reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

reklama

wesolutka85
jestem pod wrażeniem garderoby dla dzidziusia. Ja nie wiem czy mam 1/4 z tego;/ a mój mąż już narzeka, że za dużo, powiem tylko ze mam głównie rozmiary 50-56 (kupiłam taka wielką pakę dla niemowlaka okazyjnie i tam były takie rozmiary) i potem trochę 68 od mam i nic pośredniego, więc jak mala będzie duża to będzie mój małżonek latał po sklepach jak nie chce robić teraz zapasów:-D

Dziękuję dziewczyny za informacje na temat tego oglądania szpitala- kamień z serca. Czyli teraz zostaje znalezienie dobrego terminu, żebyśmy oboje z mężem mogli.

Kalita Jeśli chodzi o ruchy dzieciątka to ja swoje już czułam od 18 tygodnia i nawet widziałam jak mi się mala kręci pod skórą (tak jakby się piłeczka unosiła pod brzuszkiem) mimo, ze to takie maleństwo wtedy było:-D
 
z mądrości zyciowych

"Sam porod wyglada tak jak by ci w tylek wlozyli parasol zamkniety a wyciagali otwarty"

a co do ruchów, ja poczułam swojego chyba w 26 tygodniu dopiero .. po prostu leniuszek był



 
Hej
Ja się pochwalę pierwszym usg genetycznym :) wszystko OK:-D wszystkie markery genetyczne płodu prawidłowe, także jestem spokojna. Niestety nie znam jeszcze płci bobasa, bo to podobno jeszcze za wcześnie. Pewnie w drugim badaniu będziemy już wiedzieć, a chciałabym, bo to pierwsze dziecko:happy2:. Mam pytanie odnośnie tego olejku do masażu krocza, najlepiej podobno sprawdza się migdałowy,ale musi być naturalny, bez parabenów, a gdzie go kupić najlepiej -w aptece? I od kiedy zacząć te masaże? Poradźcie dziewczyny...

Ja już zamówiam olejek migdałowy, bo szwagierka właśnie tego używa. Zamówiłam w aptece 10ml 8zł. Olejek bezzapachowy. A tutaj filmik i wszystko wyjaśnione:tak: Dobrze zacząć od 34tyg, czylii wciąż przede mną:-p
Masaż krocza przed porodem - video - www.mamazone.pl

Myślę, że warto się masować, bo nie zaszkodzi, a zawsze troche to krocze uelastyczni i wyćwiczy;-)

Co do porodu to ja tak z własnego doświadczenia po dwóch mogę powiedzieć, że najbardziej nie lubię fazy parcia. Te bóle przed są starsznie upierdliwe, ale przechodzą co chwile i człowiek ma te pare oddechów bezbólowych. Parcie natomiast jest mniej bolesne, jako takie, ale to rozpieranie/pieczenie tkanek krocza jak dla mnie było najbardziej nieprzyjemne. Jak juz głowka przejdzie to wtedy właściwie jest po porodzie:-p. Ja powiem, że szybciutko się uwijałam z parciem bo przy Alku w 15 minut, a przy Marysi 5min.
 
reklama
Hej :-)
Martuska tylko zastanawiam się jak tj jak się szyjka skraca czy można ale wizytę mam po niedzieli więc się dopytam
 
Do góry