reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POROD:)co?gdzie?kiedy?z kim?jak?itd

reklama
Przepraszam Sumko , nie zauwazylam pytania, powninnas dostac w sklepach zielarskich ja mieszam z wit E a potem pod koniec bede tez dodawac wiesiolek ;)
W aptekach to panie pytaja czy aby nie chodzi o taki olejek do pieczenia hehe ;)
 
Dziewczyny mam ważne pytanie. Czy znacie może jakiegoś lekarza okuliste z Warszawy który dałby skierowanie na cesarskie cięcie???????? Piszcie na priva.
 
Pysia - dokladnie pozytywne nastawienie, bliska osoba, chec pomocy maluchowi i mila i konkretna, znajaca sie na rzeczy polozna, ktora Ci pomaga plus masazyki, pileczka i spacerki, cieply prysznic i raz dwa urodzimy:))))))

Asiu
- czy mozesz wkleic jeszcze raz ten tekst o masazu krocza???
 
Aniu wklejam tekst ze strony Fundacja Rodzic po Ludzku, dodam tylko ze w ksiazce " W oczekiwaniu.." mowia o 2 sposobie masazu a mianowicie :
- wsadzamy 2 palce wskazujace lub kciuki ( zalezy kto masuje i jak wygodniej ) do pochwy, przyciskamy do scian bocznych i zsuwamy do dolu, potem spowrotem do bokow i tak 3 minutki. Pierwszy podstawowy sposob jak nizej:

Jak możesz uniknąć nacięcia krocza?

* Wykonuj podczas ciąży ćwiczenie Kegla: napnij mięśnie krocza i odbytu i utrzymaj je tak przez 10 sek., rozluźnij się i odpocznij. Ćwicz regularnie aż do porodu w różnych pozycjach, kilkadziesiąt razy w ciągu dnia.
* Bądź aktywna w czasie ciąży, gimnastykuj się, pływaj.
* Uelastycznij krocze poprzez specjalny masaż - w ostatnich tygodniach ciąży przez 5 minut dziennie masuj tkanki pomiędzy dolną częścią wejścia do pochwy a odbytem. Chwyć je palcem wskazującym i kciukiem, następnie delikatnie naciągaj aż poczujesz lekkie pieczenie. W czasie masażu używaj naturalnego olejku (np. migdałowego lub z kiełków pszenicy).
* Zapisz się do szkoły rodzenia - zyskasz wiele informacji i umiejętności które pozwolą ci lepiej kontrolować przebieg porodu.
* Staraj się przeć w pozycji jak najbardziej pionowej, nie przyj "na siłę" zatrzymując oddech.
* Poproś położną, która będzie ci towarzyszyła, żeby starała się ochronić krocze.
* Unikaj znieczulenia zewnątrzoponowego - przy takim porodzie nacięcie krocza wykonywane jest rutynowo.
 
Wiecie, ze mnie szkola rodzenia zamiast pomoc i uspokoic to napedzila troche stracha. Po tych filmikach o porodzie, cesarce itp. jak wrocilam do domu to tak sobie pomyslalam, ze ta ciaza moglaby trwac i trwac i mnie sie tam wcale nigdzie nie spieszy.
No a potem zajrzalam na kwietniowki gdzie juz rozdwajanie pelmna para, poczytalam o ich relacjach z porodow no i strach jak reka odjal... w koncu liczy sie rezultat ;D

A choc ciagle zapominam o cwiczeniach (jedynie sporadycznie pamietam o Keglu) to kupilam sobie w tym tygodniu taka wielka pilke bo w szpitalu maja co prawda kilka ale dla pewnosci lepiej miec wlasna. I tak sie teraz od czasu do czasu bujam na niej i mysle oby mnie to bujanie potem tak uspakajalo jak teraz :)
 
reklama
oj te pilki sa super! w szkole rodzenia lubilam sobie na takiej siedziec i fajnie tez kleczec przed nia i opierac sie na niej klatka piersiowa i tak sie kiwac troche. Teraz jak mnie troche brzuch pobolewa to robie sobie gore z poduszek, o to sie opieram i bujam :D
 
Do góry