reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POROD:)co?gdzie?kiedy?z kim?jak?itd

Agataje zgadzam się z tobą w 100%. Zresztą nawet zbyt szybki poród nie jest zbyt zdrowy dla malucha  ;D Jak dla mnie jest to najczarniejszy scenariusz mojego porodu, no ale jeśli okaże się w trakcie że to jedyne wyjście to będę musiała to zaakceptować  ;D A swoją drogą twoje maleństwo byłoby bardzo oryginalne i pokazało całemu światu że jest indywidualistą.  
Ja dzisiaj miałam ciekawy dość sen, że Kubie znudziła się pozycja główką w dół i próbował się odwrócić, a ja ścigałam go rękami po całym brzuchu i próbowałam upchnąć tą głowkę na dole. To właśnie taki delikatny stersik przed ewentualnym cc
 
reklama
no jasne, wypiac sie na wszystkich pupa na sam poczatek, super ;D
zeby to tylko nie rzutowalo na pozniejszy stosunek do swiata hehe ;)
 
Agatatje, w dalszym ciągu mam swoje zdanie, niepotrzebna fatyga :laugh:

Jeśli chodzi o florę bakteryjna pochwy cyt. twoją wypowiedź "przez przechodzenie przez pochwe dziecko ma kontakt z odpowiednimi bakteriami" to na babyboom w artykule o porodach jest o tym napisane w ten sposób:

"Przy cięciu cesarskim pomija się ryzyko zakażenia dziecka florą bakteryją pochwy"

Nie ma sensu sie dalej sprzeczac w tym temacie, każdy ma swoje zdanie :))
 
Ja równiez w kwestii cesarskiego ciecia zgadzam sie z Agatatje..i cytując położną, moglabym powiedziec - pomijajac pewne aspekty ... , a biorac pod uwagę fakt, ze rodzaca sama decyduje sie na CC..(gdy nie ma przeciwskazan na poród naturalny) - to.."nieodpowiedzialne i niedojrzale podejscie" - a mój lekarz położnej, która prowadzi szkołe rodzenia i odbiera porody - przytaknął..no, ale zdania są podzielone :)

i Zgadzam sie również z Agaciulką, ze jednak natruralny poród pośladkowy (w szczególnosci u pierworódki) to ogromne ryzyko - np. w klinice, w ktorej ja będę rodziła wogóle nie podejmują sie odbierania tego typu porodów, poniewaz mogą wystąpić komplikacje, które zagrazają w większym stopniu i dziecku i matce - to takie zdanie mojego lekarza:/..a ja do niego się przychylam...Wybierając , wiec wybrałabym - wówczas cesarkę:(..

W środe mam wizytę u gina..i bede wiedziala jak moja Kruszynka sie ulożyla..- moja intuicja podpowiada mi, ze główką do dołu..szczegolnie, ze brzuszek zacząl mi schodzić w dól..i odczuwam częste skurcze..kłucia w dole brzucha..no..ale w środe będę wiedziala juz co i jak:)
 
Agaciulka28 pisze:
Nie ma sensu sie dalej sprzeczac w tym temacie, każdy ma swoje zdanie :))

Dokładnie. Każda z nas (jeśli ma wybór) wybiera to, co jej zdaniem jest najlepsze, i nie ma sensu spierać się, czyje zdanie jest słuszne, przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. W końcu najważniejsze jest to, aby nasze dzieciątka urodziły się silne i zdrowe, a to, jaką drogą przyjdą na świat, jest mniej istotne- oby tylko wszystko było OK.
 
Agatko, moze maluch sie jeszcze odwroci glowka w dol. :) :) :)Lekarz mowil ze sa szanse????
Ja tez czekam az Mateuszek sie obroci, bo teraz to jakos w poprzek sobie lezy.Codziennie go zachecam zeby sie przekrecil..
Dzisiaj zapytam polozna o sposoby przekrecania malucha, pamietam ze tutaj tez o tym pisalysmy, ze sa cwiczenia...:))
Mam nadzieje ze sie jednak przekreci, bo nie chce miec cesarki..ale jesli mi dane, to to zaakceptuje.
 
Reczywiscie spojrzenie na porod to rzecz w duzej mierze indywidualna.

Ja cesarki chcialabym uniknac i ciesze sie, ze mam na to duze szanse bo maly jest glowa do dolu i nie wyglada na giganta :) Mam wiec nadzieje, ze bedzie dobrze. No ale gdyby bylo inaczej to nie wiem co bym zrobila dlatego Agatatje podziwiam odwage i zdecydowana decyzje. Oznacza to wiec, ze  przy Twoim porodzie bedzie prowadzacy Cie teraz lekarz skoro to on ma doswiadczenie w tego typu porodach? Jesli tak to chyba rzeczywiscie warto sprobowac szczegolnie, ze bedziesz pod stalym nadzorem.
Zreszta moja kuzynka miala podobnie (rodzila w Angli) no i w tym przypadku niestety po kilku godzinach parcia skonczylo sie na cc.
 
JA USTALONY MAM JUŻ TERMIN CESARKI NA 20 MAJA !!!!!!!! STRASZNIE SIĘ CIESZĘ, ŻE BĘDĘ JUŻ MAMĄ !!!!!!!
PRZYPUSZCZAM, ZE PRZEZ PARĘ DNI PO NIE BĘDĘ ZAGLADAĆ DO WAS, ALE WYŚLĘ SMS-A KLAMCE TO DA WAM ZNAĆ :) :)
Rodzę tutaj www.iatros.pl
 
Agaciulka - to juz tak niedlugo:))))
Powodzenia i jak tylko bedziesz mogla to napisz o swoich wrazeniach z porodu,
jak zobaczylas Oliwke pierwszy raz i w ogole jak Ci idzie pielegnacja malej, karmienie itp....
:) :) :) :) :)
 
reklama
Do góry