reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne i sprawy urzędowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
no tak, ZUS tylko patrzy jak niewypacac pieniedzy..... ja na chorobowe czekalam 2 miesiace...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny może Wy macie pomysł jak mam wybrnąć bo już się sama pogubiłam...
Pracuje na umowę na zastępstwo. Osoba zastępowana wraca w kwietniu a ja termin porodu mam na koniec maja. Wiem, że taka umowa nie ulega przedlużeniu z powodu ciązy.
No i co teraz?
Gdy koleżanka wróci lecieć szybko i rejestrować się w Urzędzie Pracy żeby w czasie porodu być ubezpieczonym? Co z macierzyńskim?
 
leć szybciutko się zarejestrować jak tylko koleżanka wróci,oczywiście poproś o jak najszybsze wystawienie świadectwa pracy, dostaniesz tez zasiłek macierzyński z ZUS-u
 
dziewczyny może wy macie pomysł jak mam wybrnąć bo już się sama pogubiłam...
Pracuje na umowę na zastępstwo. Osoba zastępowana wraca w kwietniu a ja termin porodu mam na koniec maja. Wiem, że taka umowa nie ulega przedlużeniu z powodu ciązy.
No i co teraz?
Gdy koleżanka wróci lecieć szybko i rejestrować się w urzędzie pracy żeby w czasie porodu być ubezpieczonym? Co z macierzyńskim?
no jasne przeciez musisz miec jakies ubezpieczenie
 
Z tego co czytałam na innych forach, UP nie chcą rejestrować kobiet w ciąży :-( Podstawą do rejestracji kogokolwiek jako osobę bezrobotną jest chęć i możliwość podjęcia pracy...a wiadomo, że w 8-mym m-cu to nie możliwe...Więc jakby się wyklucza z założeniem UP. Pewnie zależy od UP ale jak życie pokazuje róznie bywa...Jeśli masz męża będzie mógł "podciągnąć" Ciebie pod swoje ubezpieczenie...
 
Z tego co czytałam na innych forach, UP nie chcą rejestrować kobiet w ciąży :-( Podstawą do rejestracji kogokolwiek jako osobę bezrobotną jest chęć i możliwość podjęcia pracy...a wiadomo, że w 8-mym m-cu to nie możliwe...Więc jakby się wyklucza z założeniem UP. Pewnie zależy od UP ale jak życie pokazuje róznie bywa...Jeśli masz męża będzie mógł "podciągnąć" Ciebie pod swoje ubezpieczenie...

ja wlasnie teraz pod meza ubezpieczenie wchodze bo wczesniej bylam w up
no chyba ze ciaza bedzie zakamuflowana dobrze i wcale sie o niej nie wspomni:tak:
 
reklama
no tak, w zasadzie to jeżeli nie pracujemy to UP zazwyczaj nie chce rejestrować osoby która ma pracującego męża , tylko trzeba się zarejestrować na ubezpieczeniu męża, nie wiem jak to jest od strony prawnej, może warto zadzwonić do PIP i zapytać co w sytuacji takiej jak Nicole ( Nicole jak długo pracujesz w tej firmie?)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry