reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

czy ma ktos jakies nowe opinie o szpitalu, mam termin za 2 tygodnie i zastanawiam sie nad tym szpitalem. z gory dziekuje
 
reklama
Podbijam temat :-) Tez zamierzam rodzic w Zeromskim i ciekawa jestem jak w praktyce jest z porodem SN. Czy mozna rodzic w wybranej przez siebie pozycji, czy mozna chodzic, czy chroni sie krocze. Moze jest jakas doswiadczona forumowiczka?
 
Witam:-)
Ja co prawda rodziłam tam w styczniu zeszłego roku,ale myslę,że duzo się nie zmieniło w kazdym razie byłam bardzo zadowolona i polecam.
Pozycję można sobie wybrać,chodzić też jak najbardziej można,no i przed porodem mnie pytali czy wyrażam zgodę na nacinanie(ja powiedziałam,że jeżeli zajdzie juz taka konieczność to tak) także jest ochrona krocza.Tylko u mnie poród trwał 17 godz.i skończył się CC.
Pozdrawiam i powodzenia:-)
 
Witajcie :)
Drogie mamusie rodziłam w Żeromskim 4 dni temu i muszę powiedzieć, że nawet w najśmielszych przypuszczeniach nie podejrzewałam, że mój poród w tym szpitalu bedę tak pozytywnie wspominać. Było dość cieżko bo zaczęło sie o 4 rano a mały przyszedł na świat o 19:50. Jednak gdyby nie opieka cudownych pań położnych zwłaszcza p.Bożenki i p. Jadzi to mogłoby się to różnie skończyć. Ogólnie szpital jest przyjazny mamie i dziecku, cały poród przebiegał zgodnie z moją wolą każda decyzja była konsultowana ze mną i udzielano mi wszelkich informacji. Położne doradzały co robic żeby poród postepował szybciej, robiły wszystko abym jak najmniej się nacierpiała,co nie było łatwe bo akcja zatrzymała się na 8 cm i nie chciała ruszyć, ale po podaniu oxytocyny zaczęło postępować. Do porodu mogłam sobie wybrać dowolną pozycję, nikt mi nic nie narzucał a jedynie sugerowano co będzie dla mnie najlepsze. Położne bardzo dbają o ochronę krocza, w moim przypadku maluszek nie mógł się przebic główką utknął w kanale i żeby mógł wyjść konieczne było nacięcie ale wykonano je dopiero po tym jak wyraziłam na nie zgodę.
Sale porodowe są jednoosobowe przystosowane do porodów rodzinnych, w każdej jest piłka, worek Sako, drabinki i krzesełko porodowe oraz łóżko porodowe, można chodzić sobie po sali i robic wszystko to co nam pomaga, na poczatku podpinają KTG i jeśli wszystko jest ok to tylko co jakiś czas sprawdzaja tętno maluszka więc nie jest się przywiązanym do łóżka.
Po porodzie maluszek jest kładziony na brzuchu na chwilkę bierze go lekarka do oceny i tuż obok pod okiem rodziców sprawdza wszystkie odruchy, potem maluszka kładzie sie z powroem mamie na brzuszek i przystwiany jest do piersi, w ten sposób zostaje się na sali porodowej ok. 2 godz. i potem przechodzi sie na salę poporodową. Maluszek jest kąpany i mamy go przy sobie cały czas do momentu opuszczenia szpitala. Opieka na oddziale również jest bardzo troskliwa, panie pomagają przy karmieniu piersia robią wszystko aby rozkrecić i utrzymać laktację oczywiście jeśli mama tego chce.
Ogólnie bardzo wszystkim polecam ten szpital.
 
Witam! ja tez mam zamiar rodzic w Żeromskim, termin mam za miesiąc. Mam kilka pytań: Czy miałaś opłacaną położną? czy te które akurat miały zmiane? ja też planuję poród rodzinny, czy on jest płatny? i na ilu osobowej sali leżałaś po porodzie? chyba bede musiała się wybrać do tego szpitala żeby się zorientować co i jak.
Pozdrawiam
 
Witajcie :)
Drogie mamusie rodziłam w Żeromskim 4 dni temu i muszę powiedzieć, że nawet w najśmielszych przypuszczeniach nie podejrzewałam, że mój poród w tym szpitalu bedę tak pozytywnie wspominać. Było dość cieżko bo zaczęło sie o 4 rano a mały przyszedł na świat o 19:50. Jednak gdyby nie opieka cudownych pań położnych zwłaszcza p.Bożenki i p. Jadzi to mogłoby się to różnie skończyć. Ogólnie szpital jest przyjazny mamie i dziecku, cały poród przebiegał zgodnie z moją wolą każda decyzja była konsultowana ze mną i udzielano mi wszelkich informacji. Położne doradzały co robic żeby poród postepował szybciej, robiły wszystko abym jak najmniej się nacierpiała,co nie było łatwe bo akcja zatrzymała się na 8 cm i nie chciała ruszyć, ale po podaniu oxytocyny zaczęło postępować. Do porodu mogłam sobie wybrać dowolną pozycję, nikt mi nic nie narzucał a jedynie sugerowano co będzie dla mnie najlepsze. Położne bardzo dbają o ochronę krocza, w moim przypadku maluszek nie mógł się przebic główką utknął w kanale i żeby mógł wyjść konieczne było nacięcie ale wykonano je dopiero po tym jak wyraziłam na nie zgodę.
Sale porodowe są jednoosobowe przystosowane do porodów rodzinnych, w każdej jest piłka, worek Sako, drabinki i krzesełko porodowe oraz łóżko porodowe, można chodzić sobie po sali i robic wszystko to co nam pomaga, na poczatku podpinają KTG i jeśli wszystko jest ok to tylko co jakiś czas sprawdzaja tętno maluszka więc nie jest się przywiązanym do łóżka.
Po porodzie maluszek jest kładziony na brzuchu na chwilkę bierze go lekarka do oceny i tuż obok pod okiem rodziców sprawdza wszystkie odruchy, potem maluszka kładzie sie z powroem mamie na brzuszek i przystwiany jest do piersi, w ten sposób zostaje się na sali porodowej ok. 2 godz. i potem przechodzi sie na salę poporodową. Maluszek jest kąpany i mamy go przy sobie cały czas do momentu opuszczenia szpitala. Opieka na oddziale również jest bardzo troskliwa, panie pomagają przy karmieniu piersia robią wszystko aby rozkrecić i utrzymać laktację oczywiście jeśli mama tego chce.
Ogólnie bardzo wszystkim polecam ten szpital.

