reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Pewnie, że tak :) a zawsze można go odłożyć w każdym momencie, jak będziesz chciała odpocząć. Dla Malucha poród to też jest duży stres i wysiłek :)
Ale jest coś w tym, że jak masz Malucha przy sobie, to nie bardzo się prześpisz, bo włącza się czuwanie, żeby go nie zgnieść ;)
 
reklama
Pewnie, że tak :) a zawsze można go odłożyć w każdym momencie, jak będziesz chciała odpocząć. Dla Malucha poród to też jest duży stres i wysiłek :)
Ale jest coś w tym, że jak masz Malucha przy sobie, to nie bardzo się prześpisz, bo włącza się czuwanie, żeby go nie zgnieść ;)

Ja spałam z małym w łóżku bo jak go przekładałam to budził się od razu mnie nikt nie mówił że nie mogę z nim spać a w nocy przychodziły i poprawiały go żeby był bliżej mnie i poduszke dały drugą żeby była od zewnątrz łóżka.Ale fakt nie da sie wyspac.
 
Tigi, oj myślę, ze jak by Ci zrobili lewatywę to byś czuła, bo trzeba po niej lecieć do wc, co w przypadku toalety nie w pokoju nie jest zbyt komfortowe :/ Ale przy cesarce lewatywa raczej zbędna.
....
Kurcze ja się zaczynam trochę denerwować, dziś mija mój termin z usg, 16 minie z om, a wczoraj na ktg mi babka mówiże mam termin na 18, bo oni sobie sami tak w szpitalu wyliczyli jak byłam kiedyś na wizycie w związku z plamieniami i nijak jej nie mogę przetłumaczyć że ten termin jest jakiś wyssany z palca.Wiem, ze termin to tylko taka sprawa orientacyjna, ale chciałabym być pod jakąś kontrolą. Jakie było u Was podtępowanie po przekroczeniu terminu? Bo ja wczoraj spotkałąm dziewczynę 7 dni po terminie, która po ktg została wysłana do domu, bez badania ginekologicznego ani usg i mówiła ze już ma dość.

Karla, mnie tez w Zeromskim w poradni przy ktg wyliczyli termin porodu +2 dni od terminu z OM.
A z 1 USG mialam termin z OM -2 dni...
 
Jak przyjmowali mnie do porodu na IP to tez wyliczyli mi termin porodu +2 dni od terminu z OM......widocznie kazdej tak doliczają 2 dni. Moze mają jakis swój inny sposób wyliczania terminu:)
 
Witajcie, chciałam się zapytać jak to jest z opieką po cesarce? Położne w pierwszej dobie zajmują się dzieckiem? Co z karmieniem? Zwykle wtedy nie ma się jeszcze pokarmu... Jak to wygląda z pionizacją?
Czy jest tu może ktoś kto rodził w Żeromskim bliźnięta?? :rofl2:
 
Julianna - u nas było tak, że do końca odwiedzin dzieckiem zajmował się Mąż, a potem położne. pomagały przystawiać do piersi od pierwszych chwil. niestety nasza Mała musiała być dokarmiana sztucznie, bo pediatra orzekła, że przy 4,5kg i braku pokarmu, to Mała się przegłodzi <i w sumie miała rację, płakała strasznie dopóki nie dostała mm>. pokarm pojawił mi się dopiero po kilku dniach, ale codziennie dostawiałam do piersi przed każdym karmieniem sztucznym i po karmieniu jeszcze odciągałam laktatorem. nie zawsze jest tak jak u mnie, czasem pokarm jest wcześniej w takiej ilości, że na początek dziecku starcza. co do pionizacji to podobno 6-12 godzin od zabiegu <zależy od Twojego samopoczucia, czasem też poczekają do rana, jeśli zabieg odbył się późno - ja tak miałam, zabieg o 17, zalecenia, że od 22 już mogę wstawać, ale poczekałyśmy do rana z pionizowaniem, w nocy ruszałam nogami i próbowałam się przekręcać z boku na bok i rano pionizowanie poszło już szybciutko, właściwie bez problemu wstałam:-)>.
 
Witajcie dziewczynki, a jak to jest z CC właśnie. Od razu można dostać dziecko po zabiegu i być z nim już, mąż może być na sali po zabiegu czy nie? Synka rodziłam na Ujastku, nie narzekam, ale smutno mi było, że synka dostałam dopiero po 12 godz, i ok. 7 leżałam na sali intensywnej terapii bez możliwości odwiedzin :( Drugie dziecko bardzo chciałabym urodzić SN ale wiem, że łatwe to nie będzie z racji pierwszej CC ( spadek tętna maleństwa w trakcie porodu).
 
Martyna, jeśli z Tobą i dzieckiem wszystko ok, to dostajesz Malucha niemal od razu po zabiegu, ojciec dziecka może być na sali poporodowej <czyli na tej, na którą przewożą Cię po operacji> aż do zakończenia odwiedzin, podejrzewam, że jeśli cięcie byłoby w godzinach poza odwiedzinami, to pewnie też te dwie godziny z dzieckiem to mógłby zostać.
 
Dziękuję tigi :-) jeszcze tak zapytam, cięcie też robią takie cieniuteńkie? Bo ja mam taką ok. milimetrową kreseczkę i nie chciałabym mieć grubszej :) Zastanawiam się czy przy drugim cc usuwają starą bliznę czy tną po niej:-)
 
reklama
Martyna, co do blizny, nic nie podpowiem, bo u mnie było trochę zabawy z cięciem - nie dość, że mam nadwagę, to jeszcze brzuszek mi po ciąży opadł tak, że zakrywa miejsce cięcia i mieli trochę zabawy, żeby to ładnie zszyć, ale blizna gruba nie jest, wydaje mi się, że dość cieniutka.
 
Do góry