reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

porady prawne i sprawy urzędowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Nataliak ja wyrobiłam sobie legitymację ubezpieczeniowąw zusie w dniu, w którym skończyła mi się umowa i tam ją też powinnam podbijac, ale ciągle zapominam, ale nigdy ode mnie nie wymagali dokumentu ubezpieczenia, także luzik. Poza tym jestem ubezpieczona przy mężu.

Ja szczerze nie mam takiej legitymacji ubezp, a pewnie watro ja mieć?!
Estargon jak to się załatwia? :baffled:
 
reklama
Czy może któraś z was orientuje się czy jest takie zwolnienie 14 dni dla męża/ojca dziecka zaraz po porodzie???
bo nie wiem czy to plotka czy może coś w tym prawdy jest???
 
Czy może któraś z was orientuje się czy jest takie zwolnienie 14 dni dla męża/ojca dziecka zaraz po porodzie???
bo nie wiem czy to plotka czy może coś w tym prawdy jest???

Jest w tym coś z prawdy :-)- poszukaj na 9 stronie tego wątku, tam jest napisane co trzeba zrobić
 
Lenkaa* czyli w sumie 16 dni tatuś może mieć wolnego po porodzie?
Dodatkowo 7 dni urlopu tacierzyńskiego, do wybrania do 12 miesięcy od urodzenia się dziecka.
Super:tak:
 
Lenkaa* czyli w sumie 16 dni tatuś może mieć wolnego po porodzie?
Dodatkowo 7 dni urlopu tacierzyńskiego, do wybrania do 12 miesięcy od urodzenia się dziecka.
Super:tak:

Ja to widzę w takiej kolejności - najpierw 2 dni urlopu okolicznościowego pełnopłatnego z okazji urodzenia dziecka, a potem do internisty i poprosić o zwolnienie lekarskie na opiekę nad żoną w okresie połogu - 70% płatne jak zwykłe zwolnienie lekarskie - tak to wygląda. No a po zakończonym macierzyńskim żony 7 dni urlopu tacierzyńskiego
 
Ja szczerze nie mam takiej legitymacji ubezp, a pewnie watro ja mieć?!
Estargon jak to się załatwia? :baffled:
ja dostałam takie świstki jeszcze z zakładu pracy do wypełnienia i zaniosłam do zusu, pod który należał zakład pracy. Zus później przysłał mi do domu tę legitymację.
 
a slyszalyscie cos o dodatkowym wolnym dla taty jesli kobieta miala cesarke?

No to jest dokładnie to samo o czym pisałam - opieka nad żoną w okresie połogu. Generalnie nie ma czegoś takiego jak oddzielne L4 dla ojca po porodzie żony (niezaeżnie czy sn czy cc). To jest tzw. zwolnienie na członka rodziny który wymaga opieki i może je wziąć mąż na żonę, żona na męża - jak temu coś się stanie, dziecko na rodzica. Np moja koleżanka brała takie l4 na swoją mamę jak ta leżała w szpitalu po wylewie i trzeba było się nią opiekować, tak też kobieta po porodzie może wymagać opieki i mąż dostaje na nią zwolnienie. I na pewno lekarz prędzej da zwolnienie na taką żonę po cc niż po sn - choć chyba w obu przypadkach nie robią problemu. Nawet taka rubryka jest na tych drukach zwolnień które dostajemy od lekarza do zakładu pracy -ZLA - jeden z kodów przewiduje opiekę nad... i w odpowiedniej rubryce wpisuje się na kogo. My mamy teraz wpisywany kod ciążowy - B - zwróć na to uwagę następnym razem jak weźmiesz zwonienie od lekarza :tak:
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry