reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Hehe niezły pomysł, ja przy pierwszym porodzie chciałam słuchać muzyki z mp3 ale nie byłam nawet w stanie założyć sobie słuchawek na uszy i wszystko mnie drażniło nawet ulubiona muza:) miałam też gazety, które zamierzałam przeglądać na początku akcji ale też nie wyszło bo obraz mi się z bólu rozmywał :D.. Ale teraz znowu jestem optymistycznie nastawiona i też myślę o tablecie, może te kabarety rzeczywiście?:D No o ile w końcu nie stanie na cesarce bo u mnie jeszcze nie wiadomo.
A na kiedy masz termin? Ja 15 grudzień
 
reklama
22 grudnia :) ale mam nadzieje że na świeta będziemy już w domku. Pierwszy mój poród więc nie wiem co mnie czeka ale nie za bardzo chce znieczulenie... moja siostra rodziła trzy razy bez wiec może wytrzymam heh. Najgorsza jest ta niewiedza na kogo się trafi. Z tego co wiem w Austrii jest super bo do 3miesiaca trzeba sobie wybrac szpital i tam chodzisz do lekarza i położnej przez cała ciaze z którymi bedziesz rodzic. Szkoda że u nas tak nie może byc ;)
 
Ja mam lekarza w przychodni, który też pracuje w Żeromskim, co do położnej to wszystko zależy na kogo się trafi. Ja przy pierwszym porodzie miałam dwie bo w trakcie miały zmianę dyżuru ale niestety nie pamiętam nazwisk. Lekarza akurat nie było więc i tak na jedno wychodzi jak nie masz nikogo.
Chodzisz już na ktg? Wiesz już ile waży teraz dzidziuś?
 
mgiełka ja miałam wywoływany poród 3 dni po terminie (wcześniej leżałam na patologii przez zły zapis ktg) opisywać porodu nie będę drugi raz bo jest tu mój opis wystarczy przeszukać wątek :tak: mnie zaczęło boleć tak że faktycznie był to mocny ból dopiero po odejściu wód czyli po 14 o ile dobrze pamiętam a o 16.10 mała już była na świecie. Nie wspominam bólu porodowego źle, generalnie w tym wywoływaniu to przeszkadzała mi tylko kroplówka i podpięcie pod ktg co bardzo utrudniało zmiany pozycji i w konsekwencji wymusiło poród na łóżku.
 
Ja polecam do porodu koszule (albo po prostu tshirt Meza), która jesteś gotowa wyrzucić. Po prostu ciężko przewidzieć w jakim będzie stanie. Ja po przejściu z patologii na porodowkę przebralam się w tę która miałam przyszykowaną do porodu, a po porodzie w taką już do karmienia.
Prysznic wziełam jak usiadlam tzn niedlugo po trafieniu na oddział.

Co do pozycji w sali i wylorzystania wiedzy jak się czego używa - mnie się przydał tylko oddech przeponowy. Poza tym położne mówią co jak najlepiej wykorzystać. I np na szkole piłki nie było, położna pokazała mi co i jak. U mnie jednak nie było to użmierzajace wiec znalazłam swoją pozycję przy piłce i drabinkach :-) akurat wtedy było dramatyczne 7cm... Po prostu trzeba próbować co się da.
Byłam tez w czasie porpdu jakieś 50 min pod wrzącym prysznicem - taki dla mnie byl optymalny, no i na początku kręcenie biodrami na stojąco jest ok.

Powodzenia!!!
 
A ja mam takie pytanie. Jak to jest z tym KTG, kiedy powinno się je zrobić po raz pierwszy i czy można tak po prostu zadzwonić do Żeromskiego, że chciałoby się je wykonać? Jeśli tak to macie może numer? Jestem w 33t1d. Kolejne pytanie to czy robią pomiar macicy? Moja lekarka twierdzi, ze zrobią mi go w szpitalu, ale kiedy w trakcie porodu?Wolałabym wcześniej wiedzieć czy mam szansę na poród naturalny, a nie że pęknie mi macica :-(
 
reklama
Co do pomiaru to nie słyszałam nigdy o tym. Słyszałam tylko że krocze moze pęknąc a nie macica... A KTG na Żeromskiego robia na nfz jesli masz skierowanie. Wystarczy że zadzwonisz tak w 36 tygodniu i zapiszesz sie na 38 tydzien ciazy. Nr do poradni : 12 622 94 17. A jeśli chcesz wczesniej sprawdzic czy masz skurcze musialabys jechac na izbe i powiedziec że czujesz skurcze ale jesli wszystko jest dobrze nic cie nie boli to wystarczy isc w 38tygodniu :)
 
Do góry