reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Ja również melduję się w dwupaku. Miałam dzisiaj wizytę i muszę wam przyznać badanie pod koniec to nic przyjemnego - o czym swoim grymasem na twarzy poinformowałam moją gin a ta stwierdziła miło z uśmiechem że niestety kolejne badania będą coraz cięższe a nie będzie wspominać o tych podczas porodu... Na KTG co prawda nie jeżdżę do Żeromskiego - mam robione w placówce gdzie moja gin (pracowała do grudnia w Żeromskim) przyjmuje ale zapis również prawidłowy choć podczas badania byłam pewna że zapiszą się przynajmniej dwa skurcze które jak mi się wydawało odczułam ..a tu nic cisza...tylko młody się tak wiercił że aż była w szoku że taki ruchliwy:-). Pytałam ją o badania i stwierdziła że to na Kiłę wystarczy stanowczo nawet z początku ciąży i nie trzeba powtarzać. Pisałyście że na NFZ nie chcą wysyłać często na badanie moczu oraz morfologię ... ja mam chyba złoto gin bo stwierdziła że nie ma czegoś takiego jak limit i znów skierowanie... Szyjka delikatnie skrócona, rozwarcie 0 cm (a miałam ochotę usłyszeć coś innego:)) i II - początek III stopień łożyska ..reasumując nic nie wskazuje na wcześniejszy poród ... a wszyscy pytają to ty się jeszcze toczysz hehe ... na co odpowiadam tak ale nie z własnej woli:-) ... No nic pozostaje mi czekać na którąś z Was .. trzymam kciuki
 
reklama
Ja:) duzo czytalam I pytalam na ten temat- wyglada to tak jak piszesz- do porodu muisz miec orginal badania I od razu powiedziec ze posiadasz to 'cudo', wtedy dostajesz antybiotyk na wstepie I juz.

No to widzę, że pokolenie "lipcowe" tak ma :D Wizyte u gina mam dopiero za tydzień... Miałam ochotę się jutro pofatygować ale ta kobieta z luxmedu powiedziała, że nie ma potrzeby chyba że bardzo chce. Więc chyba na spokojnie poczekam na wizyte skoro i tak antybiotyk podaje się dopiero podczas porodu :)
Nussa, a po porodzie powinnyśmy się poddać jakiemuś leczeniu? Dowiadywałaś sie moze?
 
No i niestety zadzwonili dziś z lux medu że wyhodowałam paciorkowca :( ale pani uspokoiła, że nie ma powodu do niepokoju a jedynie trzeba pokazać na izbie przyjęć wynik aby odpowiednio wcześnie został podany antybiotyk.
Czy któraś z Was boryka się z tym problemem?

Ja też go niechlubnie posiadam:-p
I też potwierdzam, że to nic strasznego, po prostu dostaniemy antybiotyk podczas porodu i tyle :)
 
just_krk jak przyjedziesz do szpitala musisz powiedzieć o tym paciorkowcu i radze się przypominać. u mnie (mimo ze przy przyjęciu mowilam i pokazywałam wyniki GBS) pan dr o tym zapomnial i dopiero po kilku godz się przypomniałam ze mam paciorkowca i antybiotyk mieli mi podac. na szczecie porod trwal długo wiec spokojnie zdążyl zadzialac ;)
ale przypominajcie się z tym bo lekarzom czasami zadarza się zapomnieć
Monja2 potwierdzam badanie rozwarcia w trakcie porodu (szczególnie na skurczu) to hardcore.. :/

z niecierpliwoscia czekam na nowe opowieści porodowe :)
 
Witam ponownie, musze się pochwalić, że na dzisiejszym usg okazało się, że po tylu tygodniach wyczekiwania Mała wreszcie obróciła się z ułożenia pośladkowego na główkowe;) już nie musze starac się o cc, choć jest niewielki procent niepewności czy aby znów fikołka nie zrobi, ale lekarz mówi , ze powinno tak zostać, jestem szczęśliwa, nie czułam tego obrotu, ale za to pogorszyły się moje dolegliwości bólowe i kłucia, może to z tym się wiąże.
Ja tez tak jak pisałam mam termin na lipiec 20,07
 
Betina79 dzieki wielkie za informację, na pewno się będę przypominać w takim razie. Jak rozumiem ani Tobie ani Maleństwu nic nie dolegało po porodzie? A Ty leczyłaś już po tego paciorkowca?

Hektorolla to widzę, że zbieramy armię na lipiec, ja mam na 11tego :) Mój synek już od jakiegoś czasu jest główką w dół i też mam tak, że czasem podczas spaceru czuje jakieś kłucie, że aż muszę przystanąć więc pewnie coś tam tą główką uciska :)
 
Witajcie dziewczyny:) jednak dzień 4 czerwca był wyjatkowy:) o 11.30 pojechałam do szpitala jednak w myslenicach na ktg i jak sie okazało skurcze małe ale rozwarcie 4-5 cm:szok: od razu kazali sieprzebrać i wyladowałam na sali porodowej. na szczęście mąż byl przy mnie mimo wcześniejszych planów że go nie będzie. tam kazali spacerować i z godz na godz coraz mocniejsze skurcze na nieszczęście krzyżowe na które nie było rady:( od 15 było juz bardzo ciężko mąż mnie masował co przynosiło małą ulge a poźniej siniaki na plecach:)dzidzia przyszła na świat o 20.55 na szczęście wszystko było w porządku. jeśli chodzi o opieke w szpitalu to moge tylko chwalic zarówno przy porodzie jak i potem na sali. teraz mała Madzia jest z nami wdomu i dała popalić w 2 pierwszych nocach ale dziś była aniołkiem:) musimy sie lepeij poznać z mała i mysle że z dnia na dzień będzie coraz lepiej:)
 
jesli chodzi o GBS to bardzo ważne żeby dostać antybiotyk. moja mała leczona była jeszcze po urodzeniu przez 6 dób antybiotykami przez to że miałam GBS
 
reklama
Nuśka87 GRATULACJE!! Z Twojego opisu wynika, że jest jakoś bardzo traumatyczne przeżycie, albo już zapomniałaś bo podobno bóle porodowe się szybko zapomina :) Brałaś znieczulenie?

jesli chodzi o GBS to bardzo ważne żeby dostać antybiotyk. moja mała leczona była jeszcze po urodzeniu przez 6 dób antybiotykami przez to że miałam GBS

A to wszystko przez to, że nie podali Ci antybiotyku? Czy Mała zaraziła się pomimo podania?
 
Do góry