reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomocy

kasia.87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
282
Hej jestem tu nowa wiec na początku pozdrawiam wszytkie oczekujące mamusie. Moje pytanie jest takie jak radzicie sobie ze stresem czy dziecko w brzuszku żyje ? Na usg byłam miesiąc temu teraz idę w czwrtek jestem w końcówce 17 tygodnia i nie czuje ze jestem w ciąży nic mnie nie boli nie ciągnie nie kłuje ruchów tez nie czuje i od kilku dni zastanawiam się czy z dzieciątkiem wszytko ok. Jakie są wasze odczucia w 1 ciąży w 17/18 tygodniu ?
 
reklama
No to prawidlowo. Mi ok 14 tyg minely wszystkie mdlosci. Caly 2 trymestr czulam sie jakbym gory mogla przenosic. Takze nie martw sie , z dzidzia wszystko wporzadku. Odpoczywaj i ciesz sie swoim stanem. 3 trymestr to juz nie bulka z maslem;);););)
 
Dziekuje za odzew i informacje [emoji4] wszędzie czytam ze powinnam czuć ruchy itp a ja nic - dziękuje i pozdrawiam
 
Hej jestem tu nowa wiec na początku pozdrawiam wszytkie oczekujące mamusie. Moje pytanie jest takie jak radzicie sobie ze stresem czy dziecko w brzuszku żyje ? Na usg byłam miesiąc temu teraz idę w czwrtek jestem w końcówce 17 tygodnia i nie czuje ze jestem w ciąży nic mnie nie boli nie ciągnie nie kłuje ruchów tez nie czuje i od kilku dni zastanawiam się czy z dzieciątkiem wszytko ok. Jakie są wasze odczucia w 1 ciąży w 17/18 tygodniu ?
Ja jestem w 32 tc i też ciężko radze sobie ze stresem :). Trzeba być dobrej myśli. Gdy poczujesz pierwsze ruchy to bedzie napewno jakaś ulga, ale pamietaj ze one są nieregularne i czasem kilka dni można ich nie czuć bo dziecko jeszcze male. W poźnkejszych etapach dużo zaeży od ułożenia dziecka.
Pomyśl może o detektorze tetna. Ja mam i to mi pomaga w kryzysowach sytuacjach.
Pozdrawiam
 
Czytałam właśnie o tym detektorze ale mąż powiedział ze dopiero popadnę w paranoje i chyba ma racje. Choć teraz on mnie nakręca i chce jechać na usg ale wytrzymam do czwartku. Tak to jest jak kobieta naczyta się przykrych rzeczy na forum a później się wkręca. Chyba za długo czekałam na dzidziusia a teraz martwię się o wszytko ( myślałam ze jak zajdę w ciąże to już z górki a tu dopiero się zaczęło)
 
Może trochę brutalnie to zabrzmi, ale zupełnie szczerze: do momentu odczuwania ruchów radziłam sobie w ten sposób, że nic mi nie da informacja, ani że dziecko teraz żyje (za kilka godzin może się obrócić sytuacja), ani że jego serce właśnie bić przestało. Taka postawa u mnie wynika z tego, że mam za sobą i poronienia, i donoszone ciąże.
 
Grunt to się nie nakrecac i starać się żyć normalnie.Nawet jak będziesz już czuła ruchy to będą chwilę gdy bedziesz je czuła mocniej i takie gdzie będzie długo długo nic.

W pierwszej ciąży czułam ok 19tc ,w drugiej ok 16/17 w obu łożyska na tylnej ścianie.A teraz mam na przedniej i czułam w 18 TC jakoś.
 
Czytałam właśnie o tym detektorze ale mąż powiedział ze dopiero popadnę w paranoje i chyba ma racje. Choć teraz on mnie nakręca i chce jechać na usg ale wytrzymam do czwartku. Tak to jest jak kobieta naczyta się przykrych rzeczy na forum a później się wkręca. Chyba za długo czekałam na dzidziusia a teraz martwię się o wszytko ( myślałam ze jak zajdę w ciąże to już z górki a tu dopiero się zaczęło)
radze nie czytac tematow po ktorych masz owe mysli i zle sie czujesz z tym

to tylko wlasnie nakreca i napawa stresem i wywoluje atak paniki jakby

usg uspokoji to jasne ale nie da rady miec usg okragle 24h na dobe:) jesli wiesz co mam na mysli

a detektor tetna mam od 3 ciazy..taka moja zachcianka gdyz pierwsze usg mialam w 13 tyg i zamiast isc prywatnie i wydawac tyle kasy to wolalam te grosze na niego wydac .
przezyc zlych nie mialam.

ale moim zdaniem lada dzien czy tez tydzien 2 i bedziesz brzdaca czuc :) jak ktos wyzej napisal...nieregularnie takze tez bez paniki ...

ja pierwsze czulam po 18 tyg ,.drugie 16 tydzie i teraz tez podobnie 15/16 . jestem szczupla osoba i rodzilam duze dzieci ..wszystko jak ulozenie lozysk itd ma znaczenie i NAJWAZNIEJSZE to myslec POZYTYWNIE
 
reklama
To jest już 2 trymestr, więc ewentualność poronienia się zmniejszyła, ale dobrze trzymać jednak emocje na wodzy.
Jak płód będzie dojrzalszy, to sposobem na wywołanie ruchów poza posiłkiem ;) jest krótka hiperwentylacja. 3 czy 4 głębsze wdechy i zazwyczaj się uaktywnia.
 
Do góry