reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

krakowianka tez sie nad tym zastawnawiam:zawstydzona/y:

ninuszka moje torby (jedna dla dziecka druga dla siebie) sa jak na wczasy tygodniowe, biszkopty kupiłam ale jeszcze nie spakowałam bo sie nie zmiściły:-)
i chyba musze wziąść jakąs podreczna torebkę jeszcze :tak:

Jak dla mnie to niech patrzy na zakrwawione:p mam to w nosie:p nie bede się przejmowała jego uczuciami itp jak mnie bedzie wszystko boleć:p

Też planuje taka podreczna torbe mieć jeszcze z szamponem czy szczoteczka do zebów dla siebie, sztućcami i woda, no i dokumenty tam dam:) torbe mam niby 50l ale i tak trudno było zmieścić wszystko:/ bierzecie paczke pampersów czy tylko pare sztuk?

Widzicie mój suwaczek???!?!?!? Coraz mniej czasu :(
 
reklama
Krakowianka: zapisałam się na KTG na Ujastek więc raczej tam bedę rodzic ale do końca mam mieszane uczucia, gdzies trzeba urodzić:-)

2 dni po terminie czuje sie bardzo dobrze, gotuje, sprzątam robie zapsay po porodzie (pierogi:-)), nawet sie narazie nie denerwuje. Nie myśle jak będzie tylko wierze że bedzie dobrze
 
Też mam przygotowane 43 szt.
Mnie też coraz bardziej przeraża upływ czasu, a w zasadzie jeszcze prawie nic nie mam wyprane, wózka nie mam, łóżeczka i wanienki też nie. Mam w sumie kosmetyczną wyprawkę skompletowaną. I ciuszków może też chwilowo wystarczy ;-). Coraz się bardziej stresuję ;-)
 
dziewczyny - nie stresujcie sie tymi obchodami, lekarz sprawdza na nich m.in. również obfitość krwawienia i często każe pokazać podkład, żeby to ocenić, wystarczy jak będziecie normalnie dbały o higienę, nikt nie lata pod prysznic specjalnie przed obchodem lekarza, bierzesz prysznic normalnie rano po nocy i wieczorem oraz wtedy, kiedy czujesz taką potrzebę, obchody są zazwyczaj do południa, wiele też zależy od tego o której karmisz, kiedy zostaniesz wezwana na kontrolę pediatryczną z maluszkiem, usg, kiedy na kąpiel, kiedy ktoś z rodziny, koleżanka z sali będzie mogła popatrzeć na Twoje śpiące maleństwo, żeby pod ten prysznic się "urwać", kiedy posiłki itd. Zapewniam Was, że szybko wpadniecie w ten rytm a w ciągu 15 minut po prysznicu wkładka i tak na bank będzie już czerwona (szczególnie, jeśli akurat wypadnie Wam w tym czasie karmienie), więc spokojnie ;-)

co do pieluszek - 43 sztuki powinny Wam w zupełności wystarczyć, pieluszkę zmienia się przed każdym karmieniem (czyli 8 razy na dobę) oraz nadprogramowo jak maluch zrobi kupkę, jeśli będziecie w szpitalu 3-4 doby to Wam wystarczy, jeśli dłużej to przecież w każdym momencie ktoś Wam może dowieźć ;-)
 
Ostatnia edycja:
Tak, jak dostałam takie skierowanie, to było 6 lat temu. w Żeromskim wtedy rodziłam, przyszłam na IP, a lekarz się pyta, czy mam dziś coś pilnego do zrobienia, ja mu mówię, że nie, a on na to: no to sobie dziś urodzimy :-), o 10 dostałam oksy a o 13:20 urodziłam
Moja koleżanka też dostała skierowanie, przyszła w piątek, położyli ją na patologii, załozyli balonik a w sobotę (tydzień po terminie) urodziła, na Ujastku rodziła
 
Basia 75 , myslałam że czeka sie przepisowe 2 tyg po terminie a dopiero potem wywołuje się poród. Prawdopodobnie jutro dostanie skierowanie na oddział i dlatego się martwie. W piątek miałam termin więc jeszcze nie jest tak póżno, dlatego zastanawianim się czy takie na siłe wywoływanie porodu jest bezpieczne?
 
reklama
Ja byłam chyba 10 dni po terminie i dobrze, ze poszłam na wywołanie, w trakcie porodu okazało się, że wody są juz zielone. A po terminie podczas USG można sprawdzic, czy łożysko jest jeszcze wydolne, czy się nie starzeje
 
Do góry