reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Oczekujacaa, 3mam kciuki żebyście wytrzymali jak nadłużej w dwupaku. Ja też tak mówię, że do końca stycznia Olka ma grzecznie siedzieć a potem niech się dzieje co chce ;-)
Chociaż następną wizytę mam 2 lutego i wtedy dopiero będziemy wypisywać skierowanie na badania potrzebne do szpitala :p

Któraś wczesniej pytała o zwiedzanie oddziału - można bez problemów tylko trzeba wcześniej telefonicznie się umówić.
Co do odsyłania ze szpitala jak jest dużo porodów - to jeszcze się to nie zdarzyło, ale możesz być przyjęta na inny oddział np. na patologie i w zależności od rozwijajacych sie porodow - najbardziej zaawansowane są w salach porodowych, a reszta oczekuje na innym oddziale. Ale podobno rzadko się to zdarza, żeby wszystkie były w danym momencie zajęte.

Dziewczyny, a jak to jest z tym kangurowaniem po porodzie. Maluch jest kładziony golutki na gołą skórę mamy, czy to się odbywa w ubrankach?

Zaczęłam dzisiaj pranie... Młoda dama ma garderobę do pozazdroszczenia... na wieszaku 1/3 całości...
Zobacz załącznik 530225
 
reklama
wow :szok: wesolutka masz niezłą szafe dla Małej :), a to dopiero 1/3 mówisz?? to są ciuszki tak na już? czy tak do 3 miesiaca starczy?
Kiedy zaczełaś zbierać ubranka? :)
 
Aniu dzieki za opis porodu. Współczuję przeżyć z nim związanych, bo faktycznie długo się męczyłaś w pierwszej i drugiej fazie. Jak dla mnie byłaś baaaardzo dzielna i bardzo świadoma wszystkiego i mimo, że nie poszło Ci łatwo to nie szukasz winowajców w pesonelu. Gratulacje córeczki:tak:

A mnie co raz ciężej sie poruszać, choć u mnie sama piłka na przodzie, ale taka ruchoma, że ho ho. Dzidzia ćwiczy tak intensywnie, że aż mama jest zmęczona i krzywi się z bólu.

Ja jeszcze tydzień w pracy musze wytrzymać i zacznę sie oszczędzać wreszcie (mam nadzieję). Przygotowania też pojda w ruch, bo u mnie jeszcze wszystko "w proszku".

Mam pytanie: która z was masuje krocze i czego do tego używa? Jakieś sprawdzone olejki macie? Ja myslę, że już najwyższy czas u mnie, bo ja się po dwóch "nie-nacięciach" krocza wogóle nie szykuje na ewentualny zabieg i wolę sie pomasować profilaktycznie.

No i narobiłyście mi ochoty na odwiedzenie porodówki w Żeromskim. Muszę namówić męża, przy okazji obliczymy ile czasu zajmuje dojazd;-)
 
wesolutka ja też się przyłączam do pytania o rozmiarówkę:-)
Jaki rozmiar przeważa, ile masz na później itp.

Nie mamy od kogo dostać- wszystko trzeba kupić a to wszystko dla mnie to czarna magia:szok:
 
smiejemy się z mężem, że Ola ma więcej ciuchów niż my razem wzięci. :-p
My te wszystkie ciuchy dostalismy, ja kupiłam tylko kombinezon i czapke :) ostatnio na wyprzedażach parę ciuszków na rozmiar 74. Bo te które dostaliśmy są w rozmiarze 56,62,68. Przewaza rozmiar 62, ale wg mnie 56 też jest sporo, ale to po wczesniaczkach i Dziewczyny ważyły niecałe 3 kg.
W szpitalu mówiły, żeby na początek kupić tylko kilka sztuk w rozmiarze 56, bo czasem dziecko w ogóle ich nie założy jak się urodzi duże ;-) a jak zobaczycie rozmiar to wtedy ewentualnie dokupicie. Tymbardziej, że ubranka trzeba przyniesc dopiero na wypis. Polecam jak najmniej ubran zakladanych przez glowe, tylko takie rozpinane z boku.
Czeka mnie jeszcze pranie tury niebieskiej, bialej, ciemnorozowej i czerwonej... Masakra... Ciekawe czy Ola pochodzi we wszystkim...
 
smiejemy się z mężem, że Ola ma więcej ciuchów niż my razem wzięci. :-p
My te wszystkie ciuchy dostalismy, ja kupiłam tylko kombinezon i czapke :) ostatnio na wyprzedażach parę ciuszków na rozmiar 74. Bo te które dostaliśmy są w rozmiarze 56,62,68. Przewaza rozmiar 62, ale wg mnie 56 też jest sporo, ale to po wczesniaczkach i Dziewczyny ważyły niecałe 3 kg.
W szpitalu mówiły, żeby na początek kupić tylko kilka sztuk w rozmiarze 56, bo czasem dziecko w ogóle ich nie założy jak się urodzi duże ;-) a jak zobaczycie rozmiar to wtedy ewentualnie dokupicie. Tymbardziej, że ubranka trzeba przyniesc dopiero na wypis. Polecam jak najmniej ubran zakladanych przez glowe, tylko takie rozpinane z boku.
Czeka mnie jeszcze pranie tury niebieskiej, bialej, ciemnorozowej i czerwonej... Masakra... Ciekawe czy Ola pochodzi we wszystkim...

