reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POROD:)co?gdzie?kiedy?z kim?jak?itd

Jezu 1000 zl, ja sie zastanawiam skad na wozek wziac :D Ale taka opcja 2 na sali nie wyglada najgorzej...lepsze to niz 7 lozek poprzegradzanych kotarami :((
 
reklama
Asiu mi nie chodzilo o to ze starcisz czucie ale o to ze jestes podlaczona do aparatury medycznej i dlatego musisz lezec na lozku, nie mozesz sobie chodzic, skakac na pilce itp.
U mnie max za porod moge zaplacic 1200 - polozna 600zl i zzo 600zl.
Porod rodzinny jest za darmo, sale jednoosobowe.

Agatko trzymam kciuki za Twojego malego zeby sie obrocil, mow mu to codziennie, ze to dla jego dobra:)))))Bedzie dobrze!!!
 
u mnie porod rodzinny nic nie kosztuje, nie wiem jak jest z polozna ale podobno nie "wolno" dawac kasy hmm :) po siwetach ide ziwedzac z moja gin porodowke wiec sie wypytam o wszystko

a oto moje kolejne "wyznania" po wykladzie w szkole rodzenia:)
wiec tak w duzym skrocie:
wykład byl o przystosowaniu noworodka w pierwszych godzinach zycia,

1.wazne zeby zaraz po porodzie malucha polozono mamie na brzuchu-kolo piersi-zeby slyszal bicie serduszka mamusi bo jest do tego przyzwyczajony

2.aby sie nie zdziwic ze dzidzius jak sie urodzi  bedzie mial kolor niebieski bo to za kilka chwil minie

3.pokazywano zdjecia ze np. maluszek moze przy placzu miec wykrzywiona twarz bo byl tak ulozony jeszcze w srodku i to jest tak jakby skurcz ale to samo minie, ze nozki moga byc troszke pokrzywione (na zdjeciu wygladalo okropnie) ale ze to tez samo minie, ze w przypadku owiniecia pepowina moze miec wybroczyny na buzce ale to tez samo minie

4.ze powinno sie zrobic usg bioder dziecka do 1miesiaca czasu ale najlepiej zrobic to do 2tyg od urodzenia a nawet mozna odrazu-u nas w szpitalu kosztuje to 20zl wiec ja chyba zglosze ze chce odrazu bo wszedzie za to trzeba placic a po co wozic gdzies dodatkowo malca jak mozna to zalatwic odrazu, usg trzeba zrobic bo lekarz duza wade wykryje recznie ale tych mniejszych to juz nie a usg pokarze wszystko

5.przy wypisie ze szpitala(porod naturalny 3dzien po 48godzinach jezeli wszystko jest ok a cesarka po 6dniach) trzeba podac pediatre ktorego sie wybralo dla dziecka i szpital przesle tam karte dziecka bo nie moze nam dac jej do reki-takie prawo, ewentualnie jak ktos jeszcze nie wybral to mozna zglosic do dwoch tyg telefonicznie

6.zeby nie bac sie zoltaczki u malucha bo ma ja prawie kazde dziecko po narodzinach

7.byl pokaz slajdow o kupkach dzidzi:) sa to rzadziory straszne:) ale to nie znaczy ze jest to biegunka bo noworodki takie wlasnie maja kupki:) i ze jezeli np jest 10karmien to prawdopodobnie bedzie 10kupek:) lekarz mowil ze zadko sie zdarza zeby dziecko na poczatku robilo malo kupek:)

8.u dziewczynki moze pojawic sie krawienie z drog rodnych-przygotowanie do miesiaczki, zeby sie tego nie bac bo to minie i jest normalne, ogolnie u dzieci po sikaniu apieluszka moze miec kolor ceglasty ale to nie krew - jakos sie to nazywa ale zapomnialam:( - i to samo minie to cos normalnego, u chłopcow moga byc powiekszone jadra (na zdjeciu byly wielkie) ale poprzez odpowiedzie ukladanie pieluszki to wroci do normy

9.aha i jeszce ze po porodzie dziecko przytsawia sie do piersi ale zeby sie nie przejmowac jak nic z niej nie leci:) bo dzidzia sobie possa i bedzie zadowlona ale  zeby tez nie zmuszac dziecka do ssania

ufff ale napisalam, chyba wszystko ale w duzym skrocie hehe
aha i jeszcze jedno lekarz namawial tatusiow do przecinania pepowny ze to nikogo nic nie boli a dla taty to duze przezycie:) -moj maz na razie jakos srednio to widzi hehe (boi sie)
aha i mowil jeszcze lekarz zeby starac sie podejsc do tego wszystkiego-porodu i poczatkowej opieki nad dzidzia- z dystansem hmm tylko ciekawa jestm jak hehe jak kazda mama jest przejeta wszystkim:)

pozdrawiam ale sie rozpisalam mam nadzieje ze cos sie Wam przyda:)
 
o Solcu, tak nam polozna w szkole rodzenia mowila, po swietach jade wszystko obejrzec na wlasne oczy:)))))
A Ty piszesz o Zofii??
 
Tak ja obstawiam Zofie, bo mam najbliżej i mam tam lekarza, ale oczywiście tą opcję bez opłat, położnej i zzo, bo tak to by mi 4.000,- nie starczyło, a drugi wariant to Karowa ;D
 
Ja nie mam jeszcze szpitala na plan B, jesli cos nie wypali na Solcu, o Karowej duzo dobre slyszlam, musze jeszcze poczytac.
No i mam nadzieje ze Solec wypali i nie bede musiala jechac do innego szpitala....ale nigdy nic nie wiadomo...
 
Ja rodziłam na Karowej i byłam baaaaaardzo zadowolona ;D ;D ;D ;D piękne sale, super sprzęt i neonatologia na swiatowym poziomie. No tylko straszny ruch w interesie ;D ;D ;D ;D
 
reklama
Do góry