reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

betina79, to trzymam kciuki, może faktycznie to już niebawem :)
Agus_86, 2 Dziewczynki - super:) jak to jest, czujesz obie po dwóch stronach brzucha? :))))))
Ania4848, domyślam się co przeżyłaś, u mojego brata też włączył się raz alarm, ale okazało się, że to były po prostu słabe baterie, a oni i tak byli przerażeni.

Ja się zastanawiam kiedy powinno być zrobione ostatnie usg (oczywiście prócz tego przed porodem), bo ja mam zrobione po skonczonym 31 tygodniu i lekarz mowi ze juz nie ma potrzeby bo Mala jest wlasciwie ulozona.
 
reklama
Cześć dziewczyny i my 2w1 ;-)

Ania współczuje przeżyć ....

Ja właśnie dzwoniłam żeby umówić się pierwszy raz na KTG i mam dopiero na przyszły wtorek :-)
Wesolutka ja ostatnie usg mam z 20 tc bo nie drukuje mi za każdym razem, a dziś wyczytałam że ostatnie powinno być z 36 tygodnia ... i też się zastanawiam czy doktorek wydrukuje mi za tydzień, bo to będzie już 38+5 dzień
 
Hej,

Ja po KTG...skurcze sa ale to porod jeszcze nie jest, a tez mialam kilka skurczy az do konca skali. Nastepne KTG 19.02 o ile dotrwamy 2 w 1.
Wesolutka ja mialam robione usg w 28 tc bo jest zalecane miedzy 28 a 32...teraz tylko na kazdej wizycie sprawdza mi czy dziecko sie nie odwrocilo i dalej jest glowa w dol no i serduszko, czy wod nie jest za malo no i czy lozysko nie jest za stare...ale pomiarowych juz sie nie robi

Co do monitoru oddechu to duzo 2 moje kolezanki mialy i potym jak wlaczylo sie kilka razy a dzieci normalnie oddychaly to wywalily te cholerstwa bo przez to tylko sie trzesly i denerwowaly...ja sie zastanawialam ale jakby mi sie wlaczylo a bylo wszystko ok to bym zawalu dostala...no i sobie daruje raczej.
Ania a dziecko spalo na pleckach czy boczku jak to sie stalo?


Aninek na ktora godzine masz to KTG we wtorek??bo ja na 8:D

a z tym usg po 36 tc to chodzi o to ze wtedy niby jest granica obrotu dziecka wiec dlatego po 36 sie sprawdza czy jest glowa w dol...ja tez nie mam wydrukow po 28 tc
 
Ostatnia edycja:
Oczekujaca na 8.15 :] więc pewnie się spotkamy :] jak dotrwamy ;-) hehehee
niby do 37 może się obrócić ale pewnie dlatego że niektórzy liczą że 36 to już ciąża donoszona :-) i pewnie dlatego chcą wydruk ... choć na innym forum dziewczyna pisała że jej córa obróciła się przed samym porodem ... nie wiem ile w tym prawdy !
 
ja ostatnie usg miałam w 37 tc a jeszcze wybieram się już pod sam koniec, jakoś tydzień przed terminem. domyślam się że sprawdzimy wtedy znowu wagę, łożysko, ułożenie (na ile nisko jest już dziecko w kanale rodnym)

aninek podobno jest to możliwe ale tylko u wielorodek, i wód plodowych musi być więcej niż standardowo
 
Ciekawe czy na konsultacji w szpitalu po ktg moga zrobic usg. Ja strasznie jestem ciekawa ile Ola waży, chociaż obstawiam że pewnie dobija teraz do 3 kg.
Swoją drogą jak miałyśmy usg między 28, a 32 tc to jak oceniają wagę dziecka na końcu ciąży? Przecież duże dzieci to wskazanie do cc, a wtedy trzeba się umówić wcześniej? :/ Mnie to nie grozi na szczęście bo myślę, że jak Ola dojdzie do 3600 g to bedzie super ;-)
Dziewczyny a jak na ktg wyszły Wam skurcze, to lekarz zrobił tylko wywiad czy zbadał Was tez? Bo u mnie nie wyszedł żaden skurcz, więc zakończyło się na wywiadzie i wypełnieniu karty.
 
