reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POROD:)co?gdzie?kiedy?z kim?jak?itd

Aż się boję co to będzie ze mną bo zdecydowałam się nie brać żadnego znieczulenia. A nawet jakbym zdecydowała się w czasie porodu ze chce ZZO to pewnie i tak bym nie otrzymała. Bo trzeba dużo wcześniej na to się zdecydować i znaleźć anastozjologa umówić się z nim itd. Tak mi się wydaje
 
reklama
Asiu to zależy gdzie rodzisz - radzę zapytać. Rzadko już się spotyka by nie dawano znieczulenia więc myślę żę możliwość jest. A radziłabym tak dla wszystkiego sprawdzić i ew. porozmawiać wcześniej z anestezjo, nawet jeśli nie chcesz ZZO bo w sumie jak zaczniesz rodzić to może się zmienić. Więc radziłabym dla wszystkiego jednak zorientować się w sprawie.
 
fajnie że poruszylysmy ten temat zoo, ja bylam przeciwniczka raczej ale teraz sie powaznie zastanwiam i przy kolejnej wizycie napewno porozmaiwam o tym z moja gin

pozdrawiam
 
Przciwniczka znieczulenia nie jestem, ale jezeli maluch sie przekreci na dol, to chce probowac normalnie go urodzic tzn bez zzo i tym podobnych
nawet na babyboom jest duzo wypowiedzi dziewczyn, ktore rodzily calkiem naturalnie i dzieki cieplej wodzie, odpowiednim pozycjom i masazom stosowanym przez meza....urodzily szybko i nie wspominaja porodu jako horroru.
w Wysokich Obcasach ostatnich jest artykul o poloznych, bardzo ciekawy i babka pisala o tym jak sliczne miny strzelaly noworodki w trakcie porodow domowych, ze nie byly takie odurzone lekami jak te w szpitalach.
tak czy siak, jak juz pisalam, lepiej zeby kobieta miala znieczulenie, niz zeby wspominala porod jako totalna masakre z horrorem.
 
a u nas w szpitalu na ten przykład nie stosuje sie zzo do porodu siłami natury jedynie w przypadku cc - wówczas jak najbardziej. Położna mowiła w szkole rodzenia ze nie ma tylu ludzi (personelu) aby stosowac tego rodzaju znieczulenie do porodu... Moze to i dobrze z jednej strony, bo nie musze sie zastanawiac nad taka alternatywa bo po prostu jej nie mam :p
 
agusiaa ale zzo do porodu jest inne niz to znoszace czesciowo bol..hmm no ale rzeczywiscie, lepiej nastawiac sie ze nie bedzie niz tak jak ja , nie wyobrazam sobie bez zzo tylko co jak anestezjolog ( z ktorym sie umawiam ) nawali ???
 
Zle napisalam ; zzo do porodu przez cesarke jest inne niz to stosowane tylko do zniesienia bolu ( czesto w pewnym procencie tylko ) ;)
 
Ja też nie wyobrażałam sobie porodu bez zzo, ale jak wiadomo podaje sie je dopiero przy odpowiednim rozwarciu. Więc nie mogłam sie go doczekać i przeżywałam dosyć mocne skurcze, a kiedy powiedziałam że juz dłużej nie wytrzymami wysłałam męża żeby zawołał położną a potem anestezjologa. Położna sprawdziła rozwarcie było 7 cm czyli akurat tyle żeby podać zzo, ale namówiła mnie żeby wytrzymać bo teraz już pójdzie z górki a zzo może spowolnić akcję porodową. I zaufałam jej dzięki czemu Bartek urodził sie naturalnie ;D I powiem wam że po tym czasie kiedy już można podać zzo naprawdę już idzie samo, tylko trzeba odpowiednio wcześniej czyli już teraz ćwiczyć odpowiednie oddychanie przeponą, które bardzo pomaga przy skurczach. Najgorszy ból to ten który występuje do tych nieszczęsnych 6-7 cm. ;D Oczywiscie każdy poród jest inny ale ja mimo że poprzednio miałam kosmiczne skurcze, to na pewno nie biorę zzo. Do dzis wspominam jaką miałam niebiańską satysfakcję że miałam naturalny poród mimo że chciałam zzo, czego i wam życzę ;D
 
sumka, pocieszylas mnie tzn dodalas wiary we wlasne sily ;D
a dzisiaj albo jutro ide sie zapisac do szpitala, nie wiem czy u was tez jest taka procedura?
w kazdym razie ja musze isc i wstepnie sie zapisac, zeby przy przyjmowaniu nie bylo juz roboty papierkowej.
 
reklama
Wedlug lekarzy zzo podaje sie najpozniej przy 5 cm rozwarcia ( niekiedy przy 4 a nawet 3) tak twierdzi moj lekarz, potem to juz nie ma sensu bawic sie w znieczulenia bo 7 cm to rzeczywiscie przelomowy moment.
 
Do góry