reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POROD:)co?gdzie?kiedy?z kim?jak?itd

A propos masażu krocza - nasza połozna mówiła ze może być zwykła oliwa z oliwek i ja takiej używałam choc tylko raz bo jakoś na razie przestraszyłam się tej swojej skróconej szyjki, ale musze wrócić do masażu bo przeciez na szyjke to on chyba nie zaszkodzi?
 
reklama
U nas zaczął się dziś 37 tc. Więc za tydzień ciąża donoszona. Ale mam nadzieję że Maluszek stwierdzi, że u mamusi jest mu dobrze i nie zjawi się przed terminem. We wtorek mąż przyniósł rewelacyjną :) :) wiadomość że 19, 20 jedzie na jakieś szkolenie. Na szczęście niedaleko bo w Wiśle i na noc wróci. Ale byłoby wesoło jakbym go wyciągła. :D :D :D Humor u mnie ostatnio dopisuje, tylko oddychać ciężko.
 
oj cos wiem o tym oddychaniu ciezkim hehe
dzisiaj bylam na rezonansie magnetycznym miednicy i myslalam, ze stamtad wyskocze, mam lekka klaustrofobie i na sama mysl o ciasnych pomieszczeniach zaczynam sie dusic,a tu mnie wcisneli do takiej tuby i tylko zamykalam oczy i wyobrazalam sobie, ze jestem na wieeelkiej plazy :D

Miednica zmierzona, sa szanse na porod naturalny posladkowy, ale jezeli cos bedzie nie tak to zaraz cesarke mi zrobia. Moglam sie od razu umowic na operacje za niecale 2 tygodnie, ale moj lekarz przyjmuje porody posladkowe i mowi, ze nie sa gorsze niz glowka w dol......no tylko jezeli sie okaze, ze jednak maly nie moze sie przecisnac to zrobia mi dziure w brzuchu :D
 
kazdy rodzaj porodu niesie ze soba jakies ryzyko, a cesarskie ciecie wcale dla dziecka najlepsze nie jest poniewaz np. przez sciskanie glowki w trakcie przeciskania sie przez kanal rodny, wydzielaja sie u dziecka odpowiednie substancje regulujace temperature ciala, przez uciskanie klatki piersiowej odblokowuja sie pluca, przez przechodzenie przez pochwe dziecko ma kontakt z odpowiednimi bakteriami itp itd
dzieci urodzone przez cesarskie ciecie maja problemy z utrzymaniem temperatury ciala i z oddychaniem
poza tym przez skurcze w organizmie matki wydzielaja sie hormony powodujace produkcje mleka.

zobaczymy co bedzie, wiem, ze jezeli tylko cos zlego zacznie sie dziac moj lekarz zrobi co trzeba.
 
nie no jasne, twój lekarz na pewno będzie wiedział co zrobić  :)
co do opinii o cesarskim cięciu to sie stanowczo nie zgadzam :laugh: ja mam widać inne wydania lektur na ten temat :)
pozdrowionka
 
Od dawna wiadomo, że poród operacyjny niesie większe ryzyko dla matki i dla dziecka niż poród normalny. Według wielu badaczy ryzyko to jest dwukrotnie większe (za: Wagner 1994). Są też inne niebezpieczeństwa związane z porodem operacyjnym: infekcje, uszkodzenie naczyń krwionośnych w macicy, uszkodzenie pęcherza moczowego, mniejsza płodność. Zaobserwowano również niekorzystne skutki psychologiczne: stwierdzono zależność między porodem operacyjnym, a depresją poporodową (Garel et al. 1987). Zmniejsza się też prawdopodobieństwo udanego karmienia piersią. Dodatkowym problemem, który wiąże się z cesarskim cięciem, a dotyczy dziecka jest "jatrogenne wcześniactwo" - zbyt wcześnie dokonane cesarskie cięcie powoduje zaburzenia oddychania, które są jedną z głównych przyczyn zgonów noworodków (Hjalmarson 1991).
Cesarskie cięcie jest niewątpliwie zabiegiem ratującym życie matki lub dziecka w uzasadnionych medycznie przypadkach, takich jak przedwczesne odklejenie łożyska, rzucawka, łożysko przodujące, patologiczna niewspółmierność porodowa. Ale obecnie zabieg ten jest w większości krajów nadużywany, do czego przyczyniają się zarówno czynniki medyczne (np. coraz bardziej rozszerzająca się lista wskazań do cesarskiego cięcia), oraz psychologiczne i ekonomiczne.

zrodlo: Fundacja Rodzic po Ludzku

w ogole polecam linka :)
http://www.rodzicpoludzku.pl/opieka/wyniki_ankiety.html
 
Okazuje się również, że cesarskie cięcie nie jest korzystne dla dziecka. Wiele przyszłych mam uważa, że dla ich malucha przejście przez kanał rodny jest związane z wielkim i niepotrzebnym wysiłkiem i stresem, że urodzi się "wygniecione". Tymczasem to właśnie wtedy w organizmie dziecka dochodzi do wyrzutu hormonów stymulujących prawidłowy rozwój płuc. Dziecko dostaje zastrzyk adrenaliny, dzięki czemu budzi się z wielką chęcią do życia, ma silniejszy odruch ssania. Jeśli cięcia dokona się zbyt wcześnie, rośnie ryzyko wystąpienia 'jatrogennego wcześniactwa' - zaburzeń oddychania, które są jedną z głównych przyczyn zgonu noworodków.

- Powinno się przeczekać pierwszą fazę porodu, by nie zwiększać gwałtu na naturze - mówi dr Micuła.

- W porodzie naturalnym to dziecko daje sygnał o swej gotowości przyjścia na świat. Trudno jest idealnie określić dojrzałość płodu, kiedy pozostaje on wciąż w brzuchu matki. Znam przykłady pomyłek, kiedy cesarki przeprowadzano nawet o miesiąc za wcześnie. Dopiero po wyjęciu noworodka okazywało się, że waży on 500 g mniej, niż wynikało z wcześniejszych szacunkowych obliczeń - dodaje Anna Otffinowska.


zrodlo:Fundacja Rodzic po Ludzku
a tu link do calego artykulu "Cesarka na życzenie"
http://www.rodzicpoludzku.pl/akcja/artykul.php?artykul_id=61&kategoria_id=3

moj brat i szwagierka maja teraz zajecia z neonatologii czyli wszystko o noworodkach (brat ostatnio byl przy cesarskim cieciu dokonanym na zyczenie bez wskazan medycznych) i jak dotad uczono ich wylacznie, ze cesarskie ciecie nie jest w zadnym wypadku najlepszym rozwiazaniem dla dziecka (chyba ze nie ma innego wyboru). Mysle, ze lektury studentow medycyny sa jak najbardziej akutalne ;)
 
reklama
Do góry