reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Asia, dzown na trakt porodowy w sprawie zwiedzania porodowki, a na ktg, do poradni ginekologicznej i patologii ciazy (moglam przekrecic nazwe) :p Zapisuja chyba po skonczonym 37tc
Kiedy masz usg? Chcecie znac plec drugiego maluszka? :)

Ja mam roznice cos kolo 18 miesiecy i powiem Ci ze pierwsze 2 miesiace byl niezly sajgon, ale przez kolki Zuzi, a teraz juz jest super. :)
 
reklama
U mnie różnica 26msc. Na szczęście starszak chodzi do żłobka ;-) są momenty zazdrości jak jest w domu ale ogólnie da się ogarnąć :-)
 
Witam, jestem nowa na forum:) Na ok. 20 lutego mam planowane cc w szpitalu Żeromskiego. Pierwszą córkę 6 lat temu też rodziłam tam przez cc. Mam pytanie jak teraz wyglądają sale poporodowe po cc w tym szpitalu? Pozdrawiam.
 
Dzięki dziewczyny.
Na pewno zadzwonię i się umówię. Znalazłam dwa numery.:
Poradnia Ginekologiczna i Patologii Ciąży tel. 12 622 94 17
Izba Przyjęć Ginekologiczno-Położnicza tel. 12 622 95 01

Fifi82 -
jeśli masz chwilę wolnego czasu to może wybierz się obejrzeć oddział. Ja pewnie też przejadę zobaczyć co i jak. Wprawdzie nie tyle interesuje mnie wygląd szpitala, co rozmowa z położnymi.

Co do moich maluchów - oczywiście chcemy znać płeć drugiego dziecka - jakoś nie wyobrażam sobie kompletowania wyprawi nie wiedząc czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Spodziewam się, że pierwszych kilka miesięcy to będzie sajgon, tym bardziej, że babcie daleko, w tym jedna ciągle pracuje. No ale cóż - musimy dać radę. Mam tylko nadzieję, że Adaś do tego czasu nauczy się chodzić. Trzymany za rączki już maszeruje pewnie przed siebie, więc jest szansa.
 
Ostatnia edycja:
Fifi, sale porodowe takie - Zobacz załącznik 662798 ta jest najwieksza akurat, pozostale nie maja wanny, wiec sa odpowiednio mniejsze. A poporodoweZobacz załącznik 662799 takie 2-3 osobowe z lazienkami. Sa na dwoch pietrach. ja dwukrotnie lezalam na 1 pietrze w salce 2-osobowej :) tyle ze ostatio ponad dobe lezalam sama, bo sasiadke wypisali do domu ;) Lazienki takie Zobacz załącznik 662802

Asia, uu to sie nameczysz z brzuszkiem i noszac Adasia...
 
Dziękuję Wam bardzo:) Tak jak pisałam miałam cc 6 lat temu i pamiętam że leżałam potem na sali 6 osobowej i niestety było to trochę krępujące bo moja córka strasznie płakała i pewnie przeszkadzało to innym mamom... Poza tym łazienka była na końcu korytarza i zasłabłam w połowie drogi. Wiem że opieka jest super i wiem że to nie hotel ale warunki wtedy były ciężkie. Wtedy leżałam nie tam gdzie rodzące sn i zastanawiałam się czy również sale po cc są odremontowane.
 
Witajcie :)
planuję poród w żeromskim na początku lutego. Czy któraś z forumowiczek może podzielić się opinią dot. wyprawki? na stronie internetowej szpitala jest taka lista, ale przyznaję, że dość skąpa. Czy szpital ma pieluchy i ubranka skoro piszą, że "kilka" i "opcjonalnie"?
i jeszcze jedno pytanie- jak to teraz jest z "aktualnym dokumentem ubezpieczenia"?[FONT=Arial, sans-serif] czy to zastępuje teraz EWUŚ?

[/FONT]dzięki za odpowiedzi!
 
Fifi, teraz dziewczyny po cc leżą z tymi po sn i z tego co zauważyłam, raczej dobierają tak, żeby ta po sn była w dobrej formie, bo czasem po pionizacji może podać malucha, czy np. śniadanie ;) Tyle, że po cc jesteś w szpitalu dobę dłużej.
Natomiast patologia jest przed remontem i jak leżałam tam dobę, to własnie łazienka na korytarzu i sala 4 osobowa - także było mocno średnio ;)

ayaboo, po porodzie możesz dać swoje ubranka jeśli masz, lub zabiorą maluszka i dostaniesz szpitalne ubranka. Lepiej wziąć parę ubranek swoich, bo jak maluch uleje, przesika sie lub ubrudzi to nie musisz isc na oddzial noworodkowy po ciuchy tylko sobie przebierasz w swoje. Natomiast pieluszke dostaniesz szpitalna na sali porodowej, potem sobie kangurujecie dwie godziny i jak trzeba bedzie przebrac malucha to tez dostaniesz, natomiast na poporodowych musisz miec swoje. Rozek i kocyk dostaniesz w szpitalu wiec nie musisz miec. Wez sobie czapeczke, do ubrania po kapieli i niedrapki, bo moga sie przydac. Wez sobie tez ze dwie pieluszki tetrowe i flanelowe
Ja mialam w szpitalu 5 kompletow (body z krotkim + pajace). Pamietaj ze w kazdej chwili moze Ci ktos przywiezc potrzebne rzeczy ;)
nie trzeba dokumentu ubezpieczenia. jesli bedziesz na ktg wczesniej to Pani pielegniarka ci sprawdzi status w systemie. Mnie wyskoczylo akurat ze nie jestem ubezpieczona i wyjasnilam sobie w zusie i potem juz bylo prawidlowo ;)
 
reklama
Thriade, powiem Ci ze na pierwsych zajeciach szkoly rodzenia przyszlo kilka par ktore nie byly zapisane i je wszystkie dopisali :))) ale to bylo 2 lata temu ;)
 
Do góry