reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Ja nie mm takiego urzadzenia...teraz zasialyscie u mnie watpliwosc czy je kupic czy nie...troche wychodze z zalozenia(moze blednego) ze nasze mamy nie mialy takich...w zasadzie nawet moja siostra kilka lat temu takiego nie posiadala i wszystko jest ok.
Musze to obgadac z mezem ale jakos nie jestem przekonana do tego...wydaje mi sie ze jest strasznie duzo rzeczy ktore sie wciska rodzicom ze niby dla bezpieczenstwa dzieci a tak naprawde chodzi o kase i wcale te rzeczy nie s potrzebne...oczywiscie nie mowie ze tak jest w tym przypadku - w sumie u wczesniakow moze rzeczywiscie jest to niezbedne...

ah ah teraz to mam problem w glowie:p
 
reklama
wesolutka, ja czuję tą malutką która jest wyżej znacznie mocniej. Pływa jeszcze i się obraca, czasem ma taką wielką gulę prawie pod cyckami i aż mi słabo się robi, oddychac trudniej. A druga jest nisko bardzo i kobie mnie w głąb brzucha czy w pęcherz np.. łobuziary :) ale rozróżniam ich kopnięcia, wydaje mi się że wiem która kopie w danym momencie :)

Co do monitora oddechu to jeśli dzieci wcześnie się urodzą, to pewnie kupimy jakieś używane. Myślę że nie raz jest tak że włączy alarm i w tym momencie dziecko zaczyna oddychać, więc nie do końca widzimy czy to fałszywy alarm czy włąsnie to uratowało nasze małe..
 
Agus ale Ci zazdroszcze bliźniaczek...ja bardzo chciałam ale jest jedna a za to łobuz taki jakby dwie były w brzuchu:) ale to dopiero musi być doświadczenie mieć w brzuchu 2 księżniczki:)
 
Agus - niesamowite (ja w ogole myslalam, ze leza obok siebie a nie jedna pod druga...:blink:). A maja podobne wymiary i wagi po usg? :) I taka ciąża chyba konczy sie wczesniej? w 37 tygodniu? Masz zdjecie brzuszka? strasznie jestem ciekawa jak wyglada :)))
 
Kurcze, my mamy dokładnie model AC300. Próbowaliśmy go ostatnio przetestować zgodnie z instrukcją, ale cały czas się włączał :baffled:, więc się zniechęciliśmy i znowu trafił do szuflady, może czas faktycznie jeszcze raz się nad nim pochylić i rozszyfrować, czemu wyje jak głupi:happy2:.

Oczekującaa, ja w sumie na dzień dzisiejszy nie umiem ocenić, na ile ten monitor jest niezbędny. Dalej mam mieszane uczucia. Mam, więc będę używać, ale w zasadzie, jak będziesz miała ciąże donoszoną, a przecież chyba już masz :happy2:, dziecko o odpowiedniej wadze, nie piłaś, nie paliłaś w ciąży i nie będziesz kładła dzidzi na wielkiej, miękkiej poduszce, to powinno wystarczyć...

Kilka dni temu wrócił mój pechowy nawilżacz powietrza z reklamacji, wymienili nam na nowy i to jest dopiero ulga :happy2:...

Aguś, też mnie bardzo ciekawi, jak wygląda Twój brzuszek, niesamowite, dwoje małych ludzi :happy2:...
Wymyśliłaś już imiona dla dziewczyn? ;-)
 
Marcepanowa ciąża donoszone, nie piłam nie paliłam wiem że dzidzia ma spać na płaskim i najlepiej na boku...myśle że wystarczy...jeszcze przedyskutuje to z mężem ale on jest bardzo racjonalnym człowiekiem więc myślę że sobie darujemy to urządzenie.

właśnie szukam dla naszej małej bujaczka i maty edukacyjnej..
 
Oczekująca ja też pierwszy raz o czymś takim słyszę więc nie jesteś sama :-)
szczerze to wychodzę z tego samego założenia że strasznie dużo gadżetów chcą sprzedać Młodym rodzicom .... nie kwestionuje Waszych decyzji, ale ja się wstrzymuję od takiego zakupu ...

Jak chodziłam na wizyty i czekałam w kolejce chodziła dziewczyna z dwoma chłopcami .... to ok 37 miała cc a obaj byli główkami od góry ;) brzuszek miała duży i mówiła że z dwójką to ciężko bo jeden rozrywa ją w prawo a drugi w lewo i ciężko pion utrzymać, więc na ostatniej wizycie była z mężem :-)
 
hehe to moze ja jednak mam blizniaki bo moja corka to mnie rozrywa na wszystkie strony a czasem to mam wiekszy brzuch w szerz niz wzdluz jak sie rozciagnie na boki...

Zdziwiona jestem ze ona dalej taka aktywna juz 39 tc i ma malo miejsca a jest dalej baaardzo ruchliwa i przy tym to oczywiscie jest bolesne bo po zebrach kopie...bawi sie pecherzem...

wiecie co...nie chce sie nakrecac ale, mam dzis bardzo duzo skurczy, co prawda dalej nieregularne no ale sa...a poza tym moj organizm zaczyna sie oczyszczac wiec moze to juz to?! juz bym bardzo chciala:)
 
Marcepanowa my mamy model AC 401, ale kupiliśmy używany za 300 zł od zaufanych przyjaciół. Znajomi mają AC 300 i mówili nam wczoraj że im się nigdy nie włączył. Oni mieli dodatkowo taki monitor dopinany do piżamki, który miał zacząć wibrować gdyby dziecko przestało oddychać. Koleżanka jest mocno postresowana pod tym względem bo mieli jakiś przypadek nagłej śmierci łóżeczkowej w rodzinie. W ogóle to głupi zbieg okoliczności bo gadaliśmy o monitorach wczoraj u tych znajomych i wróciliśmy do domu a tu w nocy taka akcja. U nas mimo, że dziecko donoszone, nie piłam, nie paliłam a dziecko jest okazem zdrowia to incydent bezdechu wystąpił, więc myślę że nie ma reguły tak do końca z tym. Fakt, że kiedyś nasze mamy i babcie takich nie miały ale dzieci też wtedy umierały i nie diagnozowano jeszcze wtedy czegoś takiego jak SIDS. Absolutnie nie chce nikogo namawiać, nie jestem zwolenniczką kupowania każdej pierdoły wymyślonej dla dzieci ale mam wrażenie że gdyby nie monitor wczoraj mogłoby być różnie. Naprawdę koszmarne uczucie jak trzymałam ją na rękach, potrząsałam a ona taka wiotka była i nie mogłam jej wybudzić. Dobra, kończę z tym smuceniem i zmykam robić późny obiadek:)
 
reklama
hehehhee może może coś się zaczyna ;-)
u mnie śmieją się żeby Mała nie zechciała wyjść na 14 ;-) ale wydaje mi się że za wcześnie ... niby doktor mówił że będzie wcześniej ale to jest niewiadoma x ( a żadnych jakiś objawów nie mam lub nie zdaję sobie z tego sprawy;-) )
 
Do góry