Witam! ja tez mam zamiar rodzic w Żeromskim, termin mam za miesiąc. Mam kilka pytań: Czy miałaś opłacaną położną? czy te które akurat miały zmiane? ja też planuję poród rodzinny, czy on jest płatny? i na ilu osobowej sali leżałaś po porodzie? chyba bede musiała się wybrać do tego szpitala żeby się zorientować co i jak.
Pozdrawiam
 
aneka moja kolezanka byla w zeszlym tyg w szpitalu ogladnac trakt porodowy. Najlepiej zadzwon na porodowke i umow sie na spotkanie (trzeba sie umawiac) tam polozne wszystko ci opowiedza. Co do twoich pytan to kolezanka mowila mi ze: Nie ma mozliwosci oplacenia poloznej ale podobno wszystkie sa dobre, szkola sie caly czas i maja nowoczesne podejscie, porod rodzinny jest zupelnie bezplatny a sale poporodowe z tego co wiem sa przewaznie 4 osobowe chociaz jak bylam w szpitalu to chyba byla 2 osobowa jakas.
 
Ja mogę coś powiedzieć o patologii i CC.
Wylądowałam w szpitalu, ponieważ mojemu gin zależało na szybkich wynikach jeśli chodzi o ilość białka w moczu. Podejrzewał stan przedrzucawkowy i się sprawdziło. Po 9 godzinach od przekroczenia progu szpitala już miałam moją Milenkę.
Pielęgniarki są naprawde rewelacyjne na sali poporodowej!!!
Byłam tam tydzień, ponieważ miałam krwotok poporodowy i mała miała (ma) żółtaczkę.
Przez jedną noc byłam sama na sali, potem ktoś doszedł (pozdrawiam Justynkę i małą Anię) a potem od nowa cała sala. czyli 5-osobowa.
Ale było przyjemnie.
Fajne są te łóżeczka na kółkach.
Ogólnie się przeprowadzamy ale chyba wrócę jak będę ponownie rodzić:D
 
prawie miesiąc ciszy w tak istotnym dla mnie temacie - może ktoś będzie rodził jakoś niedługo w Żeromskim? ja planowany termin porodu mam 07.08 i będę rodzić właśnie w tym szpitalu. W czerwcu planuję zwiedzić trakt porodowy.
 
reklama
Witam:). Ja również mam identycznie termin porodu na 7 sierpnia :).
szczezre powiedziawszy kazda kobieta,ktora wybiera ten szpital podejmuje najlepsza decyzje:).Ja osobisice zwiedzalam oddzial ginekologiczno-polozniczy w zeromskim oraz porodowke i musze przyznac,ze rewelacja;). Po ostatnio przeprowadzonym remoncie wszystko jest komfortowe i każda przyszla mama moze bez problemu czuć sie bezpiecznie. Ja osobiscie mam znajomą położną w tym szpitalu, panią Elę,która oprowadzila mnie i opowiedziała wszystko co nalezało by wiedzieć,aby zaspokoic stres i nerwy przed przyjsciem na swiat naszych malutkich pociech:). Jesli chodzi o znieczulenie to oczywisice jest ono zupełnie darmowe, tak jak i porod rodzinny czy w wodzie,na ktory kazda kobieta moze bez problemu sie zdecydowac. sale porodowe sa osobne dla kazdej pacjentki:). Dzidzius po porodzie od samego poczatku przebywa z mama na sali co jak uwazam jest wielkim plusem ::). Rozmawiajac z polozna bardzo sie uspokoiłam. Kobiety moga sie czuc naprawde rewelacyjnie ;). Jedyne czego zapomniałam się dowiedzieć,to wyprawka jaka nalezy zabrac ze soba do szpitala. Aaa zapomniała bym, polozna poinformowala mnie ze mozna miec przy sobie butelkę wody i tabliczke czekolady,ktora z pewnoscia doda energi nie jednej zmeczonej Mamusi:). To było tak na marginesie tylko:). Życze wszystkim mamusią wytrwałosci, cierpliwosci i przede wszystkim duzo duzo sił,kotre beda z pewnoscia potrzebne nie jednej z was:). Ja mam dopiero 19 lat , to moj 1 porod i tez sie bardzo boje, ale mam nadzieje,ze pojdzie wszystko zgodnie z planem i nie skonczy sie cesarskim cieciem,czego sie najbardziej boje:(.Pozdrawiam bardzo serdecznie !!!!
 
Do góry