reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w Gorzowie WLKP

katarinka ja mojemu Guciowi przemywałam spirytusem.. tak jak mówisz 2 kieliszki spirytu i 1 kieliszek wody. Kikut szybciutko odpadł, wszystko pięknie się zagoiło i został śliczny pępuszek także polecam!

aga.. współczuję Kochana, że musisz to wszystko przeżywać. Ale jesteś silna babka i dasz radę :* wierzę, że wszystko szybciutko w pracy się ułoży. Początki zawsze są trudne,a z czasem jest coraz lepiej. Nie załamuj się :*
Lenusia na pewno też się przyzwyczai. Dzieci szybko przywykają do nowych sytuacji. Główka do góry. Tulę i trzymam kciuki

Dziś sprawdziłam z tą temperaturą w pokoju.. było około 20 stopni a mój mały cały zmarznięty. Future ma rację, każde dziecko jest inne..Mój widocznie potrzebuje wyższej temperatury- podobnie jak ja. Jutro jeszcze zapytam lekarza. Dzięki Kochana za radę :* już myślałam, że naprawdę go przegrzewam, aż się przestraszyłam, że będzie mi chorował na potęgę.

larvunia gratki dla Misialinki za zjedzenie nowości :)
Dobrze, że jej smakowało :) a kupa .. no cóż zawsze mile widziana :-) hehe

Kasiulem czekam na relacje z diety.
Sama mam chęć przejść na dietę Dukana, ale na razie nie mam czasu na przygotowywanie specjalnego jedzonka.. czasem w ogóle nie mam czasu zjeść :baffled: Trzymam za Was kciuki :* i gratki dla Aluni za przespane noce. Super wydarzenie,oby tak zostało :tak:

Pozdroofki
 
reklama
Katarinka z tymi pepkami to tez sadze sprawa indywidualna. Ja kupilam octenisept i polozna z GLS powiedziala ze spoko a te ze szpitala malo mi oczu nie wydrapaly ze nie kupilam jeszcze gencjany tylko to. No ale i tak kupilam gencjane i smarowalam gencjana bo latwiej bylo smarowac no i buzke musialam gencjanowac ale to juz tym wodnym roztworem.
Co do dywaniku to kupilam go w Tesco na promocji byl. Kosztowal 80 zl a ja kupilam za 18. Moze jeszcze beda. Generalnie to jedyny dywan w domu. Podloga zimna to sie bawi na dywanie..ale i tak z niego ucieka. :)
Agus pierwsze dni pewnie takie beda jak u Kasiulem..Przynajmniej Mala nie jest narazona na szok ze mama zostawia ja w obcym miejscu. Ale niby im dziecko mniejsze tym latwiej sie przystosowuje.
Larvunia ciagle mam wrazenie jakbys nie dawno urodzila a ona juz sie jablkami zajada :) A jak tam Marcel? Zdrowy?
Future gratulacje dla Helenki :) Moj juz ma 3 zeby. Zajrzalam mu pozadnie i faktycznie ma ta dwojke na dole. Siostra mowi ze pierwszy raz widzi dziecko z dolna dwojka bez gornych jedynek. A czego uzywasz do pielegnacji pierwszych zabkow?
Kasiulem zycze zdrowka. Mala juz probuje chodzic czy nadal sie podciaga tylko?

A my juz zyjemy swietami :) Juz zaplanowalam prezenty..no i swieta w tym roku spedzamy w domu w trojke. Musze malemu kupic stroj Mikolaja :) Nie moge sie doczekac gotowania. Do kuchni jeszcze 3 tygodnie.
Jakis czas temu szuakalam fajnych miejsc na spedzenie wakacji z dzieckiem...i odkrylam Dream Park ( www.dream-park.pl) Jest tam pierwsze w Europie oceanarium Prehistoryczne. Maly skonczy dwa latka to pojedziemy :)

Zapraszam tez na strone www.wiktor.itgw.pl jest jedno zdjecie zabkow.
 
hej laseczki.
katarinka ja uzywalam gencjany i kukut odpadl po 12 dniach o ile dobrze pamietam. i pepuszek piękny ma ;)
aga współczuję...wiem, że to cięzkie. dlatego ja pracuje tylko kilka godzin w tygodniu poza domem, a poza tym założyłam firmę ;) zeby móc być więcej z Helenką ;)

laseczkii ja mam do was pytanie, bo sama nie wiem. jak byliśmy z Hesią na ostatnim szczep[ieniu, to polożna powiedziła, następne szczepienie za rok. no i ja tak zrozumialam, ze do lekarza nie iśc przez ten czas. i nie bylam. Helenka skończyła 7 miesiecy a ja nie bylam na bilansie ani nic. czy powinnam się wybrać? i kiedy?
 
