reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Czy któraś z Pań rodziła już w trakcie tego remontu?? Jak wrażenia?? Ja jestem dalej przerażona, termin mam na poniedziałek ale jak narazie nic się nie zapowiada...
 
reklama
Mysza a ile kompletow ubranek jest potrzebnych (tak na 3 dni) Ja sie jakos nie moge do szpitala wybrac bo ciagle mi cos wypada albo sale porodowe sa zajete i nie da sie ogladnac.

gosiane - ja rodziłam córcie w żeromskim w marcu, generalnie dzidzie ubiorą po porodzie w ubranko szpitalne, byle jakie ale co za różnica i tak nie zwracasz na to uwagi po porodzie ;-) a z tego co wiem, to jest im tak wygodniej bo nie pomieszają im się ubranka. W kolejne dni po kąpieli przebierają dzieci w świeże ubranka, więc w zasadzie niby Twoje ubranka nie są potrzebne ale jak zdarzy Wam się "wypadek", czyli maluszek się obsiusia przy przebieraniu, czy uleje to warto mieć swoje ubranko, bo po nowe trzeba iść na oddział noworodków a czasem, np. w nocy, to trochę utrudnione zadanie ;-) warto wziąć też swoją czapeczkę, skarpeteczki czy niedrapki, moja Natka urodziła się szczuplutka i wszystko było meeega na nią wielkie ;-)
 
katjusza dzieki za info :-) Ja nie wiem czy bede tam rodzic przez ten remont.

Czy sa dziewczyny ktore rodzily juz w trakcie remontu? Bylam dzis u lekarza, on pracuje w Zeromskim no i twierdzi ze jest to do ogarniecia ale nie wiem czy dla samej rodzacej jest komfortowo. Np: Lazienka i toaleta na korytarzu mnie troche przeraza :baffled:
 
No właśnie ja też jestem przerażona. Jestem już 4 dzień po terminie, ide dziś na KTG, może już coś wykaże. Ja zamierzam tam rodzić mimo wszystko, bo wiem że opieka tam jest dobra a to chyba najważniejsze. Jak urodze to dam Wam znać co i jak :D, a tym czasem trzymajcie za mnie kciuki!:)
 
Nie wiem, czy kogoś uspokoję. Leżałam własnie tydzień na patologii, piętro nad położnictwem. Ruch nie był duży, zamieszania brak, dziewczyny które rodziły mówiły że spoko, tak jak wcześniej opieka super. Wiadomo że gorzej z łazienką bo 1 na cały korytarz, ale chyba nie jest źle :) Nie rezygnowałabym z powodu przeniesienia na inny oddział. bo oczywiści żadnego remontu sie nie widzi...
 
Julianna dzieki za informacje, kazda jest cenna ;-) Ja wczoraj sie dowiedzialam od lekarza ze chyba czeka mnie cc i wtedy jednak wybiore ten szpital bo dla mnie w tej sytuacji wazne jest kto bedzie operowal.
Fajnie ze nie ma zamieszania i jest spokoj. Po remontach to tam bedzie dopiero rewelacja!
 
Witam,

To mój pierwszy post na forum, choć śledzę wątki o krakowskich szpitalach od jakiegoś czasu.
Mam termin na 7 grudnia i dylemat.... Miałam rodzić właśnie w Żeromskim, ale z powodu remontu zastanawiam się.
Jeśli jest ktoś, kto miał już okazję rodzić tam naturalnie w trakcie remontu proszę o relacje. Szczególnie interesuje mnie sprawa łazienki i jej dostępności podczas 1 fazy porodu. Byłam na oddziale, ale jakoś zapomniałam zapytać o tą łazienkę (wiem, że nie ma jej w sali przedporodowej).

Pierwsze dziecko rodziłam sn 3 lata temu na Ujastku, ale tym razem chciałabym spróbować porodu w szpitalu słynącym z bardziej naturalnego podejścia do porodów - chodzi mi o realną możliwość ochrony krocza, rodzenia w pozycjach wertykalnych, kontaktu z dzieckkiem od razu po porodzie i pierwszego karmienia na sali porodowej.
Bardzo zależy mi też na dobrej opiece laktacyjnej, gdyż przy pierwszym dziecku miałam wiele problemów z piersiami. Czy Żeromski w Waszej opinii spełni moje oczekiwania?

Pozdrawiam,
mobbe
 
Ja uważam że Żeromski jest najlepszym szpitalem właśnie z tych względów o jakich pisałaś.
Nie rezygnowałabym ze szpitalu ze wzgledu na łazienkę. Na oddziele gdzie teraz jest porodówka leżałam niedawno jak jeszcze była patologią ciąży. Są 2 ubikacje z umywalką, a obok, są 2 kabiny prysznicowe w jednym pomieszczeniu. Łazienki są raczej w średnim stanie, typowo szpitalnym. A co do ich dostępności to już zależy od obłożenia oddziału w danej chwili jak sądze...
 
reklama
Pierwsze dziecko rodziłam sn 3 lata temu na Ujastku, ale tym razem chciałabym spróbować porodu w szpitalu słynącym z bardziej naturalnego podejścia do porodów - chodzi mi o realną możliwość ochrony krocza, rodzenia w pozycjach wertykalnych, kontaktu z dzieckkiem od razu po porodzie i pierwszego karmienia na sali porodowej.
Bardzo zależy mi też na dobrej opiece laktacyjnej, gdyż przy pierwszym dziecku miałam wiele problemów z piersiami. Czy Żeromski w Waszej opinii spełni moje oczekiwania?


Z tego co wiem, to teraz kazdy szpital ma obowiazek spelnia wyzej opisane wymogi :sorry2:
Zwlaszcza jesli chodzi o kontakt z dzieckiem, oraz karmienie zaraz po porodzie.


Co prawda ja rodzilam 3 lata temu w Zeromskim, ale moge ze swojej opini tyle napisac, ze sam porod byl okej - nie liczac tego ze odmowili mi ZZO bez jakiejs wyraznej przyczyny. Krocza nie nacinali, szybko dzialali w razie koniecznosci.
Jednak sale sa za duze jak dla mnie tj ja lezalam na 6 osobowej sali gdzie ciagle zagladal ktos z odwiedzajacych. Lazienka na korytarzu byla dla mnie trauma, bo nie mialam ochoty ogladac innych kobiet wyrozbieranych, a nie mialam innego wyjscia :sorry2:
Ten typowo szpitalny klimat jednak wplynol na mnie na tyle zle ze nie zdecydowalabym sie rodzic tam ponownie.

A jak chodzi o sama opieke to powiedzialabym ze jest pol na pol - czesc personelu mila i profesjonalna, a druga czesc niestety.... Bez komenatrza :(
Takze zalezy na to na kogo sie trafi na zmianie ;)
 
Do góry