reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród: naturalny czy cesarka

u mnie padło na Zeromskiego bo lekarza stamtad mialam choc niewiele mi to dalo no moze pozniej huknal na noworodkowe mocno jak zaczely mi wjezdzac ze to moja wina bo cholestaze w ciazy mialam i moglam sie spodziewac problemow i generalnie gina obwiniac i zaczely inaczej nas traktowac i w trymiga zalatwiac przeniesienie do prokocimia
Zeromski tez w cholere daleko ale wtedy wszysyc mi wmawiali ze co za problem skoro jakies 3 dni tam pobede - aha! miesiac siedzialam od 30tc pzoneij po kilka razy w tygodniu jezdzilam tam na kontrole, pozniej tydzien przezd porodewm lezalam i tydzien po a maz pol dnia tracil na dojazdach
generalnie ja sie w tej ciazy nei dam zbyc i lekcewazyc dlatego nei chcialam lekarza po znajomosci bo bede chocby wrzaskiem upominac sie o dobro sowje i dziecka, nie zawaham sie przezd pozwem tym razem (wiecie ze w Zeromskim nie zglosili do sanepidu sepsy mojej corki a jest taki obowiazek, sprawe zamietli pod dywan i pozniej mega mili byli wszyscy dla mnei) i jak mi tym razem odmowia antybiotyku twierdzac ze nie mam wpisanego paciorkowca w karcie to od razu do dyr szpitala polece chocby z kroplowka z porodowki! o!

najgorsze to że najprawdopodobnie będzie Wawa na poród no a tam bede sie musiala rozeznac i lekarza znalezc
 
reklama
Ja pierwszy raz rodziłam naturalnie, trwał ok 16 godzin. Myślę, że drugi raz też tak urodzę, nie chcę cesarki. Naturalnie jest zdrowiej choć ciężej.... :happy:
 
agnis - no widzisz to zalezy od konkretnego pzrypadku, u mnie mozliwe ze gdyby bylo cc (a lekarz proponowal tydzien wczesniej mi jak 1 proba oksy sie nie powiodla) udaloby sie uniknac zakazenia malej bo zachlysnela sie wodami plodowymi przy sn. ja tez jestem zwolenniczka sn jezlei wsio jest ok i nie ma wskazan do cc ani ze strony kobiety anie ze strony dziecka
 
Flower mi głównie chodzi o pierwsza pomoc dla dziecka bo ja pracuje na prokocimiu i tego się nie boję.
Ja w sumie wszędzie mam daleko bo mieszkam na prokocimiu.
 
na pobyt Karolci w Prokocimiu nie moge nic zlego powiedziec wiec mysle ze moge w szpitalu z 2 ref rodzic i upominac sie o pzrewiezienie tam jakby cos sie dzialo - byla na intensywnej terapii na separatkach a najbardzie to mi sie podobalo ze lekarze sami pzrychodzili i o wszytskim informowali w zrozumialy dla kazdego sposob, od razu pzreszkolenie z dietetykiem w kwestii dowozenia zamrozonego pokarmu, no rewelacja! a na jakie pzrypadki ja sie tam napatrzylam z calej Polski dzieci przywozili az serce sie kroi. oddaje na nich teraz zawsze 1% podatku. wyciagneli Karolinke z stanu krytycznego i nie ma zadnych sladow po zap opon mozgowych (jeszcze tylko chodzimy na kontrole sluchu)
 
Ja mam do Żeromskiego uraz po tym jak Frankowi tam szwy z nosa ściągali. Wiem, że chirurgia, to nie porodówka, ale jeśli przyjęli tam do pracy chirurga dziecięcego, który ma ZEROWE podejście do dzieci, to ja nie chcę sprawdzać jak jest na porodówce ;)
 
u mnie w rodzinie wszystkie kobiety rodziły naturalnie i jakos to zawsze było :) chwalą sobie taki sposób. Moja koleżanka za to miała cc i wychwala pod niebiosa i mówi że nigdy by sie na sn nie zdecydowała.... a ja teraz mam w głowie mętlik, pójde do szkoły rodzenia i wtedy pomyślę, ale chyba jestem bliższa porodu sn..... bo to jednak cos naturalnego a nie operacja, no chyba że będę miała wskazania to wtedy tak.
A co do szpitala to ja będę rodzić na Starynkiewicza w Warszawie. :)
 
Dziewczyny po cesarkach, chcecie spróbować porodu naturalnego?? Mnie lekarka znów namawia na cc, ale jednak poród naturalny jest leszy dla dziecka.
 
Ja po tym co przeszłam zastanawiam się ciagle nad cc choć mąż nie chce o tym slyszec....Raczej twarda będę i porod naturalny znow tym razem będzie - jednak wszystko się może jeszcze odmienić.
Ja jak rodziłam Madzie chodziłam wcześniej na szkole rodzenia i zawsze myslalam ze będzie tak jak w szkole rodzenia było mówione żeby na spokojnie te pierwsze skurcze jakos przeboleć w domu a potem do szpitala .... tak bardzo chciałam się takie planu trzymać , jednak zaczely mi wody wcześniej odchodzić i caly mój plan poszedł na łeb na szyje
 
reklama
witam. jestem Ania mam 22 lata, to moja pierwsza ciąża- 19 tydzien :)

ja chciałabym rodzić naturalnie, ale mam nisko łożysko.. i jeśli się nie podniesie to prawdopodobnie bedę miała cc..
 
Do góry