reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Agnieszko a to skierowanie to muszę mieć od państwowego lekarza tak? Bo ja ciążę prowadzę prywatnie.
Pomaira macicy robią takim cyrklem, mojej mamie pękła macica przy porodzie, jest bardzo niebezpieczne. Czyli wygląda na to, ze w Żeromskim nie mierzą?
 
reklama
Też chodze prywatnie do lekarza i wypisala mi skierowanie. We wtorek ide na Żeromskiego na to KTG wlasnie i mam nadzieje ze dobrze mi je wypisała bo troche drogi mam do tego szpitala... a o te pomiary zadzwon na ten numer co ci wyslalam moze i zapytaj po prostu. Ja nigdy o tym nie słyszałam i moja gin też mnie tak nie badała. Może taki pomiar sie robi jeśli cos jest nie tak z macicą w ciązy?
 
Też chodze prywatnie do lekarza i wypisala mi skierowanie. We wtorek ide na Żeromskiego na to KTG wlasnie i mam nadzieje ze dobrze mi je wypisała bo troche drogi mam do tego szpitala... a o te pomiary zadzwon na ten numer co ci wyslalam moze i zapytaj po prostu. Ja nigdy o tym nie słyszałam i moja gin też mnie tak nie badała. Może taki pomiar sie robi jeśli cos jest nie tak z macicą w ciązy?

Dziewczyny ja nie miałam żadnego skierowania,bo to jest nie potrzebne,ja tylko tam zadzwoniłam i powiedzialam ze chce tam rodzic i zapisac sie na ktg ja w 38 tc tam bylam i nie mialam zadnych pomiarow robionych i pierwszy raz o tym slysze a rodzilam drugi raz i za pierwszym tez nie mialam.
 
na ktg się umawia wcześniej i bez skierowania trzeba mieć tylko dowód osobisty i karte ciąży. a pomiar miednicy (nie macicy) robią na izbie przyjęć
 
Karla, macica tak latwo nie peka. Nawet jesli bedziesz miala niewspolmiernosc miednicy i glowki dziecka to akcja bedzie na to wskazywac. Zawsze warto poprosic o zmierzenie (ale ma to sens dopiero pod sam koniec ciazy). Na ktg umawiasz sie w poradni telefonicznie lub osobiscie. Nie trzeba miec skierowania. Ktg nalezy robic po wyznaczonym terminie porodu, choc oczywiscie mozna wczesniej (szczegolnie jesli cos nas niepokoi), okolo 38tc juz wysylaja. Ja chodzilam dopiero po terminie.
 
na ktg się umawia wcześniej i bez skierowania trzeba mieć tylko dowód osobisty i karte ciąży. a pomiar miednicy (nie macicy) robią na izbie przyjęć


Mam do Ciebie jeszcze pytanko bo dzięki Bogu jako jedyna sensownie odpisujesz i można się coś dowiedzieć :) Takie nietypowe pytanie ale spędza mi sen z powiek najpierw podają kroplówke czy robią lewatywe?czy wogóle ją robią???? bardzo prosze o odpowiedz ...
 
reklama
Przy porodzie siłami natury lewatywę wykonują w Żeromskim tylko na życzenie. Wtedy chyba najlepiej mieć swoją Enemę i poprosić położną o jej wykonanie po przyjęciu do szpitala. Ja nie miałam.
 
Do góry