reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

mi się w pokoju 3 razy wymieniły mamy i dwie spały z maluchami, a ja miałam Małą w wózeczku. one w sumie też nie spały cały czas <bo obie mówiły, że jednak człowiek bardzo czujnie śpi z dzieckiem i że się nie bardzo wysypiają>, ale generalnie brały maluchy do łóżka. ja miałam ten problem, że mam naprawdę spore, miękkie piersi i Mała tonęła mi noskiem i nie chciała się na leżąco przystawiać, dopiero teraz w domu to opanowałyśmy. nie mam pojęcia czy legalnie tak można, czy położne się nie przyczepiają, ale w każdym razie widziałam, że niektóre z dziećmi spały.
 
reklama
Tigi, oj myślę, ze jak by Ci zrobili lewatywę to byś czuła, bo trzeba po niej lecieć do wc, co w przypadku toalety nie w pokoju nie jest zbyt komfortowe :/ Ale przy cesarce lewatywa raczej zbędna.
....
Kurcze ja się zaczynam trochę denerwować, dziś mija mój termin z usg, 16 minie z om, a wczoraj na ktg mi babka mówiże mam termin na 18, bo oni sobie sami tak w szpitalu wyliczyli jak byłam kiedyś na wizycie w związku z plamieniami i nijak jej nie mogę przetłumaczyć że ten termin jest jakiś wyssany z palca.Wiem, ze termin to tylko taka sprawa orientacyjna, ale chciałabym być pod jakąś kontrolą. Jakie było u Was podtępowanie po przekroczeniu terminu? Bo ja wczoraj spotkałąm dziewczynę 7 dni po terminie, która po ktg została wysłana do domu, bez badania ginekologicznego ani usg i mówiła ze już ma dość.
 
Pytanie do Dziewczyn, które już rodziły SN: czy po przyjęciu zakładany jest wenflon, czy nie macie takiego doświadczenia? i raczej, jeśli istnieje taka medyczna konieczność?
I drugie pytanie do ostatnio rodzących: jak ubierałyście Maluchy w szpitalu? Body z krótkim rękawkiem i pajacyk wystarczą? Czy raczej body z długim rękawkiem i pajacyk?


Witam!
Ja rodziłam miesiąc temu :) jak to zleciało .Wenflon zakładają odrazu bo wrazie jakby coś poszło nie tak to odrazu działają a nie wtedy latają za wenflonami.Co do ubierania w pierwszy dzień po porodzie body z długim rękawkiem bo maluszek nie przyzwyczajony do temp otoczenia i pajacyk.Ale później już ubierałam krótki bo było bardzo ciepło a nie ma co przegrzewać bo później potówki i te sprawy ...
 
Tigi, oj myślę, ze jak by Ci zrobili lewatywę to byś czuła, bo trzeba po niej lecieć do wc, co w przypadku toalety nie w pokoju nie jest zbyt komfortowe :/ Ale przy cesarce lewatywa raczej zbędna.
....
Kurcze ja się zaczynam trochę denerwować, dziś mija mój termin z usg, 16 minie z om, a wczoraj na ktg mi babka mówiże mam termin na 18, bo oni sobie sami tak w szpitalu wyliczyli jak byłam kiedyś na wizycie w związku z plamieniami i nijak jej nie mogę przetłumaczyć że ten termin jest jakiś wyssany z palca.Wiem, ze termin to tylko taka sprawa orientacyjna, ale chciałabym być pod jakąś kontrolą. Jakie było u Was podtępowanie po przekroczeniu terminu? Bo ja wczoraj spotkałąm dziewczynę 7 dni po terminie, która po ktg została wysłana do domu, bez badania ginekologicznego ani usg i mówiła ze już ma dość.

Ja też wczoraj byłam na KTG, ale miałam badanie i USG i wszystko ok, ale Małemu się nie spieszy do wyjścia. Na sobotę dostałam skierowanie do szpitala i znowu będą badać i decydować czy zostaję w szpitalu czy jeszcze mogę w domu czekać. Mam nadzieję, że ta druga opcja... Wypróbowuję wszystkie naturalne metody i nic, trzeba cierpliwie czekać :)
 
Sonick ile jestes po terminie i którym z om czy usg? Boisz się porodu? Bo ja zaczynam wysiadać już nerwowo, boję się i bólu i komplikacji podczas porodu. Trochę przeraża mnie to przedpotopowe usg w żeromskim :( to że pewnie nie doproszę się o znieczulenie i ogólnie mam jeszcze 100 obaw.
 
karla - no właśnie też mi się wydaje, że niepotrzebne, ale przy cesarce po prostu nie byłam w stanie stwierdzić co ze mną robili, bo nie czułam niemal zupełnie nic. równie dobrze mogli mi zrobić lewatywę i nawet bym nie wiedziała;-)

przegapiłam pytanie o ubranka, ale chętnie odpowiem - myśmy Małą ubierali w body z krótkim rękawem + pajacyk, do snu owijaliśmy ją w kocyk i jeszcze przykrywali szpitalną kołderką, ale nasza Mała akurat lubi mieć bardzo ciepło do spania;-)
 
Lily, ja chodzilam na szkole rodzenia przy szpitalu i polecam, jesli planujesz rodzic wlasnie w zeromskim.

sonick, a mi z kolei sama dała młodą do łóżka położna, bo powiedziała, że potrzebuje teraz słyszeć bicie serduszka i czuć zapach mamy :)
 
Sonick ile jestes po terminie i którym z om czy usg? Boisz się porodu? Bo ja zaczynam wysiadać już nerwowo, boję się i bólu i komplikacji podczas porodu. Trochę przeraża mnie to przedpotopowe usg w żeromskim :( to że pewnie nie doproszę się o znieczulenie i ogólnie mam jeszcze 100 obaw.


Dzisiaj mija tydzien po terminie z OM i w sumie z USG tez, bo lekarka mI powiedziala, ze jesli miesiaczki nieregularne tak jak u mnie, to patrzy sie tez na date z USG z 12 tygodnia, a ona wyszla u mnie jak data z OM, wiec nie ma rozbieznosci. Jesli chodzi o strach, to ja takowego nie odczuwam. Moze jest to zwiazane z tym, ze chodzilismy na fajna szkole rodzenia i duzo czytalam o tym wszystkim. A bolec musi, ale to wszystko do przezycia przeciez:)a pierwszy kontakt z dzieckiem podobno wymazuje wszystkie bolowe wrazenia :)
Nie boj sie, na pewno bedzie wszystko dobrze.
 
reklama
Lily, ja chodzilam na szkole rodzenia przy szpitalu i polecam, jesli planujesz rodzic wlasnie w zeromskim.

sonick, a mi z kolei sama dała młodą do łóżka położna, bo powiedziała, że potrzebuje teraz słyszeć bicie serduszka i czuć zapach mamy :)

oo to fajna i madra polozna:) Jesli bede sie czula na silach, to tez bym chciala chociaz na troche wziac malego do lozka, zeby czul sie bezpiecznie.
 
Do góry