reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Anulek co do kolek to nie ma gwarancji, że po MM unikniesz. Moja koleżanka karmiła MM i dzień w dzień o 20 miała jazdy....po 3 m-cach samo przeszło :tak:
A to że mało ściągasz to nie znaczy, że masz mało mleka.......

Z kolką nigdy nie ma gwarancji, jest natomiast znaczna poprawa po zmianie z bebika na bebilon comfort. Co do pokarmu to akurat wiem, ze mam mało, Borys był na MM już w szpitalu, bo ja przez pierwsze 4 dni praktycznie nie miałam pokarmu w ogóle i bardzo spadł na wadze, po ostrej walce, ciągłym przystawianiu i wiszeniu na laktatorze dniami i nocami pojawiły się śladowe ilości, ale to wszystko, niestety, a minął już miesiąc, po opróżnieniu obu piersi musi dopić 100 ml MM...
 
reklama
Oskar sporo spi narazie, zwlaszcza w dzien ale pore do niespania wybral sobie rewelacyjna 2-4 nad ranem :-( Wczesniej godzinami probowalismy go uspic w jego koszyku, w desperacji kupilismy kolyske az wczoraj sie poddalam i zasypial ze mna w lozku. Karmilam go na lezaco a potem sobie kimnelismy razem, po godzinie odlozylismy go do kolyski i byl spokoj do nastepnego karmienia, czyli jakies 3 godzinki. Okazalo sie, ze nawet dokarmianie formula nie bylo potrzebne, bo wczesniejsze marudzenie to bylo raczej marudzenie o kontakt a nie mleko (mlody zasypial na cycu po 3 min).

edit.

Oczka bardzo ropieja i teraz jeszcze spuchly od przemywania chyba. ;-) Jutro idziemy do lekarza.
 
Ostatnia edycja:
To jest niesamowite jak nasze maluchy się przy nas uspokajają....Od pierwszego krzyku wiedzą, która to mama :tak: I tak pragną tulenia, bliskości, kontaktu.......

Mój jak nie raz marudzi w łóżeczku w dzień, ciągnie smoka, stęka i zasnąć długo nie może to wystarczy, że go wezmę na duże łóżko w sypialni, położę się blisko niego brzuszek do brzuszka to zasypia w 15 sekund :happy: Potem po chwili wystarczy go do łóżeczka odłożyć... Super uczucie :happy


My też w końcu jutro dotrzemy do okulisty....ale u nas (nie chce zapeszać) jakby lepiej a już nie kropimy 4 dni....)
 
no ja w tym temacie to mam takie mieszane uczucia...czytam w madrych ksiazkach ze dziecko od pierwszych dni trzeba odkladac JESZCZE NIE SPIACE do lozeczka aby samo sie nauczylo...w praktyce uwazam za niemal niemozliwe...

corcia wisiala na cycku, lulalam ja, chodzilam po 8 godzin i trzymalam na rekach, odkladalam byl ryk...w koncu wyladowala u nas i dopiero w wieku 4 lat jako tako nauczyla sie spac sama...

Salusia probuje odstawiac do lozeczka SPIACEGo he he po co cycusiu, a jak sie nie da, to troche spi ze mna...bo tak naprawde to nie tylko on ma potrzebe bliskosci, ja tez...chyba trzeba jakos wyposrodkowac choc faktycznie dzieci sie szybko przyzwyczajaja...


ech jakas ta moja wypowiedz bez skladu i ladu, mam nadzieje ze ktos cos zrozumie..
 
szuszu a skąd miałaś przepisane te krople do oczka? byłaś u okulisty? mojej też ropieje :-(

co do kiepskich nocek to u nas tak co dwa dni jest masakra, mała się budzi, nie śpi, albo jej się długo odbija. a ta pomiędzy jest OK. ponoć ta co była należała do kiepskiej nocki... ja nie wiem bo spałam jak zabita... K walczył. Więc nadzieja, że ta będzie luźna. ale powiem Wam że mam chyba żarłoka w domu... czy to normalne ze młoda wciagnęła 120ml mleka (MM) i po godzinie znów była głodna? Boziu ja nie chce mieć wielkoluda... skąd wiedzieć czy nie je za dużo? przetrzymałam ją trochę i dostała w końcu, ale nie po godzinie...

jestem zgonem, najgorzej z kolanami mam, siadają... macie jakiś sposób?

ile powinno na dobę jeść dziecko 4 tygodniowe MM? tak okolo?
 
ile powinno na dobę jeść dziecko 4 tygodniowe MM? tak okolo?

ile ma Pindzia widzisz, a wg położnej może jeść 90-120 ml także spoko.. i tyle zresztą zjada. 120 ml to przeważnie na pierwszym nocnym karmieniu.

Witajcie.
Noc standardowa na szczęście.
Kąpiel po 18.
Sen do 22, potem 1:30 i 4.
Zaczyna się robić rytualnie (5 dzień) ale boję się cieszyć.
Teraz tak jak wczoraj, leży i "gada".
Zobaczymy jak długo wytrzyma..
 
Dziewczyny ratunku :(
jestem juz prawie 6 tygodni po cesarce, znowu zaczelam bardzo krwawic (musze zmieniac podpaske co godzine). Praktycznie caly czas cos ze mnie lecialo, od jakis 3 tygodni to taki brazowy sluz byl ale o bardzo niefajnym zapachu, a teraz to jakbym okres dostala czy cos?? Kurde wszedzie pisze ze jak tak sie robi to zeby isc do lekarza a do mojego pierwszy wolny termin na 12.09 :( nie wiem czy koniecznie isc gdzies indziej szybko czy czekac. Moze to serio juz okres, chociaz wcale nie czuje sie jak na okres. :(
 
reklama
no dzis nie dam rady do jutra jestem sama z Nadia, myslisz ze to cos powaznego? kurcze martwie sie pojde jak B. wroci jutro moze do szpitala dzieki dziewczyny
 
Do góry