Hejka laseczki!Dzięki za szybki odzew. Spróbuję ze spirytusem, a na wszelki wypadek kupię gencjane, niech lęży w szufladzie. :-)gajagw - ale udało Ci się z tym dywanikiem, na allegro takie są po 120zł. Chyba dzisiaj pojadę do Tesco.;-)aga - współczuję, ale dasz radę!!! Trzymam kciuki! Kasiulem też czuła się tak jak Ty, a teraz działa jak burza. ;-) Future - pochwal się jaką firmę założyłaś??? Odważna dziewczyna jesteś!!! :-)
 
Hej dziewczyny, ale mam zaległości, ale wybaczcie, bo ostatnio nie mam na nic czasu..Julian nie chce mi spać, marudzi strasznie.. mleko mu zmieniałam, bo po bebilonie co zjadł to ulewał, albo po bebiko kupki nie takie robił, nan wogóle nie chciał jeść , teraz daję mu bebilon pepti 1 i jest lepiej- troszkę więcej śpi i nie ulewa, położna powiedział, że dobrze zrobiłam, ale fajnieby było gdyby lekarz mi dał recepte- byłoby taniej, ale z tymi lekarzami jak mam się użerać to mnie aż....a czasem myślę, że jestem złą mamą bo nie wiem jak mu pomóc:( ale może poprostu z niego taki złośnik? bo kolek nie ma na pewno..

Future gratuluje ząbków:) no i super masz, że mała przesypia już całe noce.. co ja bym dała żeby mój spał chociaż po 3 godzinki

Katarinka co do pępuszka, to ja używałam gencjany i pępek po 1,5 tyg. odpadł i ładnie zagojony i ubranka czyste:) u każdego coś innego się sprawdza tak samo jak kosmetyki

Aga dasz radę, wiadomo, że początki są najgorsze, ale my mamy musimy sobie jakos radzić:)

Ok zmykam, bo mały znowu płacze..
 
Gaja, twój Wiktorek prześwietny, a jaki ładniutki :-) super te fotki z obiadkiem, widać, że Małemu smakowało, cały buziolek wysmarowany, ale miseczka pusta, uśmiałam się :tak::-D

Megi, ja miałam to samo. Na początku Franek dużo mi płakał i zdarzało mi się poryczeć z bezradności, nie umiałam mu pomóc. Przeszło samo, jak zaczął dobrze widzieć, tak mniej więcej ok 6 tygodnia. Teraz ze spaniem jest też ciężko, ale w porówniaiu do początków, to dzień do nocy. Głowa do góry!! Jetseś najlepszą mamą, jaką Twój Julianek może mieć.
 
Katarinka ja kupilam na Gorczynskiej. Zobacz sobie tez sweterki bo 50% taniej. Malemu kupilam za 17zl.

Future ja mam szczepienie 17 kwietnia ale kazali mi przyjsc jak skonczy 9 miesiecy na kontrole.

MamaF.czasami daje mu sie tak pobawic przy jedzeniu..najlepsze zdjecia wtedy wychodza :) Zaluje ze nie zrobilam mu wczoraj jak jadl biszkopta pierwszy raz sam. :)

Musze sie pochwalic ze dzisiaj moj maly probowal sie podciagnac w lozeczku. Mial sile tylko zeby podciagnac sie na kolana albo tak delikatnie je podniesc..ale juz nie potrafil stopek przysunac :)
 
Cześć dziewczyny, "podglądam" Was od jakiegoś czasu i bardzo miło jest wirtualnie poznać gorzowskie mamy. Mam do Was pytanie troszkę z innej beczki a mianowicie, jakiego lekarza byście poradziły do prowadzenia ciązy? Ja obecnie chodzę do ordynatora ale troszke sie przerażam kosztami. Więc chętnie poznam Wasze opinie. Z samym porodem też mam problem czy Gorzów czy też nie Gorzów.
 
Hej myszka. witaj w naszym gronie. ja polecam dr Rybskiego, chodziłam też prywatnie, więc koszty pewnie podobne, no i zdania co do niego podzielone. ale szczerze mówiąc ja nie wyobrażam sobie nikogo innego. chodziłam do niego przed ciążą, i jeśli bedę miała drugie dziecko, to też tylko do niego bede chodzić ;)
a opowiedz o sobie coś więcej, co nosisz w brzuszku, na kiedy masz termin. my tu żyjemy takimi sprawami ;))

gaja, ja poprostu zadzwonie do rejestracji i się zapytam ;)
 
reklama
Hej FutureMummy,
nie jestem w ciąży na razie dzidziusia noszę w serduszku, czyli bardzo się o nie staramy. Przeprowadziłam się tu i jestem na etapie lokowania swojej osoby u dobrego lekarza, juz od kilku miesięcy zresztą. Koszty wizyt prywatnych 150 i więcej są masakra, znowu jak odważyłam się na wizytę państową to okazało się, że w gabinecie oprócz fotela nie ma nic (nawet wziernika). NIe wymagałam na NFZ luksusów ale minimum chyba można. Znaazłam to ofrum i tak czytam o gorzowskich opiniach, bo jak same pewnie wiecie o gorzowskim szpitalu też chodziły różne słuchy. pozdrawiam i życzę miłego wieczoru
 
Do góry