reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

gosiane jak nie będziesz miała to Ci dadzą podkłady, ale lepiej mieć swoje.
Przy sn coś tam skubnąć można, ale jak byś była przygotowywana do CC wcześniej to całkowity zakaz.

flower ja tam nie zauważyłam żeby żałowały mleka na dokarmianie, jak tylko matka nie dawała rady to można było bez problemu dokarmić.
 
reklama
Witam Dziewczyny,

Jestem nowa, to moja druga ciąża. Wszystkie piszecie o potrzebnych rzeczach do porodu, a jak jest z lewatywą. Ja przy pierwszym porodzie musiałam mieć swoją, ale to było 10 lat temu, jak to wygląda w Żeromskim???
 
Kolezanka rodzila tam tydzien temu. Jest bardzo zadowolona, mowila ze jest mile zaskoczona opieka na oddziale poporodowym. Polozna na ktora trafila w czasie porodu byla super a pozniej wszystkie polozne na zawolanie, pomagaly jak maly plakal, podczas karmienia itd. Pytalam sie tez jak jej wrazenia odnosnie pediatrow bo slyszalam rozne opinie. Oni trafili na super lekarke ktora im wszystko dokladnie wytlumaczyla, podobno bardzo mila i rzeczowa. Rodzila SN ale poniewaz porod byl dlugi dostala znieczulenie zewnatrzoponowe bez problemu. Mowi tylko ze stanowczo musiala to powiedziec lekarzowi, takze nie jest tak ze nie daja zzo jak ktos chce.

Odnosnie rzeczy ktore trzeba zabrac do szpitala bede sie jej pytac innym razem bo teraz juz jej nie chcialam zameczac 1000 pytan ;-)
 
gosiane jak możesz dopytaj się koleżanki odnośnie ciuszków dla dziecka czy brać na pobyt w szpitalu? Mi moja lekarka radziła, zebym wzieła tylko na wyjście, bo te codzinne często giną podczas kąpieli dzieciaczków i juz są nie do odzyskania z pralni.
 
witam,

co do lewatywy to można zrobić sobie samej w domu (enema do kupienia w aptece) zaraz przed wyjazdem do szpitala. Obecnie lewatywa nie jest obowiązkowa i nawet o niej położne w trakcie porodu nie wspomniały (rodziłam w żeromskim dwa razy) - sądzę, że jeżeli się poprosi to zrobią bez problemu, w ogóle wszystkie położne są tam bardzo miłe i na pewno doradzą czy warto robić czy nie.
Co do ciuszków warto mieć swoje 3-4 komplety (szpitale oczywiście są, ale mocno zużyte i czasem niedopasowane rozmiarowo), trzeba też mieć pampersy, mokre chusteczki, krem na odparzenia (chociaż za pierwszym razem dawali szpitalną maść - polecam b. dobra, za drugim razem przedstawicielka nivea dawała każdej mamie po tubce kremu), rożek lub kocyk, kilka pieluch tetrowych (do wytarcia maluszka po kąpieli, na ramię w czasie odbijania itp), dla mamy - podpaski duże 2-3 paczki (w aptekach sprzedawane jako podkłady poporodowe lub pieluchy dla niemowlaków firmy bella), 2-3 koszule (po porodzie mocno się poci a w salach jest b. ciepło), klapki pod prysznic, no i przybory toaletowe.
 
cześć dziewczyny:) ja mam termin za miesiąc i właśnie zastanawiam się nad wyborem szpitala ale jak czytam to forum to juz chyba zdecydowałam:):) ale jak tak czytam zasuneło mi się pytanie jakie dokumenty potrzebne są przy przyjecia do szpitala??? co musze mieć ze sobą żeby nie było żadnych problemów???? i odnośnie ubranek jakie jest wasze zdanie lepiej mieć swoje czy te szpitalne???bo że szpital zapewnia to rozumiem ale jakie jest wasze odczucie co jest lepsze???? i jeśli nie poproszę o lewatywa to czy nikt o tym nie wspomni??? wiem że może trochę dziwne pytania ale tak mi przyszły do głowy czytając:)
z góry dziekuję za odpowiedz :)
 
Ja miałam rodzić w Żeromskim, ale tak się złożyło, że wyjechaliśmy z mężem do Holandii i teraz będę rodzić już za granicą w Amsterdamie. Nie narzekam, bo tutaj opieka jest super.

Jednak jakbym miała doradzać do porodu w Krakowie, to zdecydowanie Żeromski. Słyszałam bardzo dobre opinie i znajomy tam pracuje, sam mi polecał. W Polsce byłam pod opieką pani ginekolog, która też pracuje w tym szpitalu i bardzo dobrze to wspominam. W dodtaku byłam w tym szpitalu kilka razy, tak aby się rozejrzec i salowe, pielegniarki były bardzo sympatyczne, generalnie miła, przyjazna atmosfera. Jedna znajoma tam rodziła i też ma dość dobre wspomnienia.
 
reklama
Ja polecam w Żeromskim mieć swoje ubranka...milutkie i pachnące. Nic nie ginie, bo jedzie się z dzieckiem najczęściej do kąpieli, i te ubranka które ściągają to od razu oddają spowrotem do wózka/akwarium w którym się dzieciatko przywozi.

anek88 na pewno dowód osobisty, badanie w kierunku paciorkowca, jakieś ostatnie badania krwi/moczu, kartę ciąży, warto też mieć ostatnie usg. No i jeszcze to rmua czy legitymację ubezpieczeniową, choć generalnie można dostarczyć w terminie późniejszym albo z zakładu pracy przesłać faksem.
 
Do góry