reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pora na wizytę u doktora;-)

Tolka, napewno wszystko bedzie dobrze! Ten lekarz pewnie chce tylko potwierdzic, ze wszystko jest w porzadku. Badz dobrej mysli!!! A my trzymamy kciuki za badania.
 
reklama
Jak juz pisałam, byłam wczoraj na wizycie u ginka, macica dalej twarda szyjka skrócona o 60%:baffled::baffled::baffled:, trzeba leżeć i barć fenoterol. Ale cała reszta w porządku:tak:. We wtorek mam usg, zobaczymy, czy sie chłopak potwierdzi i jaki jest duży, no i czy wszystko jest w porządku;-).
 
Maja - właśnie do niej jedziemy :tak::tak::tak::tak: tylko że Ona teraz podobno w Rudzie śląskiej przyjmuje ;-) mój lekarz Mi ją polecił :-) dziękuje :-)
 
no to super, ale dziwne że w Rudzie..........jeszcze 2 miesiaće temu w Katowicach :confused::confused::confused: ale jesteście w dobrych rękach...
 
Kangurka Duphaston na zahamowanie skurczy???Troche dziwne,bo to progesteron czyli cos co przewaznie na pcozatku ciazy sie bierze.Mi w szpitalu ostatnio przepisali na zahamowanie skurczy macicy fenoterol.
A co do testu obciazenia glukoza to na pewno w diagnostyce mozna zrobic.Diagnostyka Laboratoria Medyczne
Tylko wczesniej przedzwon i sie dowiedz,czy maja glukoze czy trzeba sobie w aptece kupic.

Dzieki, zadzwonie do Diagnostyki. W sumie pierwsze co, to powinnam wlasnie o nich pomyslec.

No własnie slyszalam ze podaje sie Fenoterol. Duphaston podobno głownie na poczatku ciazy, ale chyba to nie reguła.
Sama nie wiem
Mam nadzieje ze nie zaszkodzi to malenstwu i ze nie urodze za wczesnie :-(
Wiecie, juz sama nie wiem co robic...
Miszkam z daleka od cywilizacji i to dla mnie straszny problem gdzies sie wybrac (to dlatego do tej pory bylam tylko 3 razy na usg i raz u ginekologa na wizycie...).
Nawet nie mam mozliwosci isc do innego ginekologa - jak jestem akurat w Krakowie, to oczywiscie nie ma terminow...

Kangurka - ja bralam Duphaston na poczatku ciazy... coprawda w innym celu, bo ze wzgledu na torbiel na jajniku i wywolanie okresu...

Ale ten lek dziala dwojako i jest bardzo czesto przepisywany wlasnie na podtrzymanie ciazy. Ja raczej slyszalam o nim same dobre opinie, u mnie zadnych skutkow ubocznych nie wywolal, a bralam go przez pierwsze trzy miesiace ciazy.:-)

No mam nadzieje ze nie szkodzi.
Tylko fajnie byłoby gdyby pomagal tez w bardziej zaawansowanej ciazy...
 
Kangurka ale wiesz ten test obciazenia glukoza to w kazdym laboratotium powinnas zrobic.Bo to jest zwykle oznaczenie poziomu glukozy.Pierwsze na czczo i tuz po nim sie wypija glukoze (ktora mozna kupic w aptece i rozpuscic w szklance wody) i kolejne pobranie po 60 min od wypicia.Wiec moze na miejscu to zalatwisz i nie bedziesz musiala jechac glodna do Krakowa.
A z tym duphastonem to sie nie martw nie szkodzi w ciazy.Tylko ja nigdy nieslyszalam o jakims przeciwskurczowym jego dzialaniu,to jest hormon syntetyczny progesteron na podtrzymanie ciazy w poczatkowych miesiacach.
 
mm, widzisz - niby w kazdym laboratorium, ale.. jak byłam w Krakowie u ginekologa to odrazu na morfologii i powiedzieli mi przy tm ze oni nie robią glukozy :-(( A to dosyc dobrze wyposarzona klinika...
A u mnie na wsi, to moze i by zrobili ale do tego potrzeba skierowania od ginekolog, która mi kiedys powiedziala, ze "po co mi badania, najwyzej jak zachoruje to poronie".. No wiec sama rozumiesz ze nie zamierzam do niej isc, ani prosic o cokolwiek...

Wiec pozostaje mi głodowac i pedzic do Krakowa, jak mi sie tylko uda. Tylko zadzwonie wczesniej do tej diagnostyki i spytam co i jak..
 
A odplatnie w tej przychodni na miejscu nie robia badan??Ja w Zielonce jak jestem to chodze do zwyklej panstwowej przychodni na badania i za nie place.Bez skierowania,po prostu mowie co maja oznaczyc.Bo do gin to tam w zyciu nie pojde.Pani gin uwazala, ze kwasu foliowego nie musze brac na poczatku ciazy :szok::szok::szok::angry::angry:a mnie pytala czy kotce ciezarnej dawac jakies witaminy np kawalek tabl prenatalu:szok:
 
Odpłatnie tez robia badania - robilam tam na wlasne zyczenie bad. na toksoplazmoze. Ale glukozy niet :wściekła/y:

No wiec zadzwonilam do Diagnostyki i wiem wszystko - koszt 12zł, bez skierowania, nie musze kupowac glukozy - wszystko dadza na miejscu.
No wiec super, dodatkowo dlatego ze byc moze uda mi sie jutro pojechac rano do Krakowa, a Diagnostyka ma kilka oddzialow otwartych w sobote!!!
Super!
Dzieki ze napisalas o tej Diagnostyce, bo ja dupa robie tam wiecznie badania psom (znaczy zawoze krew pobrana od psow), a nie pomyslalam ze sama moze tam badanie zrobic!! :zawstydzona/y:
 
reklama
mm, widzisz - niby w kazdym laboratorium, ale.. jak byłam w Krakowie u ginekologa to odrazu na morfologii i powiedzieli mi przy tm ze oni nie robią glukozy :-((

Ale wszędzie robią pomiary cukru (w każdej przychodni mają glukometr) a to nie jest nic innego.
Mnie po prostu brała pielęgniarka krew z palca. Najpierw na czczo, a potem po wypiciu glukozy (ale kupowałam ją sobie sama w aptece, a w przychodni mi tylko ją zalały wodą).
 

Podobne tematy

Do góry