reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w Żeromskim

Jestem dziwna i wiem, że niedługo pożałuję tego co napiszę bo w końcu i ja tego doświadczę, ale....

Zazdroszczę Wam tych skurczy i tego, ze coś się dzieje:-D
 
reklama
Witam drogie panie...podczytuję was od dłuższego czasu i postanowiłam w końcu też się ujawnić:-) Należę do szczęśliwych czerwcówek termin dokładnie na 22 czerwca. W moim przypadku torba spakowana - skończyłam w piątek a powód wyjazd na dwudniowe wesele do Zakopanego - gdzie muszę ją ze sobą zabrać:-) Docelowo mam zamiar rodzić jednak w szpitalu w Żeromskim ale ... na wszelki wypadek muszę się zabezpieczyć zwłaszcza że mój mały jakoś nie ma ochoty się odwrócić. Zamieszczane tu przez was informację przydały się w pakowaniu i serdecznie dziękuję za nie.
 
Monja, witaj :)

Karuzela, zrobilam dokaldnie tak samo. Dzisiaj po drodze do SzR wstąpiłam do entliczka i wymierzyłam staniki alles mama i zdecydowałam sie na 80F (troche sie im urosło). Całkiem fajne wydały mi sie tej firmy carriwell, tylko cena dosyc wysoka bo 125 zł.

Aska, polecam zakup papierków lakmusowych. Ja swoje (80 szt) zakupiłam na allegro i z przesyłką 7,20 zl zaplaciłam a w razie wątpliwości to papierek od razu sprawe wyjaśni :)
O tutaj link: Papierki lakmusowe - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Margosia
ja tez za to pakowanie zabrać sie nie moge, myślałam że jak wszystko bede miała to raz dwa mi to przyjdzie, ale jakoś siły mnie opuściły dzisiaj wyjątkowo. Jeszcze te nogi takie napuchnięte że wrażenie jakby mi zdrętwiały :eek:.
Coś mi sie wydaje ze u ciebie ta ciąża to może być taka cicha woda - nic nie boli, zero skurczy, a jak cie złapie to raz dwa i to jeszcze pierwsza z nas wszytskich urodzisz :).
Napisze jutro jak po dzisiajszych zajeciach w Sz.R - dzisiaj już nie mam siły bo czuje się skopana wewnętrznie od góry do dołu ;-).
 
Monja, witaj :) I gratuluje samozaparcia do spakowania torby :D
Jak się dowiedziałam, ze jestem w ciąży to nie mogłam zrozumieć tych kobiet co to w 9 miesiącu mają jeszcze torby niespakowane i jakieś rzeczy im zostały do kupienia... Wydawało mi się, że jestem taka niecierpliwa, ze w 4 miesiącu już torba będzie leżała w gotowości... a wyszło jak zwykle:-p Ale za to pierze się pierwsza tura ubranek:-D

No i udanej zabawy na weselu! :)

Kalita czekamy z niecierpliwością na Twój dokładny opis :) Bo naprawdę są one bardzo pomocne :))
No i mam nadzieję, że mi też się kiedyś w końcu uda urodzić chyba nie?:p he he he:)
Co do papierków lakmusowych to dostałam informację od koleżanki, że kupowała w castoramie, ale osobiście nie sprawdzałam więc nie potwierdzę :)
 
Witam, przypominam się dla tej Pani, która miała zapytać o moja sytuację w szkole rodzenie;) chodziło o stanowisko szpitala w sposobie rozwiązania ciązy, kiedy Dzieciatko położone jest pośladkowo, a to drugi poród, pierwszy był siłami natury;) dziekuje!
 
