reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polki -Muzulmanki

Dziekuje kochana:)

niestety nie poszcze jeszcze krwawie...
walcze teraz o pokarm wiec RAMADAN nadrobie inshaallah

Kochane czy któras z was starala sie o polski paszport?
Jak to załatwic jesli niemam polskiego aktu urodzenia corci?
PESELU tez niema:nerd:

Hm...:confused::confused::confused:A do polski smigac niebedziemy w najblizszym czasie...
Mąż ma obywatelstwo niemieckie ale oprocz niemieckiego paszportu chce jeszcze polski....wiem ze wydaja tymczasowe na roczek ale ja chcialabym na dluzzszy okresik....


za pomoc dziekuje cukiereczki

salam aulakum wa rahamtullah wa barakatuh
 
reklama
Salam
A wiec tak...
Akt urodz corki musisz przetlumaczyc na polski i wyslac do polski (np do rodzicow lub kogos kto moze sie tym zajac). Tam w urzedzie stanu cywilnego wydadza ci pesel. Wtedy musisz odzyskac akt urodz, ale nie jestem pewna czy nie beda chcieli go zatrzymac w urzedzie, i do ambasady polskiej gdzie wyrobia paszport. Dlugo sie czeka juz ostrzegam :szok:
Wiecej info znajdziesz na stronach urzedu stanu cywilnego w sprawie peselu a o paszport na stronie pol konsulatu lub ambasady.
Powodzenia
 
salam aulakum wa rahamtullah wa baraaktuh

my przechodzimy kolki buuuuuuu

od 20-23.00:no::no::no::no:

chce kupic sobie huste do noszenia malej...bo juz niedaje rady moj kochany tuscioszek ma 5100kg a nosic ja 3ba jak tak mocno ja boli(((
niestety w ciagu dnia tez musi byc przy mamie (tak ja nauczylam:sorry:)
a rece sa potrzebne wiec chusta musi byc chyba jest lepsza od nosidelka...co myslicie...>
//????
 
A zastanawialas sie dlaczego ma kolki .... Moze zle dobrane mleko. Nie wiem jakie ty dajesz ale ja wyprobowalam wszystki i najgorsze SMA:no: a najepsze, nie powodujace kolek to Cow&Gate Comfort. I wszystkie mamy ktore znam to potwierdzaja.
Jesli nauczylas raczek to bedzie chciala byc na rekach a nie w chuscie moim zdaniem. Maluchy sa bardzo madre i sprytne zaraz wyczuja ze to nie rece ale mozesz sprobowac, nic nie tracisz...:tak:
A jak sprawy paszportu, pomoglam choc troszke ...
Salam
 
salamaulakum

tak kochana pomoglas...wszedzie szukam informacji na ten temat .

a co do kolek to...Własnie tego mleka uzywamy:)
akoleczki nieiwem skad...

moze przez to ze daje raz(*)(*)raz butle niee....Przeciez niewiadomo skad sa koleczki...

musze uciekac zakupki w lidlu allhamdullilah caluski dla was cukiereczki

salam aulakum
 
Salam aleykoum,

W koncu namierzylam jakies muzulmanki w necie wiec od razu sie witam:-)
Jestem z Wroclawia,od razu pozdrawiam sister ze szczawna, mariam namierzylam cie heheh!;-)
W skrocie o mnie- muzulmanka od jakichs 6 lat, zona palestynczyka od nieco ponad roku i mama slodkiej dziewuszki elissy od 4 miesiecy:-D
Co do watku powyzej - ja stosowalam na kolki masaze brzuszka, ogladalam kiedys program jak je robic i zadzialalo:) poza tym dieta - dania lekkostrawne preferowalam, generalnie elissa rzadko miala kolki, teraz tojuz wcale nie ma hamdolillah, mala smieszka z niej jest hhhhh..
Chusty tezuzywalam, tej elastycznej na poczatku, ale nie bardzo lubila byc tak skrepowana, moze dlatego ze jest ruchliwa i nie lubi tkwic tak bez ruchu, teraz uzywam zwyklego nosidelka, o wiele lepiej sie w nim czuje, bo moze wymachiwac nozkami i rekoma hehehe. Nie wiem moze te chusty tkane sa lepsze, ale mi bardzo nie chce sie tego motac na sobie, zwlaszcza ze dziecko non stop mi sie kreci i rozglada :-D a tak wloze ja jednym ruchem w nosidlo i problem z glowy.
Pozdrawiam wsyzstkie muslimki, ramadan kareem!!
 
reklama
Do góry