Będziesz musiała ją przebierać kilka razy dziennie :)
Moja mam zaszalała i kupiła jedne śpioszki na roz. 50- już ją skrzyczałam, że to na wcześniaczka i żeby tak nie szalała, bo Dziecko tego nie założy (oby!), ale stwierdziła, ze to wyjątkowo duże 50... Cóż... Babciom się nie przetłumaczy;)

I zastanawiałam się jak Dziecko w szpitalu w nocy narobi taką kupę po same pachy to wtedy te przepraszam za wyrażenie "obsrane" ubranka szpitalne trzeba szybko odnieść do położnych?:p Czy najpierw je trochę opłukać?:p

Chyba wezmę więcej ubranek i będę Młodą(?) po pierwszej kąpieli w nasze ubierać co by nie mieć takich dylematów he he he
 
ale się wątków porobiło ..
Jeżeli chodzi o obsrane ubranka to bez problemu można je odnosić do połoznych .. nie są zwykle bardzo obsrane ... jak się szybko zakryje pieluchę, tzn zakładasz górę pieluchy na dół i na górę dajesz dupcię niemowlaka

ja do masowania krocza używałam - olejek intymny weleda
nie wiem czy działa .. ale do masowania był fajny :) Ja miałam problem z masowaniem bo rączki za krótki miałam

BECIKOWE
Bylismy i zwyciężyliśćmy - i załapalismy się na ostani dzień skladania wniosków wg. starych zasad dla dzieci urodzonych w 2012.
Jezeli chodzi o becikowe krakowskie to .. wystarczy jak jedna osoba jest zameldowana w krakowie i najlepiej jak to ona sklada wniosek - wpisująć, ze druga osoba mieszka pod tym samym adresem.
Jak się nie ma umowy najmu to najlepije przynięść pita, że się rozlicza w krakowie z podatku to podobno daje najwięcej.

Co do porodówki w żeromskim .. my podjechaliśmy tam o 18 stej , bez telefonicznego umowienia się i zostalismy oprowadzenie bez problemu, jedynie to nalezy uważąć aby nie być o 19 stej bo wtedy jest zmiana personelu

mam pytanie do mam które juz rodziły czy przeniosły się na jakieś formum opisujące zachowania niemowlaków i sposoby radzenia sobie z niewyspaniem i kolką ??
 
Elak dzieki za odpowiedź w sprawie olejku. Ja słyszałam, że migdałowy tez jest dobry. Zorientuję się w tej sparwie w aptece jutro i coś wybiorę. Gratulacje pozytywnego załatwienia sprawy z becikowym. Ja zameldowana z mężem w Skawinie choć rozliczamy sie ze skarbówka w Krakowie więc na becikowe krakowskie nie mam co liczyć.

Co do udzielania się na forum, to często jest tak, że ciężarne mamuśki udzielaja się na watkach mam, ktore maja urodzic dzieci w danym miesiącu. Np. ja: marcówki 2013. Większość z was ma pierwsze pociechy to i warto wejść do takiej grupy, bo będzie sie tam przewijało mnóstwo tematów was inetersujących. Ja zaczynałam w Lipcówkach 2005 ponad 7 lat temu:-p. Do chwili obecnej zostało na wątku parę dziewczyn i nadal piszemy. Widziałyśmy sie w realu kilka razy. Z czasem dziewczyny się wykruszają, potrzeby się zmieniają, nie ma juz tyle pytań, ale fajną grupę wsparcia tworzą te wątki. Elak nawet jak przyłączysz sie gdzieś teraz to napewno wejdziesz szybko w grono tych co sie już poznały i zaczniesz pisać:tak:
 
Ja się pochwalę pierwszym usg genetycznym :) wszystko OK:-D wszystkie markery genetyczne płodu prawidłowe, także jestem spokojna. Niestety nie znam jeszcze płci bobasa, bo to podobno jeszcze za wcześnie. Pewnie w drugim badaniu będziemy już wiedzieć, a chciałabym, bo to pierwsze dziecko:happy2:. Mam pytanie odnośnie tego olejku do masażu krocza, najlepiej podobno sprawdza się migdałowy,ale musi być naturalny, bez parabenów, a gdzie go kupić najlepiej -w aptece? I od kiedy zacząć te masaże? Poradźcie dziewczyny...
 
reklama
Wesolutka widzę ze wielkość zawartości szafy naszych córek jest o wiele większa od naszych ;-)

Kalita już kiedyś pisałam ale polecam grzebciuchy :) można dużo nowych rzeczy z metkami wybrać ! w przystępnej cenie :-)

Martuska ja słyszałam o oliwie z oliwek do masowania krocza, ale przyznam się szczerze że nie próbowałam masażu .... myślicie że to coś daje ?!

Dziewczyny najlepiej zacząć od rozimaru 56-62 :-)

Aisha cieszę się że wszystko w porządku :-)
 
Do góry