reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

czy nasze wszytskie dzieciaczki odwiedza neurologa?? Naprawde to tak powszechny problem czy lekarze panikuja?? My jeszcze 2 tygdonie do wizyty :/
 
reklama
asiaciur - jak państwowo to konieczne jest skierowanie, a jak prywatnie to nie.
devi - widziałam na fb jak Twój Mikołaj pięknie podnosi główkę jak leży na brzuszku. Więc na pewno usłyszycie że to nic takiego i wszystko jest w porządku.


Ja jestem w szoku, że tyle naszych szkrabów ma problem z mięśniami. Przecież kiedyś dzieci były takie same, tak samo rosły w brzuszku, tak samo się je rodziło, a takich problemów nie było. Teraz to jakby nie patrzeć można non stop latać do lekarza bo ciągle coś nas będzie niepokoić.
 
Widzę, że jednak temat o napięciu się przydał :tak: Przede wszystkim chce Was uspokoić !!! Da się z tego pięknie wyjść a nie każde wzmożone napięcie jest równe - jedne mocniejsze drugie słabsze. My trafilismy na rehabilitację jak F. miał 5 miesięcy !!!! bo wg pediatry wszystko w normie :wściekła/y:. Dopiero jak dostał kręczu szyi podczas karmienia (taki mega przykurcz) to się w kur*****łam i zażądałam natychmiast skierowania !!! Pani w poradni czemu tak późno ??? Mieliśmy 3 tygodnie ćwiczeń NDT Bobath i 4dni Vojtę. Vojtę ćwiczyłam czasem sama w domu ale dzieciak tak się drze, ze się serce kraje :-(....ale pomaga EXPRESOWO !!!!
Speców od Vojty poszukajcie na stronie www.vojta.com.pl - Start - jest podział na województwa.
U nas w województwie nie jest chyba tak źle, bo np. do okulisty z noworodkiem podchodzi się na drugi dzień bez kolejki, bez zapisu. Do rehabilitacyjnej poradni terminy półroczne ale z takim maluchem "wciskają" max. do 30 dni.....Neurolog za to to inna bajka. My czekaliśmy 4 miesiące i w sumie już Franek się "naprawił" - ale ja chciałam do konkretnego pana dr bo jest najlepszy w zaburzeniach OUN a prywatnie nie przyjmuje (taki dr Judym :-))

Co do tego, że kiedyś tak nie wysyłali po lekarzach......nie, bo mieli to gdzieś. Ja też nie raczkowałam, a na zdjęciu w wieku 7 miesięcy leżałam na brzuchu gorzej niż Fran przed rehabilitacją :baffled: i co? Nic. Zaczęłam chodzić w wieku 11 miesięcy. Mam się dobrze i jestem bystra ;-) Ale jak Wam zapewne powiedzieli/powiedzą lekarze człowiek ma zakodowany naturalny cykl rozwoju motorycznego i pominięcie lub niewłaściwe wykonywanie któregoś etapu świadczy o jakimś zaburzeniu OUN.

Jutro zdam relację co pani dr o moim Radku powie :confused:
 
flower a propos plastrów - to chyba jak cały dzień nosisz to tylko te plastry. Alternatywą są maści/kremy ale na pewno nie cepan lub contratubex - bo to nie są maści na śluzówki. My mieliśmy na pisiaka krem CICATRIDINA. Jest ten lek też w postaci globulek dopochwowych właśnie dla celów ginekologicznych. Zapytaj gina albo położną.
 
Macelinaa-poki co chyba nie ma co wyszukiwac promocji na NAN bo z tego co mi wiadomo mleka modyfikowane poczatkowe-jedynki nie moga być w promocji, w gazetkach itp....bo do 6 tego miesiaca powinno sie karmic piersia wiec maja zakaz propagowania mleka pocztakowego. Dopiero mleka od "2-ki" sa w promocjach
 
u nas prześlicznie po nocy. Młoda spała od 20:30 do 5:30 bez jedzenia!!! szok przeżyłam, miodzio by było jakby to nie był jedno nocny epizod.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale byłyśmy wczoraj dwa razy na spacerku, fakt, że ten 2 tylko godzinny, ale zawsze.
Teraz nie spała mi od 8-10 i po herbatce zasnęła na łapkach i ją właśnie odłożyłam.
Co do katarku wydaje mi się odrobinę lepiej po tej maści do noska. COś mi się wiercić zaczyna, leży 4 minutę w łóżeczku i już się obudziła ehh a teraz na żabę to na mnie śpi, idę ja odłożyć...
 
mlodam pięknie ci malutka śpi :)

devi ma chyba rację. Bo wczoraj w markecie jak szukałam Bebilonu HA 1 to na inne wyższe numerki były promocje a na to nie. Nawet z tego co pamiętam to jak F. był mały to 1 były do 4-go miesiąca. Bo my w piątym zaczęliśmy od razu Bebilon Pepti 2. A teraz nawet ze względu na "nacisk" na karmienie piersią przesunęli podawanie mlek 1 do 6-go miesiąca. Dwójki są dopiero dla półroczniaków....
 
reklama
JJ z uwagi na kampanię aby kobiety karmiły piersią jest zakaz reklamowania mleka nr 1 i poddawania go promocjom. Chyba jest to nawet regulowane jakimś rozporządzeniem ministra zdrowia.
 
Do góry