reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

reklama
Kobietki - miało mnie ominąć wybieranie wózka, ale niestety Rodzice pogubili się w tych wszystkich markach ( zresztą wcale się im nie dziwię, bo i mnie głowa pęka od czytania opinii na forach) i pomyślałam, że chyba najpierw pojeżdżę po sklepach, żeby je 'na żywo' wypróbować.

Stąd moja prośba- czy wiecie może gdzie są sklepy z największym wyborem wózków? i czy kupowałyście wózki 2w 1 czy 3w1 (łącznie z fotelikiem samochodowym)?
 
Wesolutka po 2 tygodniach?? wow!! gratuluje :). A moge wiedzieć ile w ciąży przytyłaś? Poza ziaja używałaś czegoś?

Aninek, Marcepanowa, wam również gratuluje ładnych brzuszków i odpadnietych pępuszków. Za niedługo (mam nadzieje) zrobi się ciepło, częstsze spacery i ani sie obejrzycie a po brzuszku ani śladu nie bedzie :)

Aninek, a jak tam twoje 4 litery? Już dajesz rade na siedząco?
 
Kobietki - miało mnie ominąć wybieranie wózka, ale niestety Rodzice pogubili się w tych wszystkich markach ( zresztą wcale się im nie dziwię, bo i mnie głowa pęka od czytania opinii na forach) i pomyślałam, że chyba najpierw pojeżdżę po sklepach, żeby je 'na żywo' wypróbować.

Stąd moja prośba- czy wiecie może gdzie są sklepy z największym wyborem wózków? i czy kupowałyście wózki 2w 1 czy 3w1 (łącznie z fotelikiem samochodowym)?

Eve, ja polecam Entliczka (na Dobrego Pasterza, Wyki albo Wadowickiej) bo spory nawet wybór mają. Ceny wyższe, ale poooglądać i wypróbować na sucho wózek jaknajbardziej mozna bo miejsca w sklepie sporo wiec i między półkami można pojeździć.
Jeśli o sam zakup chodzi to polecam allegro bo wózek dużo taniej mozna kupić a i że ceny za pojazd wysoki to częśto za przesyłke nie płaci się dodatkowo.

Jeśli nie masz fotelika to ja polecałabym zakupić jeśli jesteście zmotoryzowani, bo w gondolce dziecko nie jest za bezpieczne w samochodzie. Polecam stronke z rankingami i testami bezpieczeństwa fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci
Po przeanalizowaniu testow doszlam do wniosku że najbezpieczniejsze są MaxiCosi CabrioFix, Recaro, Aton 2, Cybex, BeSafe 0 akurat na bieżąco wtym temacie jestem ;).

Aaaa na allegro mozesz znaleźć wózek danej firmy z różnymi fotelikami tak więc wybor jest naaprawde spory :)
 
aninek z tym kladzeniem na brzuszek to nie chce przesadzac bo pępek moze go uwierac jednak
wesolutka tyd po porodzie mialas juz plaski brzuch?? ja juz jestem prawie 3 tyg po i jeszcze "odstaje".. :(
eve duzy wybor jest w Entliczku na Wadowickiej. My kupilismy 2w1, bo fotelik mieliśmy osobno (ale dokupilismy adaptery, i pasuje do stelaża)
 
Kalita :rofl2: siedzę siedzę ! i już coraz lepiej ! bo bez koła :] w czwartek idę do kontroli, więc zobaczymy co powiedzą
Eve co do wózka niestety nie pomogę bo my dostaliśmy używany :-)
 
Eve co do wyboru wozków faktycznie polecam sklepy Entliczka, mają duży wybór. My jak wybieraliśmy swój najpierw zastanawialiśmy się nad:
1. jego wagą ( mieszkamy na 3 piętrze) :-)
2. koła pompowane czy też nie
3. wymiarami po złożeniu tak by zmieścił się do bagażnika ( okazało się, że dużo odpadło nam wózków bo były za duże - ale to dlatego, że chcieliśmy na pompowanych kołach)

I po miesiącach oglądania, jeżdżenia szukania - wybraliśmy wózek firmy GRACO Symbio.
Czy dobry wybór okaże się po pierwszych spacerkach :-)
 
Betina, w sumie to pielęgnowaliśmy go tak jak nam pokazała położna środowiskowa - patyczek do uszu owinąć gazikiem jałowym, spryskać Octaniseptem i oczyszczać wokół 2-3 razy dziennie, ale generalnie wyszliśmy już z ładnym, wiszącym "na włosku" kikutem ze szpitala, więc tak naprawdę to tylko 3 dni go pielęgnowaliśmy, teraz po odpadnięciu też go czyścimy, bo został jeszcze taki nieduży strupek:rofl2:...
Co do brzucha, to codziennie widzę "poprawę", czasem mam taki jakby lekki "nadmiar" skóry na brzuchu, a zaraz później się wchłania i brzuch jest coraz mniejszy. Z resztą, zawsze jak karmię Antosię, to czuje skurcze macicy, więc pewnie się kurczy...
Aaaaa, położna środowiskowa mówiła mi, żebym zawsze przed karmieniem, szła się wysiusiać, nawet kilka kropelek, bo macica łatwiej się wchłania jak jej nie przeszkadza pęcherz moczowy :-p.

Dziewczyny, a czy też został Wam taki śmieszny, rozciągnięty pępek? :eek::zawstydzona/y::-D

Eve, Moni zapowiadają, że jeszcze trzy dni mrozów, a później fala ocieplenia...Jak się nie wykruszycie do tego czasu, to później już macie jak w banku :-D:-D:-p!!
 
reklama
Marcepanowa co do mojego pępka to tez jakis taki troche rozciagnięty, a co lepsze to zostala mi ta ciemna kreska co sie pojawila w ciazy na brzuchu, a myslalam ze to zejdzie po porodzie ;)
 
Do góry