Dzień dobry mamusie!!!
hektorolla nie zapomniałam o tobie :)
otóż temat wygląda następująco... ZASDNICZO nie zmusza się nikogo do porodu SN przy takim ułożeniu dziecka, chociaż są odbierane takie porody w przypadku kolejnego porodu i gdy matka chce a do tego proporcje anatomii kobiety do wielkości dziecka na to pozwalają.
Położna powiedziała żeby zgłosić się do nich do ambulatorium i skonsultować przed porodem, najlepiej do "szefa" bo to on w razie potrzeby kwalifikuje do CC
Najważniejsze jest to że poród SN dziecka ułożonego nieprawidłowo jest obarczony większym ryzykiem i lekarze wolą ich unikać.

Czyli reasumując-wszystko jest ustalane indywidualnie, trzeba się zgłosić, skonsultować a jeśli nie chcesz to nie będziesz na siłę zmuszana do rodzenia stópkami do przodu :) tylko takie CC też jest planowane więc naprawdę dobrze jest się wcześniej umówić.

Wczoraj w SR było zwiedzanie porodówki dla połowy grupy.
W związku z tym że mam wizję porodu na dniach (szyjka miękka, co jakiś czas stawanie-twardnienie brzucha)i nakaz leżenia to zamieniłam się z kimś żeby zwiedzić jak najszybciej...

Niestety mnie porodówka nie zachwyciła (plus wiadomość że raczej nie ma szans na znieczulenie do 2 fazy porodu) i zostawiam Żeromskiego na PLAN B (czyli brak miejsca w Ujastku albo bóle parte podczas przejeżdżania przy Żeromskim
:-D ) Jest bardzo ładnie, czysto, przestronnie, sale dobrze wyposażone ale dla mnie brak łazienki w sali jest nie do przeskoczenia-podczas 1 porodu b długo siedziałam pod prysznicem (a jak ten 1 na 4 sale będzie zajęty?) i często chodziłam do toalety (nie widzę spacerów do wc między skurczami :-( )

Ale wiadomo, każdy ma inne priorytety i uważam że to też jest dobry wybór-coś za coś , nie ma porodówki idealnej...


Nie będę się tutaj przed Kalitę wpychać z opisem wykładu tylko idę poleżeć coby ukończyć chociaż 37 tydzień.

aa "najlepsze" było to że po 1 godzinie siedzenia w SR na stołku dostałam skurczy (bezbolesnych) co 5 minut i tak przez półtorej godziny póki do auta nie wsiadłam i się do domu nie odwiozłam
:-) ale spytałam położnej i w sumie póki nie narastają, nie stają się bardziej bolesne i częstsze to moge je ignorować :tak:
tzn mam odpoczywać ale jeszcze nie rodzę
 
Katerinka-ja też się martwię tym jednym prysznicem i toaletą poza salą porodową:-(....W sumie tylko to jest na minus....Reszta dla mnie na plus (pozytywne zaskoczenie):tak:Rozumiem,że w Ujastku to wygląda inaczej?? Pytam,bo będę rodzić po raz pierwszy a w Ujastku nigdy nie byłam......
 
Mnie też to martwi, nie ukrywam, że nawet bardzo.
Dlatego zastanawiam się nad innym szpitalem, jednak na pewno nie będzie to Ujastek, ostatnio jedna z dziewczyn w relacji porodowej pisała, że od razu po przyjeździe do szpitala miała podaną oksytocynę bo tego dnia było dużo porodów i wszystkim rodzącym przyspieszali porody :no:
 
reklama
Na takie przyśpieszenie się po prostu nie zgodzę :) ale juz mam rozwarcie, co się rusze to skurcze i czop dziś znowu odchodził więc raczej mam nadzieje dojechać a nie obawy ze coś bedą chcieli przyspieszyć ;-)
polecam jechać za tydzień we wtorek na dni otwarte do ujastka, od 15 zbiórka na recepcji po prawej za rozsuwanymi drzwiami. Same ocenicie, mozna o wszystko zapytać i "poczuć klimat"
Wiadomo ze łazienka to nie wszystko, jak widać dziewczyny w zeromskim rodzą, chwalą i na to nie narzekają.
 
Do góry