reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

lazy_batterfly, Katjusza - macie racje :( za tydzień ide na ktg do Żeromskiego (wtedy też ma dyżur moja lekarka) i zmierzy mnie dodatkowo innym aparatem do usg, może wyjdzie coś mniej:( wiecie jak to jest? jak Cie badają i mówią że dziecko duże i gadka o CC jak cały czas myślało się o SN :( wczoraj miałam paskudny dzień i polazłam na tomex i kupiłam 3 (!!!!) torebkę w przeciągu tygodnia ;(;(;(;( już na necie czytałam o gigantyźmie! ;( porażka za mną :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam, dzwoniłam właśnie żeby zapisać się na SR i sprawa wygląda tak: przez wakacje nie organizują kursów, najbliższy zaczyna się 03 września i trwa 5 tygodni, kolejny od 05 listopada. Na ten pierwszy nie ma już miejsc niestety, a na listopadowy są ostatnie wolne miejsca. Dla mnie listopad to niestety już za późno.
 
Ninuszka - ja rodziłam naturalnie, rodzinnie aż do dnia przed porodem ;-) też niespodziewanie na kontrolnej wizycie mój lekarz kazał mi przyjść nna dokładniejszy pomiar do Żeromskiego i okazało się, że Natka przestała rosnąć, więc kazał przyjść na drugi dzień rano z torbą na cesarkę (oznak porodu jeszcze nie było żadnych). No i na drugi dzień moje szczęście było już z nami :-) Nie ważne jak - liczy się to, żebyś miała ją już przy sobie i na tym się skup ;-)
 
Katjusza - moze urodzę w Boże Ciało jak mam iść na badania do Żeromskiego:D kurde, chciałabym!:D

P.S. Z 4S będe stosowała schody i seks w najbliższym czasie :p Akcja: Uwolnić Olkę! :D:D:D
 
Ninuszkanic się nie przejmuj. Mnie bardzo w Żeromskim nastraszyli, że mała jest za mała. Swoje przeżyłam a przy pomiarze po dwóch dniach wyszło, że może nie jest idealna, ale mieści się w dolnej granicy normy. Trzeba pamiętać, że usg to badanie w dużej mierze szacunkowe i ryzyko błędu wynosi ok 15%. Głowa do góry. Poza tym, tak jak piszą dziewczyny, cesarkę też da się przeżyć. Wszystko będzie dobrze.
P.S. też jakoś mam się do dr. Moskały zgłosić do szpitala na dyżur żeby mnie posprawdzała (bo się zdecydowałam w końcu do niej przenieść), to może się spotkamy? :-D
 
ninuszka lepiej że dziecko większe niż jakbyś się miała przejmować że ma niedowagę i jest za maleńki. Co do CC to ja miałam i super...nie wyobrażam sobie żeby w przyszłości jak zdecydujemy się na kolejne dziecko nie mieć CC.

A co do wagi to mi w Żeromskim przed porodem określili prawie idealnie...miałam wpisane dzień przed porodem wg usg wagę dzidzi na 2980g, a Szymek urodził się 2940g.
 
Ninuszkanic się nie przejmuj. Mnie bardzo w Żeromskim nastraszyli, że mała jest za mała. Swoje przeżyłam a przy pomiarze po dwóch dniach wyszło, że może nie jest idealna, ale mieści się w dolnej granicy normy. Trzeba pamiętać, że usg to badanie w dużej mierze szacunkowe i ryzyko błędu wynosi ok 15%. Głowa do góry. Poza tym, tak jak piszą dziewczyny, cesarkę też da się przeżyć. Wszystko będzie dobrze.
P.S. też jakoś mam się do dr. Moskały zgłosić do szpitala na dyżur żeby mnie posprawdzała (bo się zdecydowałam w końcu do niej przenieść), to może się spotkamy? :-D

No właśnie Moskała mówiła że granica błędu jest 15% ale jakoś nie przypuszczam żeby aż o tyle się usg pomyliło ;( wczoraj jak byłam na zajęciach w SR i ćwiczyliśmy parcie (miałam z tym problem!) to mi przez myśl przemkneło coś takiego "moze faktycznie CC lepsze?"
Przyjdz do niej na dyżur w BC to się spotkamy :D dobrze zrobiłaś że się przeniosłaś:) nie będziesz żałowała:)
A ostatnio mi powiedziała że w przyszłym roku w MetraMedzie będa mieć USG 3D :D i będzie dokładniejsze:D i żebym o drugie się postarała :p

ninuszka lepiej że dziecko większe niż jakbyś się miała przejmować że ma niedowagę i jest za maleńki. Co do CC to ja miałam i super...nie wyobrażam sobie żeby w przyszłości jak zdecydujemy się na kolejne dziecko nie mieć CC.

A co do wagi to mi w Żeromskim przed porodem określili prawie idealnie...miałam wpisane dzień przed porodem wg usg wagę dzidzi na 2980g, a Szymek urodził się 2940g.

O ja! To faktycznie podali wagę prawie idealnie! No to nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na czwartek i zmierzyć Olę w Żeromskim :)
Dziękuje Dziewczyny za wsparcie! :*:*:*:*:*:*:*
 
O ja! To faktycznie podali wagę prawie idealnie! No to nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na czwartek i zmierzyć Olę w Żeromskim :)

A to można poprosić o usg dodatkowo prócz ktg w szpitalu? sama bym chciała wiedzieć ile mój mały waży, bo ostatnie usg miałam w 36 tyg., poza tym stan wód mam na granicy dolnej normy. W środę mam następne ktg jak poproszę to zrobią?
 
Do dziewczyn które rodziły i dopiero będą, słyszałyście o takiej opcji znieczulenia jak gaz rozweselający? wiem od znajomej że na ujastku jest to możliwe i chyba w narutowiczu też, podobno jest to lepsze od zzo i bardzo popularne się robi, w UK i USA podobno norma...
Któraś z Was słyszała, czy w żeromskim też możliwe?
 
reklama
Ninuszka właśnie w BC mi kazała przyjść koło 11-12 :-D
Oj już nie żałuję. Super wszystko tłumaczy, nie muszę się jej o wszystko wypytywać. Na prawdę kobieta jest genialna :-)
Myszos w Żeromskim nie ma gazu z tego co się orientuję. A szkoda :-(
 
Do góry