reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

moniek nie chcę cię podłamywać, ale jelitówka to nie rota. To zupełnie inne wirusy. A odmian rota jest kilkanaście luk kilkadziesiąt a szczepionka zawiera tylko bodajże 5 rodzajów :baffled:....Chyba asiaciur pisała, że szczepiła dziecko a i tak zachorowało :no:. Także szczepionka nie zwalnia nas z uważania na 'spędy' ludzi np. w marketach.....na spacerku raczej nie zachoruje, bo dużo świeżego powietrza w koło. Co innego markety, kościoły - zamknięte pomieszczenia.
JJ- ROTA to właśnie jelitówka :tak: rozmwiałam na ten temat z kilkoma pediatrami i położnymi a dziecko mimo szczepienia może zachorować lecz przechodzi tą chorobę o wiele lżej i o wiele krócej .Ja mojego Krystiano zaszczepiłam na ROTA bo starsza córa w wieku szkolnym i łapie to cholerstwo w locie i to był właśnie główny powód do szczepienia:tak:
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko ile ważą wasze dzieci ????
bo mój kRYSTIANO to dosłownie klocek jakiś siedzi na cycku skończy w środę 16 tyg. a dobija już prawie do 8 :szok::szok::szok:matko jedyna ja mam nadzieję ,że wkońcu przestanie tyć moja córa fakt ,że urodziła się mniejsza o prawie 1kg. od Krystiano ale 8 kg. to ważyła jak miała chyba 6-7 mieś. a nie 3,5 :eek:
 
Moja mała waży 6,6kg.
W 6 tyg przybrała 1,1kg, chyba dobrze. Nie za dużo nie za mało.
Mnie też wydaje się, że na Rota zwykło się mówić Jelitówka...... Ale ja się mogę mylić. Też planuję na to szczepić małą.
 
Lana, mój synek jak skończył 17 tyg. wazył 8200. Klocek mały ;-).
Słuchajcie czy wasze maluszki marudza juz na zęby. Dzisiaj mój mały płakał a właściwie krzyczał bardzo całe popołudnie. Nie zjadł nawet kolacji tylko zasnął ze zmęczenia. Straszneeee

 
Słuchajcie czy wasze maluszki marudza juz na zęby. Dzisiaj mój mały płakał a właściwie krzyczał bardzo całe popołudnie. Nie zjadł nawet kolacji tylko zasnął ze zmęczenia. Straszneeee

Hej. Dziś miałam bardzo ciężki dzień z moją małą kruszyną.
Bardzo mało spała, jadła tak sobie i kilka razy tak mocno płakała, wręcz się zanosiła. Pojechałam z nią do lekarza, żeby ją zbadała. Na szczęście nic nie znalazła, powiedziała też, że na zęby to jeszcze za wcześnie.....
Także chyba to była jakaś kolka, choć myślałam, że mamy to już za sobą......
 
U nas właśnie Maksiu przechodzi jelitówkę ale na szczęście bez biegunki. Bardzo chciałam szczepić na ROTA ale ze względu ONM nie możemy szczepić na nic :(

Nikoś ja od pediatry usłyszałam że, aby szczepionka na ROTA miała sens to pierwsza dawka musi być przed 12 tygodniem życia.
 
JJ ide w czwartek do tego neurologa i już się boję, ale widzę, że zachowanie małego normalne nie jest. Wykonuje nerwowe ruchy, często leżąc na plecach się prostuje i rączkami macha takimi lekko zgiętymi w łokciach i bardzo sztywnymi:-( Mam nadzieję, że szybka rehabilitacja nam pomoże. Ewidentnie jego stan się pogarsza zamiast polepszać...
Nikoś ja od pediatry usłyszałam że, aby szczepionka na ROTA miała sens to pierwsza dawka musi być przed 12 tygodniem życia.

A wiesz może czemu? Kurcze miałam szczepić w tym tyg. a małemu już 13 tydzień leci...
I teraz nie wiem czy nie czekać na wizytę u tej neurolog, bo jak mam podejrzenie WNM to czy mogę szczepić...
 
Hej. Dziś miałam bardzo ciężki dzień z moją małą kruszyną.
Bardzo mało spała, jadła tak sobie i kilka razy tak mocno płakała, wręcz się zanosiła. Pojechałam z nią do lekarza, żeby ją zbadała. Na szczęście nic nie znalazła, powiedziała też, że na zęby to jeszcze za wcześnie.....
Także chyba to była jakaś kolka, choć myślałam, że mamy to już za sobą......
O to widze że miałysmy podobny dzień. Oby jutro było normalnie.Dobranoc
 
Moja Lenka od kilku dni nie unosi w ogóle głowki,nawet jak ją delikatnie ciągne za raczki (a już pięknie się podnosila), za to podnosi teraz pupę i robi to na sztywnych,wyprostowanych nogach. O co kaman????
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko ile ważą wasze dzieci ????
bo mój kRYSTIANO to dosłownie klocek jakiś siedzi na cycku skończy w środę 16 tyg. a dobija już prawie do 8 :szok::szok::szok:matko jedyna ja mam nadzieję ,że wkońcu przestanie tyć moja córa fakt ,że urodziła się mniejsza o prawie 1kg. od Krystiano ale 8 kg. to ważyła jak miała chyba 6-7 mieś. a nie 3,5 :eek:
Lana ja byłam właśnie dziś na szczepieniu i Feluś waży 8130g ;-) a dopiero w czwartek skończy 3 miesiące :-) szok jak nic :-) nie wiem jak go niedługo będziemy nosić :-) dodam że jest tylko na cycku a jak się urodził to ważył 3470g więc nie był jakiś wielgaśny...
 
Do góry