reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

reklama
a my dzisiaj mieliśmy wizytę u chirurga w związku z tymi zaparciami i dostaliśmy skierowanie na biopsję ssącą odbytnicy:( po prostu rewelka....

wczoraj wizyta u pediatry i szczepienie na pneumo. Mała waży już 5250g:) i pediatra stwierdziła lekkiego zeza.... Jak nic się nie zmieni to z 3 tyg dostaniemy skierowanie do okulisty. Tydzień dobrych wiadomości...

Ciemieniuchę mieliśmy na brwiach ale oliwki nie mogłam uzywać bo Lenka miała strasznie czerwone oczy po niej. Pomógł krem specjalny Emolium.

I Lenka też wkłada paluszki do buzi, czasami przez to sobie rzygnie... mała bulimiczka nam rośnie:)
 
asiaciur własnie miałam ci napisać, ze jak to od mleka ta wysypka to może tak szybko nie zejść. Pamiętam, że u Franka chyba po 3 tygodniach abstynencji białkowej zeszła :/

Dobrze, że ja nie myślę o spirali, bo ceny kosmiczne....

maggie będzie dobrze. Ta biopsja ssąca brzmi okropnie ale pewnie to wyjaśni przyczyny Waszych zaparć.
 
maggie a próbowaliście z rumiankiem?? działa rozluźniająco na jelitka, rozrzedza kupki, przez co łatwiej się Maluszkowi wypróżnić...


a co do Kurczaczka Dominic to on urodził się waleczny:)) Kurczak Dzielny po prostu:tak:
 
Maggie będzie dobrze, nazwa brzmi przerażająco ale pewnie nie taki diabeł straszny jak go malują.

Suszu, Anulek podczytuję sobie wątki o wcześniakach, czasem coś tam skrobnę ale generalnie mało bo o czym? Głupio by mi tam było się użalać bo Dominik urodził się zbyt zdrowy, tam dzieciaczki walczyły i walczą cały czas. Odpukać rozwija się fantastycznie i niech tak zostanie.
 
maggie kciuki zaciśnięte zatem, myślałam, że może i u Was rumianek zadziała, bo u nas po miesiącu testowania herbatek koperkowych, plantexu, różnego rodzaju rodzaju kropli, w końcu okazało się że działa rumianek...z kup co 4-5 dni, czasem za pomocą czopków a raz nawet termometru zrobiły nam się kupki codziennie, w normalnym kolorze(nie zielone) i gazy w końcu odchodzą nieboleśnie...czasami jeszcze zapłacze, bo go coś tam w brzuchu kręci, ale już bez porównania...mam nadzieję że biopsja pomoże rozwiązać problem i wszystko już będzie w porządku:tak:

Dominic Kurczak Dzielny zdrowiutki tylko malutki:))bardzo jesteście dzielni OBOJE a Kurczaczek nadal będzie się tak pięknie rozwijał:))nie ma innej opcji:tak:
 
U nas ostatnio kupki też są co 3 dni. Igorek męczy się przy każdej kupce, ciśnie, ciśnie a tu i tak wychodzi woda. Purta przez całe 3 dni i płacze bo go kręci w brzuszku, jak sobie śpi to co jakiś czas się wierci, wygina i popłakuje a później dalej śpi (anulek ty podobnie miałaś - a dokładnie Borys?). 12 października idziemy na następną szczepionkę to muszę się zapytać czy idzie ulżyć mu jakoś od tego bólu brzuszka.
 
sylvi kręcenie i napinanie się podczas snu u nas zawsze oznaczało niemożność wypchnięcia pierdków...a jeżeli chodzi o kupę, to u nas nic nie wychodziło:-(do 5 dni lekarka kazała dawać mu czas, bo na MM tak bywa i jak nie jest zagazowany(nie ma twardego brzuszka) i jakiś innych dolegliwości tzn że ok, kazała dużo nosić, bujać, masować, żeby pobudzać pracę jelit(tylko weź tu dużo noś 7 kilowe dziecko:/ jak mąż w rejsie), bardzo pomaga układanie na brzuszku(tyle że Borys nie bardzo lubi, ale jak poleży to gazy od razu odchodzą) i jak przygina się nózki do brzuszka...masaż TYLKO! zgodnie z ruchem wskazówek zegara żeby podprowadzić gazy do odbytu( w stronę przeciwną się oddala), no i jak było bardzo źle i strasznie płakał to wtedy wiadro z ciepłą wodą, to rozluźnia jelita...a no i suszarka skierowana na brzuszek uspokaja, bardzo dobre są też okłady ciepłe na brzuszek(my używaliśmy poduszeczki żelowej ale Bo ma przepuklinkę i poduszeczka rozklejała nam plasterek), tyle z naszych sposobów na złagodzenie dolegliwości...nie wiem tylko co z tą wodą, o której piszesz...Dziewczyny chwalą też sobie espumisan czytałam, ale u nas nie zdał egzaminu...
 
reklama
widze pisalyscie o spirali u nas to koszt ok 500 zl z zalozeniem:szok:
Aska mnie lekarz tez zakazal pic mleka choc mlody nie mial zadnej wysypki, ale qmpela miala problem i juz nie jadla prawie nic bo niby skaza bialkowa choc mleka w ogole nie pila i musiala skonczyc karmic i w sumie chyba to jednak nie byla skaza,, mam nadzieje ze i u was tego nie bedzie..
Maggie przykro mi ale wierze ze znajda przyczyne u Lenki i bedzie dobrze 3 mam kciukasy z calej sily!;-)
Marcelina Pindzia ladnie przybiera;-) ciekawa jestem czemu jej sie odwidzialo podobno dzieci tak maja;P
Dominic kurczaczek silny zdrowy to najwazniejsze oby tak dalej;-)
CO do sluzu mlody tez ma czasem ale nie panikuje to normalne..
U mnie dzis nerwowy poranek karmilam mlodego w nocy o 2;30 pozniej jeszcze dwa razy do 6 nie odbilo mu sie za kazdym razem po 6 leze on cos taki nerwowy myslalam ze bedzie kupke robil a tu zonk lezymy a jemu sie dzwiga tak heftnal ze zarzygal duza czesc lozka zdazylam pieluche podlozyc szybko wstac wiec on na plecy i zaczal sie dlawic tymi wymiocinami ja go szybko na brzuch po pleckach klepie i spokoj obrzygal siebie od gory do dolu niezlego stresa mialam... nie wiem gdzie mu sie to wszystko pomiescilo tego bylo multum i widocznie przez o tez mu sie tak stalo a ja glupia na spicha mu dawalam i nawet 1 raz na zegarek nie spojrzalam ile przerwy bylo itd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry