reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Dziewczyny, czy któraś miała może w ostatnim czasie planowane CC w Żeromskim? Dziś przy okazji zwiedzania mi lekarka (chyba ?) powiedziała, że ze skierowaniem trzeba się zgłosić do patologii ciąży na ustalanie terminu. Pytanie czy tam się trzeba wcześniej anonsować, że się chce przyjść?

I powiedziała, że badania robić na świeżo do 72 godzin przed przyjęciem :confused: To dziwne, bo mnie ginekolog powiedziała, że badania typu OWA i HBs zrobić na tydzień wcześniej. Jeśli mi termin ustalą na poniedziałek, to przecież w weekend nigdzie badań nie zrobię żeby były "świeże"...
 
reklama
Nie trzeba się umawiać. My postanowiliśmy sobie po pracy pójść, zapukaliśmy na dyżur położnych (pierwsze drzwi do budynku położnictwa, które się rzuciły w oczy. W środku trzeba było zapukać w jedyne drzwi, bo są otwierane od środka. Ewentualnie jest drugie wejście do budynku metr po prawej, tam się wchodzi normalnie jak na patologię ciąży i potem w lewo jest porodówka), tam nam pani uprzejmie powiedziała gdzie się udać i kogo poprosić o oprowadzenie. Generalnie ktoś tam widać cały czas siedzi, albo łapać pierwszą kobietę która się napatoczy i powiedzieć, że się ma parę pytań.
 
Amestris, lepiej zadzwonić, na wszelki wypadek, nr tel jest na stronie szpitala,

NinaOK, nie trzeba się umawiać, ale położne mi mówiły, że lepiej zadzwonić tak z pół h wcześniej, bo czasem jest tak, że nie ma kto oprowadzić, bo tyle porodów albo wszystkie sale zajęte. a jak zadzwonisz, to Ci powiedzą czy jest po co przyjeżdżać.
 
wesolutka - ja tez nie mam grupy krwi Zu w ksiazeczce, ale spytalam o to i wpisalam sama. mam to jeszcze w "karcie informacyjnej pobytu szpitalnego", ktora dostalam razem ze swoim wypisem :))) ale na pewno potem trzeba powtorzyc jakos po roku, bo moze sie zmienic jak dziewczyny slusznie zauwazyly. mysle, ze musza to miec tez w dokumentacji szpitalnej razem z wynikami badan przesiewowych :)
 
Dzieki Dziewczyny za gratulacje! Tak, to byla p. Kasia Grabowska (doczytalam sie w ksiazeczce zdrowia maluszka).
Jesli zas chodzi o zwiedzanie porodowki, to faktycznie lepiej zadzwonic z 20 min. wczesniej i zapytac czy mozna wpasc. Bo jak wszytskie sale porodowe beda zajete, to i tak nic nie zobaczycie. Co najwyzej ktos bedzie mial chwilke by z wami pogadac. No to zycze milego zwiedzania:)
 
Gratuluję mamusiom pociech :)

Dziewczyny - mam pytanko - czy po nacięciu krocza są zakładane szwy rozpuszczalne czy normalne do ściągnięcia?
 
reklama
rozpuszczalne ale u mnie nie wszystkie sie rozpuscily i po 10dniach wyjmowala mi je połozna w domu.
 
Do góry