reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

A może coś zjadłaś wiatropędnego, Marcelina?

coś Ty ja prawie nic nie jem :-D a poza tym mam mleko od piątku bo w czwartek tylko kropka a ma te "jazdy" od środy..

hej Dziewczyny!
Czy któremuś Dzieciaczkowi łuszczy się skóra? jak tak, to jak sobie z tym radzicie???

dobrze, że o tym piszecie bo się już zastanawiałam.. robiłam dziś masaż stópek i rączek w mleczku do ciała a potem przy przewijaniu zauważyłam, że się łuszczy z fałdek udek pod pampersem..a już myślalam że coś źle robimy ;)
 
reklama
z ta luszczaca skorka to niestety tak musi byc .. schodzi z nich ta 'pierwsza warstwa' i to chyba wszystkim dzieciom,bez wyjatku.Smarowac kremikiem.. i bedzie ok.:)

a ja mam jeszcze pytanko bo moj Marcelo od czasu do czasu potrzasa raz jedna nozka raz druga,albo raczkami..tylko to nie tak z zimna..tylko jakby takie 'telepawki konczyn' nie wiem kurcze jak to nazwac..czy ktoras z was zauwazyla cos podobnego u swojego malucha.W piatek byla u nas Health Visitor i mowilam jej o tym ale jak zwykle stwierdzila,ze to NORMALNE i w razie jakby sie nasililo to powiedziec lekarzowi za 3 tygodnie.:/ ale mnie to troche martwi ..
 
dzięki Dziewczyny za odpowiedz :) muszę kupić to do kapania :) musiałam przeoczyc ten temat...

Gabrys tez tak robi raczkami jakbysieczegos wystraszyl - pytałam jeszcze w szpitalu 3 położnych i wszystkie mówiły, ze to normalne :)
 
a85- jesli nie masz nic specjlanego do kapania to nie wiem czy jest sens zebys specjalnie kupowała. tylko na okres tego łuszczeni. Nam sie skora łuszczyla na calym ciele, wykapalam młodego raz razy w próbce Olatum które dostalam wychodzac ze szpitala a tak smarowalam po kapieli oliwka i kapałam w naszym codzinnym zwyklym plynie do mycia (uzywamy JJ 3w1).
 
Takie "wyrzuty" kończyn u noworodka to tzw. odruch Moro - normalne :-D

Drżenie kończyn - to być może układ nerwowy, nie wiem. Warto zapytać pediatrę.
 
reklama
oooo, Borys też ma takie wyrzucanie kończyn, chciałam pytać o to lekarza na szczepieniach, bo trochę mnie to niepokoiło...a co do łuszczenia skóry to chyba nie wszystkie Maluszki mają, bo nam się nie łuszczy a zaraz miesiąc stuknie...


a właśnie odnośnie szczepień to mają być w 6 tym tygodniu, znaczy po skończeniu 5go czy po pełnych 6-ciu??
 
Ostatnia edycja:
Do góry