reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

reklama
Wesolutka, naprawde miło czytać twoje posty :). Mam pytanie, czy uzywałas już laktatora? Jest potrzeba brania go do szpitala? Strasznie zazdroszcze Ci tego że już brzuch ładnie ci się "schował". Stosowałaś jakiś pas, albo cos w tym stylu? Jak z waga jesli moge zapytać? Po porodzie, tak na dzień dobry, ile kg ci ubyło? Teraz przy karmieniu, stosujesz jakąś diete szczególną? (czegoś jesz wiecej, czegoś nie jesz wogule, etc..?)

Marcepanowa, zobaczysz jakiego szoku doznasz jak wyjdziesz z Mała ze szpitala. Przyjęli cie w zimie a wyjdziecie piękną wiosną :)

Co do wózka, to my jeszcze nie zakupiliśmy, ale poważnie zastanawiamy sie na x-landerem x-move. U nas jest winda wiec ciężar mi nie przeszkadza. Nie wiem tylko jak tam sprawa amortyzacji wygląda :(, sporo opinii negatywnych wlasnie z tego powodu. Inne wózki ktore bierzemy pod uwage to Mutsy Evo własnie i Maxi Cosi.

Mam jeszcze ogólne pytanie, dot materacyków. Na allegro bardzo czesto gratisowo do łóżeczka dodaja materacyk gryka-pianka-kokos. Maja atesty i spełniaja wszytskie inne normy, ale z drugiej strony czytałam że nie polecaja ich np fizjoterapeuci :|. Że niby najlepsze są lateksowe (ok. 300 zł :sorry2:) albo z pianki poliuretanowej czy jakieś takie. Macie jakieś zdanie na ten temat? Mówią coś w SZ.R.?

Aaaa i ponieważ pojawiło się sporo nowych dziewczyn to zapytam jeszcze raz. Jest ktoś z białego prądnika (okolice Pl. Imbramowskiego, osiedla Mozarta, Górki Narodowej) i mógłby polecic jakąś położną środowiskową?
 
Kalita - o X -landerach poza wyglądem nie słyszałam zbyt pochlebnych opini, ale dużo dobrego o Mutsy Evo :),
kiedys na You Tube widziałam takie filmiki o wózkach, zaraz znajde to przesle linka :)
 
Mag_dzia, ja jestem zapisana do Sz.R. na termin majowy i jak tylko zaczną się zajęcia to bede zdawala relacje z przebiegu i dzielila sie notatkami. Wiem że na termin majowy jest jeszcze kilka innych dziewczyn tak wiec zaden szczegół nie umknie :)
Dzięki Kalita za wszelkie info jak tam...a moze podjade tam kiedys jako obserwator. słyszałam że tak można i że nie wyrzucają tych nie zapisanych...
 
A ja dzisiaj byłam na usg genetycznym. Wszystko z dzidzią wporzadku. Wyszło niskie ryzyko wad genetycznych.:-) Zdjęcia i płytka z nagraniem takiego małego stworzonka bezcenne:) Baaaaardzo plecam dr Łukasza Piotrowskiego. Ja byłam w Procreativ ale przyjmuje w wielu placówkach. Dr bardzo kulturalny miły, a przy tym widać że kompetentny, dokładny wszystko opisuje co robi co widzi. Rewelka poprostu. Byłam pod wielkim wrażeniem. A do tego szarmancki i przystojny:-)
 
Wiolkast, dzieki za linka, zaraz lookne :). No własnie, zewnetrznie bardzo x-move mi sie podoba, ale te opinie odstraszają :baffled:. Musze jeszcze raz mojego M na oględziny wózkowe namówić i przypatrze się dobrze temu Mutsiemu :).

Magdzia, tutaj dziewczyny pisały ze w pierwszy dzien, kiedy rozpoczyna sie kurs, mozna podjechać i spróbowac dopisać się. Podobno nie ma z tym problemu :)
 
Kalitka - w zeszłym tygodniu rozmawiałam z położną z Ż i mówiła, że laktatory mają w sklepiku swoim i jak są potrzebne to żeby wtedy kupować. Z tego co mówiła to oni chyba udostępniają w pierwszym momencie swoje oddziałowe, ale nie jestem pewna czy dobrze ją zrozumiałam, więc dziewczyny, które już rodziły pewnie nam obu rozwieją wątpliwości pod tym kątem :)
A co do wózków to mój mąż miał ostateczną decyzję właśnie ze względu na amortyzację podczas spacerów poza Krakowem i my wybraliśmy Espiro Vector Pro, mam nadzieję, że bę
dziemy zadowoleni ;)
 
Magdzia, tutaj dziewczyny pisały ze w pierwszy dzien, kiedy rozpoczyna sie kurs, mozna podjechać i spróbowac dopisać się. Podobno nie ma z tym problemu :)

no własnie to czytałam i tak sobie mysle zeby tak zrobić. tylko kiedy dokładnie zaczynacie? no i czy dla mnie nie bedzie za wcześnie? będzie to 5 początek 6 miesiąca...
 
reklama
witam mam do sprzedania SNS MEDELI zestaw zawiera butelke z zatyczką,sznureczek ,4 szt.drenów;wolny,szybki,średni.Sprzedaję bo już mi nie potrzebne i jak najbardziej pomogło przy relaktacji ,polecam serdecznie ,STAN IDEALNY!!!.Wysyłka 7,30zł.list polecony priorytet inf.aniak222@o2.pl lub 500361083


System wspomagający karmienie SNS umożliwia kobietom realizowanie karmienie piersią nawet w sytuacjach, gdy nie mają wystarczającej ilości pokarmu. System wspomagający karmienie wiesza się na szyi, a specjalne dreny za pomocą specjalnego plastra przyczepia do brodawek. Dziecko nie wyczuwa tej imitacji kanalika mlekowego w trakcie karmienia. Szczególnie polecany dla dzieci słabo przybierających na wadze. Stosując SNS pamiętaj zawsze o dodatkowej stymulacji laktacji profesjonalnym laktatorem
 
Do góry