reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

no własnie to czytałam i tak sobie mysle zeby tak zrobić. tylko kiedy dokładnie zaczynacie? no i czy dla mnie nie bedzie za wcześnie? będzie to 5 początek 6 miesiąca...

Zaczynamy 6 maja, o 16:40 (6 tygodni). Wejście od izby przyjęć gin. i windą na dół (takie instrukcje podała pani przez telefon :)).
Co do zaawansowania ciąży, to nie pomoge, ja jeśli uda mi sie wytrwac do samego konca Sz. to akurat prosto na porodowke bede gotowa :D. Może dzieczyny z marcowej szkoły wypowiedzą się w jakim okresie ciąży najlepiej iść do Szkoły?
 
reklama
Dziewczyny bepanthen trzeba zmywac przed karmieniem(tak jest napisane w ulotce)...
ja smarowałam swoim mlekiem sutki i super pomagało zresztą w szpitalu mi położna powiedziała że tak najlepiej.
 
Dziewczyny tak przeczytałam "przelotem" i:

Co do Szkoły Rodzenia to ja chodziłam w Żeromskim jakoś tak pod koniec ciąży, ale wydaje mi się że jak jest możliwość wcześniej to jak najbardziej warto. Nie ma tego ryzyka że się nie skorzysta z wszystkich zajęć, łatwiej wysiedzieć :p a wiadomości które są przekazywane zapamiętuje się szybko i szybko nie zapomina.

W kwestii materaca to ja jak dla Szymka kupowałam to byłam właśnie na lateks nastawiona, ale uczciwy sprzedawca, powiedział mi że to nie ma żadnego sensu wydawać tyle pieniędzy na coś co praktycznie nie spełnia swoich funkcji bo dzidzia jest po prostu za lekka.
Przedstawił za to dużą zaletę tego g-p-k, a dokładniej strony z gryką - pobudza krążenie, masuje... podobno bardzo ważne.

Maść : nie raz już czytałam że dziewczyny bardzo polecały Purelan, podobno trochę kosztuję, ale czyni cuda i bardzo pomaga. Sama nie wiem, bo nie testowałam.

Któraś z Was pytała o położną - jeżeli chodzi o takie z rejonu (które przychodzą jak się dzidziuś urodzi na początku bezpłatnie) to chyba jako tako nie ma możliwości wyboru tylko one są przyporządkowane do ulic, osiedli. Przynajmniej tak było jak się Szymek urodził, ale wątpię czy się coś zmieniło, bo ja właśnie z polecenia też sobie którąś tam panią wybrałam po czym okazało się to co napisałam powyżej...a i tak w konsekwencji nas nigdy nie odwiedziła, bo raz podobno jak była to nie otworzyliśmy drzwi, później jakoś już do niej nie zadzwoniłam bo dawaliśmy sobie radę sami i wszystko było w porządku.

mag_dzia sporo osób tak robi że przychodzi na zajęcia... i się dostają. Warto spróbować, bo nie wszystkie panie są z partnerami więc robią się dodatkowe miejsca, nie wszystkie też chodzą na ćwiecznie, bo albo wiedzą że będzie cc albo nie mają zgody od lekarza to też się robią miejsca. I generalnie niektórzy się zapisują a później z różnych względów nie docierają.
 
Ostatnia edycja:
hej hej, a propo szkoły rodzenia, to byłam wczoraj na pierwszych zajęciach, ktoś jeszce byl?
Rzeczywiście te zajęcia w podziemiach, trochę sie nakrążyliśmy zanim dotarliśmy..a drzwi koło dzrzwi z szambem..bez komentarza..sala niewielka i pełno ludzi, było kilka par które nie było zapisanych ale zostali, tylko problem był z krzesłami więc zanim to wszytsko się rozpoczęło trochę czasu minęło. Położne sympatyczne i fajnie prowadziły zajęcia, trwało to ok 2 godz. Nic nowego się chyba nie dowiedziałam ale ogólnie byłam zadowolona, zawsze to jakaś odskocznia od leżenia w domu. Mnie najbardziej interesują 3 zajęcia i boję się że nie dotrwam, także lepiej rzeczywiście wcześniej zacząc. Jak coś chcecie wiedziec to piszcie. :)
 
A co do wózków to mój mąż miał ostateczną decyzję właśnie ze względu na amortyzację podczas spacerów poza Krakowem i my wybraliśmy Espiro Vector Pro, mam nadzieję, że będziemy zadowoleni ;)

My zakupiliśmy starszą wersję Espiro Vector od znajomych, oni byli bardzo zadowoleni. Wózek niezwykle wytrzymały i faktycznie dobra amortyzacja :D Nie jest oczywiście super lekki ale do ciężkich też nie należy, jak ktoś nie mieszka na 4 piętrze bez windy to da sobie radę :D Póki co próbowaliśmy go tylko "na sucho" i wydaje się, że prowadzi się super :D

hej hej, a propo szkoły rodzenia, to byłam wczoraj na pierwszych zajęciach, ktoś jeszce byl?
Rzeczywiście te zajęcia w podziemiach, trochę sie nakrążyliśmy zanim dotarliśmy..a drzwi koło dzrzwi z szambem..bez komentarza..sala niewielka i pełno ludzi, było kilka par które nie było zapisanych ale zostali, tylko problem był z krzesłami więc zanim to wszytsko się rozpoczęło trochę czasu minęło. Położne sympatyczne i fajnie prowadziły zajęcia, trwało to ok 2 godz. Nic nowego się chyba nie dowiedziałam ale ogólnie byłam zadowolona, zawsze to jakaś odskocznia od leżenia w domu. Mnie najbardziej interesują 3 zajęcia i boję się że nie dotrwam, także lepiej rzeczywiście wcześniej zacząc. Jak coś chcecie wiedziec to piszcie. :)

Ja tez byłam :D Zapaszek cudowny...brrr, a ludzi faktycznie sporo :D Tak się właśnie zastanawiałam, która to Ty :-D
 
Purelan jest trochę drogi, ale mi na przykład pomógł na piekące brodawki w II trymestrze. jest bardzo gęsty i wydajny, także będzie akurat w razie problemów przy karmieniu. podobno ładnie też przyśpiesza gojenie się ranek :) skład to 100% lanoliny.
 
Witam o poranku dziewczyny!!!

aninek:), Betina79, idzie halny więc torby w dłoń i do porodu marsz :-) Trzymam za to mocno kciuki:tak:
 
reklama
Purelan jest trochę drogi, ale mi na przykład pomógł na piekące brodawki w II trymestrze. jest bardzo gęsty i wydajny, także będzie akurat w razie problemów przy karmieniu. podobno ładnie też przyśpiesza gojenie się ranek :) skład to 100% lanoliny.

Ja też słyszałam same superlatywy na temat Purelanu, ale cena jest powalająca!
Myślę, że nie ma co go kupować na zapas, tylko dopiero jak problem z brodawkami się pojawi i nie zniknie po zastosowaniu innych maści. W końcu może się okazać, że nie będzie potrzebny, to po co wywalać tyle kasy?!
 
Do góry