reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

reklama
Gri Gri pewnie już po wszystkim, ale też trzymam kciuki za szczęśliwy, szybki poród i zdrową Dzidzię :tak:.

Co do szczepionek, że tak wrócę do tematu, to ja też zgodnie z kalendarzem, a dodatkowo pneumokoki i meningokoki, może odkleszczowe zapalenie mózgu w dalszej perspektywie, Rota sobie chyba odpuścimy. Ze szczepionkami z kalendarza szczepień jest tak, że niektóre można kupić skojarzone (np.2 w 1, 3 w 1) i w ten sposób nie kłuć dziecka kilkoma igłami na raz ( póki co z tego co się orientuję takich szczepionek państwo nie refunduje i rodzice mogą je zakupywać na własny koszt).
Dodatkowo dochodzi sprawa jakości szczepionek- tak jak było mówione na SR- po porodzie podaje się szczepionkę p/w gruźlicy i WZWB ( i tą drugą też można zakupić w lepszej jakości tzn. EngerixB - ma mniejszą zawartość rtęci). Tylko wtedy trzeba już dziecku podać 3 dawki tej samej szczepionki w kolejnych miesiącach czyli łącznie cenę trzeba pomnożyć razy 3. Broń Boże nie rozsiewam ploty o tym autyzmie spowodowanym rtęcią zawarta w szczepionkach, bo ponoć badania były przeprowadzone nierzetelnie, niemniej jednak my zdecydowaliśmy się zakupić Engerix, ponieważ nie jest on jeszcze taki drogi (ok 50-60 zł).
 
Ostatnia edycja:
OOOOOOOOOOO :-) chyba już po ?????

Oczekująca coś nie piszę :-)

U nas po nocy .... ciężko 00.25 :szok: dostałam takiego bólu (jak na miesiączkę), myślałam że zejdę z łóżka ... tak tak zapomniało się że tam coś potrafi boleć .... ale do czego zmierzam ten ból nie był taki jak porodowy a ja myślałam że zejdę !!!!! :szok: więc co to będzie ze mną ?! :baffled: jutro z rana ktg ...
 
Grigri -
mam nadzieje, że u Ciebie po i poszło pięknie i gładko i teraz pozostało Ci tylko tulić maleństwo:)

Aninek - jesteś już bliżej końca, jeszcze troszkę.... pocieszam się tylko tym , że ponoć o tym bólu porodowym po pewnym czasie się zapomina.

Też się boje tego bólu i nie wyobrażam sobie, że ja dam radę urodzić a mój M tylko powtarza, że tyle kobiet urodziło i to nie po 1 dziecku, więc powinnam dać rade, ale to mnie poprostu przeraża!!!!!
 
jestem caly czas wiec jak cos Aninek jutro widzimy sie na KTG:p ja cala noc nie spalam tzn budzilam sie co 30 minut na siku albo Mala mnie budzila kopaniem...juz zaczynam wpadac w depresje przedporodowa...na wszystko placze bo juz jestem zmeczona bardzo...ale pocieszam sie ze juz niedlugo przeciez kiedys musi sie skonczyc:p

Grigri juz pewnie po...zmiana pogody nadeszla bo ochlodzenie to moze cos sie zacznie wreszcie...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Oczekująca, ale ta córa bawi się z Tobą w chowanego :-D
W takim razie trzymam kciuki, żeby następny Twój wpis był już po :happy2:
POWODZENIA
 
Do góry