reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na czyli przepisy kulinarne Wrzesniowek:PP

Ja nie używam fixów ani tego typu rzeczy.Praktycznie nie sole wiadomo mięso trzeba,tylko i wyłącznie zioła.
A sos bolognese można zrobić beż takich ulepszaczy,Pomidory oregano,bazylia,pieprz i tyle.Jak mam jeść u teściowej to aż mną trzęsie każda zupa jest o smaku kucharka:-)
Może mam trochę manię ale dzięki temu mogę dziecku dawać to samo co ja jem
Cytryna-a przetwory typu kefir możesz?Zrób może placuszki z kefirem właśnie
 
reklama
A co to za placuszki? Wkleisz przepis?
I co twoja Amelka je? Moze mi cos podpowiesz, bo nasz jadlospis jest juz dosyc nudny, a ja nie gotuje za dobrze i nie potrafie sama potraw powymyslac...

Dzis znowu byla zapiekanka rybna... a jutro... no wlasnie... nie mam juz pomyslow...
 
Cytryna-ja to jak zwykle na oko robię ale znalazłam przepis w necie mniej więcej taki jak ja robię:
składniki:

  • 1 szkl. (250 ml) kefiru
  • 1 jajko
  • 7 - 8 kopiastych łyżek mąki pszennej
  • 1 szczypta soli
  • 1 łyżeczka cukru waniliowego
  • 1/3 łyżeczki mielonego cynamonu
  • 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia
To praktycznie ciasto naleśnikowe tylko z kefirem zamiast mleka no i proszek do pieczenia dzięki temu one takie fajne puszyste wychodzą.Ja podaje z owocami np mrożone maliny w garnku podgrzewam i pyszny sosik wychodzi.Można z cukrem pudrem,dżemem.
Ja o jedzeniu mogę pisać w nieskończoność jak coś a więc mi przerwijcie:-) Z innych obiadów:
-makaron razowy ze szpinakiem
-pulpety albo w sosie pomidorowym(pomidory z puszki)albo koperkowym
-staram się codziennie dawać coś innego kasza gryczana,jęczmienna,makarony,ryż brązowy i biały
Z tym że moja mała tak je od początku rozszerzania diety i uwielbia warzywa zatem czasami po prostu gotuje brokuł dodaje do kaszy i gotowane mięsko dorzucam.
 
Cytryna a próbowałyście mleka koziego ??? Ja mam uczulenie na mleko i mnie straszne wysypuje po nim, a po kozim przynajmniej mi o niebo lepiej było :)
 
Koziego probowalam w postaci jogurtu - strasznie jej nie smakowal. Ale do gotowania nie probowalam, uzywam sojowego, ryzowego albo owsianego. A poza tym jeszcze nutramigen pije ok 300ml dziennie.

iryska napisz mi prosze jak szpinak przygotowujesz do makaranu, bo makarony moje dziecko uwielbia.

Placuszki wyprobujemy, z tym ze dla Ani to bardziej na deser, ona naprawde je jak moj maz conajmniej hehe
 
cytryna-na masełko rozgrzane wrzucam trochę czosnku, liście szpinaku duszę dodaje trochę soli i gałkę muszkatołową.Czasami kupuje mrożone liście i tak samo doprawiam.Są też opcję mrożonek frosty ale one mają śmietanę.
 
Cytryna- ja jogurtu koziego nie jadłam więc ciężko mi się odnieść. Mleko kozie kupowałam w takich małych kartonikach bodajże 0,5l i smakuje inaczej niż krowie ale ja już wolałam kozie niż sojowe :p:p:p w smaku przynajmniej. Ja do szpinaku jeszcze jajko dodaje :)
 
ja jak bylam mała uwielbialam pić mleko kozie prosto od kozy :-p:-p:-p sama odciągalam i jeszcze cieple piłam a każdy sie krzywił :rofl2:

oh ja fixów żadnych nie zjem i tez wszędzie wyczuje, wtedy mi to przez usta nie przejdzie. Wszystkie sosy robie zawsze sama i są 100 razy smaczniejsze. Wszystkie dania w 5 minut tez odpadają bo są za słone. Za to kocham zioła i przyprawy i bez tego nic nie zrobie :-p

sos boloński jest prościuteński, trzeba zmiksować pomidory z puszki z bazylią, wrzucic listki świerzej bazyli, dodać oregane, sól, pieprz, łyżke oleju. Mogą byc tez zioła prowansalskie. Troche czosnku. Jak mamy zmiksowane podgotować i ewnetualnie delikatnie zagęścić.
 
Nie wiem czy zauważyłyście ale ja ostatnio sporo spędziłam czasu przy przyprawach w sklepie i właśnie fixach, już odchodzą od śmieci można kupić bez dodatków kompozycje :) sam zioła.
 
reklama
sos boloński jest prościuteński, trzeba zmiksować pomidory z puszki z bazylią, wrzucic listki świerzej bazyli, dodać oregane, sól, pieprz, łyżke oleju. Mogą byc tez zioła prowansalskie. Troche czosnku. Jak mamy zmiksowane podgotować i ewnetualnie delikatnie zagęścić.

Jeśli boloński- to jeszcze dodać mielone mięso :) bez mięsa to jest neapolitański;-)
 
Do góry