reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Do porodu przez CC kwalifikuje ordynator dr Juszczyk. Musisz umówić się na wizytę w rejestracji głównej. Na pewno wizyty odbywają się we wtorki i czwartki. Konieczne jest skierowanie na CC od lekarza prowadzącego bądź innego specjalisty. Podczas wizyty oprócz ordynatora obecnych jest kilku innych lekarzy. Na wizytę nie czeka się długo, ja umówiłam się dwa dni wcześniej. Powodzenia.


agnieszka 12, czy mozesz napisac jak wyglada taka wizyta?

orientujecie sie czy lekarze czesto decyduja sie jednak na sn, mimo, ze lekarz prowadzacy daje skierowanie na cc?
 
reklama
01.07.2010r. urodziłam córcię na Ujastku przez CC. Na żadnej kwalifikacji do CC nie byłam:no: Zakwalifikował mnie mój lekarz prowadzący. Jest na Ujastku z-cą ordynatora i sam wpisał mnie na konkretny dzień i godzinę. Miałam się zgłosić o 7 rano, o 9 Emilcia była już na świecie. Cięcie przeprowadził mój lekarz prowadzący. CC miałam ze wskazań medycznych , dodam jeszcze , że oczywiście nic nie płaciłam za obecność mojego lekarza.
Czy krotka a na kiedy masz wstepnie termin cięcia. Ja najprawdopodobniej 10.04:tak: Jeżeli obawiasz się, że ordynator nie zakwalifikuje , może zmień lekarza , na takiego, który pracuje na Ujastku. Ja polecam mojego gina . Przyjmuje 2x w tyg. na jednym z Nowohuckich osiedli:happy2:
 
stokrotta, pewnie nie musialas byc na kwalifikacji, bo Twoj lekarz od razu ustawil Ci termin cc,
a osoby spoza szpitala musza pojsc przed szanowna komisje, bo inaczej nie dostaniemy terminu operacji.

juz znasz termin? ale super...
moja lekarka powiedziala, ze okolo 30-33 tyg wyda mi zaswiadczenie o wskazaniach do cc
wiec dopiero wtedy bede mogla sie umowic w Ujastku
 
01.07.2010r. urodziłam córcię na Ujastku przez CC. Na żadnej kwalifikacji do CC nie byłam:no: Zakwalifikował mnie mój lekarz prowadzący. Jest na Ujastku z-cą ordynatora i sam wpisał mnie na konkretny dzień i godzinę. Miałam się zgłosić o 7 rano, o 9 Emilcia była już na świecie. Cięcie przeprowadził mój lekarz prowadzący. CC miałam ze wskazań medycznych , dodam jeszcze , że oczywiście nic nie płaciłam za obecność mojego lekarza.
Czy krotka a na kiedy masz wstepnie termin cięcia. Ja najprawdopodobniej 10.04:tak: Jeżeli obawiasz się, że ordynator nie zakwalifikuje , może zmień lekarza , na takiego, który pracuje na Ujastku. Ja polecam mojego gina . Przyjmuje 2x w tyg. na jednym z Nowohuckich osiedli:happy2:
stokrotta a jak można zapytać jakie miałaś wskazania medyczne do cc? i czy Twój lekarz jest skłonny wypisać skierowanie na cc czy raczej nie?
 
CzyKrotka , komisja na Ujastku rozpoczyna przyjęcie pacjentek o 11, natomiast o 10.30 musisz zgłosić się w rejestracji. Oprócz ordynatora jest jeszcze obecnych 3 innych ginekologów. Pokazujesz skierowanie od lekarza prowadzącego badź specjalisty i rozmawiasz na temat obaw/choroby. W międzyczasie wykonywane jest USG płodu. Ja miałam skierowanie od ortopedy w związku z uszkodzeniem kręgosłupa po wypadku na odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Mnie komisja przekonała do próby porodu siłami natury, choć mogłam się zdecydować na cesarkę, ostatecznie ordynator powiedział, że decyzja należy do mnie. Ze względu na mój szybki i łagodny wcześniejszy poród było więcej przeciwskazań do cesarki niż sn. Jeżeli podczas porodu pojawią się problemy mogą mi zrobić cesarkę. Mam nadzieję, że poród odbędzie się równie szybko, jak w przypadku pierwszej córci.

Życzę powodzenia!
 
dziekuje bardzo agnieszka 12 za relacje
czyli raczej pozytywne wrazenia :)
no i fajnie, ze ostatecznie decyzja nalezala do Ciebie
rozumiem, ze nie ma badania ginekologicznego, tylko usg, to tez dobra wiadomosc :)
bo o ile przy pierwszym porodzie na kopernika nie przeszkadzal mi tlum studentow zagladajacych we mnie od srodka, o tyle przy badaniu "w pelni wladz umyslowych" to nie jest to komfortowa sytuacja

i jeszcze jedno pytanie ile wczesniej - przed terminem porodu - zglosilas sie na ta komisje?

pozdrawiam
 
karolcia wskazaniem medycznym był stan po CC. Pierwszą cesarkę miałam na Żeromskiego- powodem była niewspółmierność porodowa, czyli bardzo intensywne i częste skurcze- bez odpowiedniego rozwarcia. Między cięciami nie było przerwy 2 lat i nawet nie było mowy o porodzie SN.W kwietniu czeka mnie 3 CC.O wypisywaniu skierowań bez wskazań medycznych nic mi nie wiadomo:no:

czy krotka termin na razie jest tylko wstępnie ustalony;-) Ale myślę , że tak juz pozostanie , bo gin. mówił, żeby zrobić cięcie od razu po Świętach Wielkanocnych, bo przy 4 dziecku mogę urodzić wcześniej. Termin wyliczony jest na 18.04, ale cięcie robią tydzień wcześniej.:tak:
 
CzyKrotka, tak, badań ginekologicznych nie było:) wizyta zresztą trwa bardzo szybko, max 10 minut (było ok 10 pacjentek)
Powinnaś się zgłosić po 35 tygodniu, ja byłam w 36. Zarejestruj się tylko wcześniej telefonicznie, ciężko się dodzwonić, ale w końcu się udaje:) Telefon jest na stronie głównej szpitala.

Pozdrawiam
 
oj tak z tym dzwonieniem na Ujastek to jest megaproblem
3 dni probowalam, zeby sie umowic na ta akcje badania echa serca 30. grudnia i w koncu sie poddalam...
masz moze jakies sugestie, o ktorej godzinie najlatwiej sie dodzwonic?
 
reklama
Do góry