reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

reklama
Myszka, ja zostane sama juz wkrotce i tez bardzo sie tego boje. Mysle, ze maluchy to wyczuwaja, dlatego musimy starac sie to opanowac I nie przenosic tego stresu na nich. Pomysl, ze wiele kobiet jest w podobnej sytuacji I Ty tez dasz rade. Zawsze jest miejsce, jak szpital czy poradnia, moze kolezanka do ktorego mozesz zadzwonic jesli masz watpliwosci. Z kazdym dniem tez bedzie latwiej, bo bedziesz sie mlodego uczyla I bedziesz nabierala doswiadczenia. Ja jestem zwolennikiem teorii, co nas nie zabije to nas wzmocni, chociaz i tak masakrycznie sie stresuje.

Marzenixx, mysle ze slodycze w niewielkiej ilosci mozna jesc. Ja jem, bo jestem uzalezniona z tym, ze staram sie nie jesc czekolady, a jezeli juz to biala i jem "jasne" rzeczy jak ciastka, czy ciasto jogurtowe, ktore pieke sama. Ktoregos dnia probowalam nie jesc wogole slodyczy zeby zobaczyc, czy to pomoze mlodemu na brzuch ale roznicy nie bylo zadnej, dalej slabo spal i mial problemy z pierdem wiec to raczej nie o diete chodzi.
 
kochane ratujcie!!!! ja już nie mam pomysłu co jeść. nie jem niczego czego nie powinnam a małą i tak i tak boli brzuszek i ma problem z robieniem kupki. nie pomaga masaż brzuszka. macie jakieś sposoby na ten ból brzuszka ?? bo już nie mogę patrzeć jak się męczy biedactwo.

Malutka pije herbatkę Hipp koperkową. Bardzo ją lubi, wypija tyle ile jej przygotuje.
Daję jej tą herbatkę, żeby ją troszkę oszukać na cycku. Moja ciągle wisi na nim i nieraz już brakuje w nim mleczka, wtedy daję hetbatkę.
Można ją również podawać na bolący brzuszek.
 
MYSZKA1987-mi połozna kazała zakupić taką mała pseudo apteczke czyli leki w razie godziny W i w tym właśnie miały być czopiki na gorączkę EFERALGAN 80gr. a na przeziębienia typu nawet katarek,lub gdy ktoś w rodzinie w domu choruje to zapobiegawczo dla maleństwa podać CEBION,sól morską w aerozolu,maść majerankowa(trzymamy ją w lodówce),Oilatum na wysypki do kąpieli no i czopki VIBURCOL na różne takie dolegliwości kolkowe lub jak maluszek jest niespokojny.
Beti2223-bidulko współczuję wiem co przechodzisz kup bez recepty Viburcol w czopkach koszt około 22-25zł. za opakowanie 12 czopków są homeopatyczne i podaj jednego rano i jednego wieczorem lub kup kropelki bobotik na kolki ale trzeba podawać systematycznie codziennie 4xpo 8kropelek rezultat przeważnie po 1-2 dniach -koszt około 13-15zł.za buteleczkę lub na receptę debridat-mam nadzieję ,że któryś z tych leków Ci pomoże:tak:
Dziewczyny ja mam szczepienie to pierwsze za 2 tyg.dokładnie 14.09 my wybraliśmy te szczepionki 5w1 i koszt w Świnoujściu różny najtaniej znalazłam za 125zł. i szczepimy jeszcze dodatkowo na rotawirusy koszt 340zł. czyli razem 465zł.:szok:masakra
 
Echh mój R. też ma ten problem z brzuszkiem....kupka normalna a tak się pręży i stęka pół dnia jakby miał mega zatwardzenie :no: Chyba spróbuję pić rumianek :baffled: ale bardzo go nie lubię......no ale jak mus to mus :no:

U nas babole też się gromadzą :happy: ja dla odmiany używam gruszki....mam jeszcze po Franku. Ale widzę, że teraz jakieś cuda macie - fridę znam ale coś do odkurzacza :szok::szok: to muszę zobaczyć :tak:
Bardziej mnie martwi, że co kilka dni trafi się z jednej i tej samej dziurki większy zielony babol i trochę nie ładnie pachnie...:no: chyba jutro podejdę do pediatry.
Bo cały czas mam schizę, bo F. ma zawalony nochal.....


no i tyle, bo już mój maluch wzywa......
 
Ja uzywam fridy ale chyba musze kupic gruszke, jak wciagam powietrze to nie dobrze mi sie robi.
My wybralismy szczepienia 5w1 na poczatku mialy byc 6w1 ale przed szpitalem musielismy malego szczepic przed zoltaczka i dlatego musielismy zrezygnowac z 6w1 bylo zawczesnie na te szczepeienie.
JJ dla nas dr z CZD polecila Dicoflor30, a pediatra Delicol. Tylko mam pytanie jak podajecie dicoflor sciaganie mleko i z mlekiem czy woda? MM daje tylko w wyjatkowych sytuacjach.
 
reklama
Do góry