Cześć dziewczyny :happy:, ale piękne słonce :happy:...

Ja ostatnie USG też mam z 31 tc. Podczas zeszłotygodniowej wizyty lekarka sprawdziła tylko, czy Mała dalej się nie odwróciła i czy ma prawidłowe tętno, ale następny raz idę do niej za półtorej tygodnia i coś bąknęła, że wtedy da mi skierowanie na USG. Więc pewnie, będę mieć jeszcze jedno koło 38 tc.

Co do monitora oddechu, to pierwszy raz usłyszałam o tym na Szkole Rodzenia od dziewczyny, która przyznała się, rozważa zakup, bo "popala" sobie papierosy w ciąży :baffled:.

Wtedy uważałam, że to zbytek łaski, ale zaczęłam czytać, po co to i jak działa.

Niedługo po tym, go kupiłam, trochę bez przekonania, ale się zdecydowałam, bo znalazłam go używanego na gumtree i ktoś mi sprzedał za 150 zł AngelCare, który kosztuje nowy 360. Dziewczyna, która go odsprzedawała miała dziecko z niską wagą urodzeniową i zaleceniem lekarza było, żeby go kupić, mówiła, że włączył im się raz w nocy i wtedy pojechali do Prokocimia. Ja jestem straszną panikarą i wiem, że troszkę mnie to zielone światełko na obudowie "aniołka" będzie uspokajało, ale mój mąż jakoś nie ma do tego przekonania. Urządzenie jest ponoć bardzo wrażliwe i drobiazgi mogą zakłócić jego pracę, ale ja ponad wszystko wierzę, że czasem ratuje :happy:.
Spodziewam się Aniu, jaki musiałaś przeżyć koszmar :no:...
Czy u Was też lekarz wspomniał, że warto by było, żebyście się zaopatrzyli w taki sprzęt dla Jagódki, czy sami chcieliście?
 
Marcepanowa, my też dostaliśmy właśnie angelcare i kuzyn nas uprzedzał, żeby ustawić sobie czułość, bo na tym najczulszym nawet jak się chodzi po pokoju to urządzenie traktuje jako ruch ;-) Ich córeczka urodziła się w 36 tygodniu i dostała o 1 punkt mniej za oddech wiec dlatego sie zdecydowali na monitor oddechu.
 
Z ta waga dziecka to pewnie sprawdzaja przy porodzie i jakby bylo za duze i mialo nie przejsc przez kanal rodny to wtedy cc...chociaz nie wiem...jak bylam przyjmowana na patologie to np mierzyli mi biodra itd i polozna powiedziala ze sprawdza czy mam odpowiednie wymiary do porodu sn...
 
reklama
My też mamy monitor Angelcare tylko z dwoma płytkmi pod matetac czyli jakiś najwyższy model. Kupiliśmy go bo balam się SIDS. Fakt, że urządzenie jest bardzo czułe działa jak dla mnie tylko na jego korzysc a po to jest 5-stopniowa skala żeby tą czułość wyregulować. Monitor nie włączy się nigdy od chodzenia po podłodze ale gdy włączy
się alarm a ustawiona jest zbyt wysoka czułość to własnie przez kroki moze sie wyłączyć. Mi lekarka powiedziała że warto kupić bo to są bardzo przydatne urządzenia i nie bez powodu zalecają je rodzicom np. wcześniaków. Co do fałszywych alarmów pytałam pediatry i mówiła że czasem ten pierwszy pierwszy sygnał ostrzegawczy włączy się gdy dziecko zbyt głęboko zaśnie i zapomni o oddechu przez 15 sek. i nawet jak zaraz zaczyna oddychac to rodzice myslą że to fałszywy alarm. Nam taka sytuacja zdwrzyła się dwa razy - raz dotkłam małej i usłyszałam że bierze głęboki oddech a raz było wszystko ok. W obu tych sytuacjach nie byłam zeschizowana ale wczoraj to masakra. Ja tam jestem zdania że lepiej żeby kilka razy włączył się bez powodu niż żeby raz go zwbrakła jak będzie potrzebny. Wczoraj leżała na pleckach z głową na lewą stronę.
 
Do góry