reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne i sprawy urzędowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
ja bym jeszcze dołączyła zaświadczenie o zarobkach, bo jeśli są niskie, to jest szansa na umorzenie (chociażby odsetek)
 
reklama
dziewczyny czy któraś się orientuje czy mam szanse dostać jeszcze jakiś jednorazowy zasiłek z opieki, jeśli nie jestem już na bezrobociu bo mam świadczenie pielęgnacyjne 520zł ?
 
dziewczyny czy któraś się orientuje czy mam szanse dostać jeszcze jakiś jednorazowy zasiłek z opieki, jeśli nie jestem już na bezrobociu bo mam świadczenie pielęgnacyjne 520zł ?
hmmm, możesz teraz starac się o coś takiego jak jednorazowy dodatek zimowy (na węgiel)??? nie wiem dokładnie jak się to nazywa, ale pewnie lenkaa będzie wiedziała, bo to chyba jej działka:)
 
pomoc społeczna to nie moja działka :no:, tylko śwadczenia rodzinne. Z tego, co się mętnie orientuję, to biorą kryterium dochodowe pod uwagę i wliczają wszystko, co się dostaje, ale to też jest pomoc uznaniowa (ktoś ocenia czy dać, czy nie, nie ma sztywnych przepisów, jak np. w świadczeniach rodzinnych) i uzależniona od zasobów danego OPS-u, więc najlepiej zawnioskować i dowiedzieć się, czy coś dadzą, czy nie.
 
jutro się przejdę do opieki w takim razie.

asia.k - no teraz mam tego trochę, świadczenie pielęgnacyjne, rodzinne, dodatek rodzinny, i zasiłek pielęgnacyjny. wszystkiego wyjdzie ok 800zł ale przydała by się jakaś "wyprawka" dla Dorianka na zimę :( a tu nigdy nie starcza by kupić jakiegoś ciucha.
 
jutro się przejdę do opieki w takim razie.

asia.k - no teraz mam tego trochę, świadczenie pielęgnacyjne, rodzinne, dodatek rodzinny, i zasiłek pielęgnacyjny. wszystkiego wyjdzie ok 800zł ale przydała by się jakaś "wyprawka" dla Dorianka na zimę :( a tu nigdy nie starcza by kupić jakiegoś ciucha.
elwias doskonale cie rozumiem

wiesz co kryterium dochodowe wynosi 351 zł na osobe wiec troszke niestety przekraczacie ale idz pytaj noz trafisz na życzliwego pr. socjalnego
 
lenkaa, kiedy wypłacany jest dodatek do zasiłku rodzinnego z okazji rozpoczecia przez dziecko roku szkolnego? dostalam zasilek za wrzesien a tego dodatku nie
 
lenkaa, kiedy wypłacany jest dodatek do zasiłku rodzinnego z okazji rozpoczecia przez dziecko roku szkolnego? dostalam zasilek za wrzesien a tego dodatku nie
ale wam się chyba nie należy, bo przecież Lilka jeszcze do szkoły nie chodzi?

w sensie, że do żłobka...
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry