reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Witam się środowo...
Dziewczyny kurcze ale miałam sny. Ja już nie chcę. Najpierw te z ciążą kilka dni temu a dziś w nocy? :szok: Pierwszy o tym że ktoś nam się włamał do domu, pies szczekał jak oszalały to go uciszył, odciął nam prąd i wtargnął do domu. Wchodził na piętro po schodach już był jedną nogą na piętrze wiedziałam że my wszyscy śpimy do góry, kierował się do pokoju dzieci z nożem w ręku iiii obudziłam się... zeszłam do kuchni wypiłam herbatę zjadłam arbuza i wróciłam do łóżka. Myślę sobie ok teraz śpij co może być gorszego. I wtedy przyszedł drugi sen. Byłam w jakimś urzędzie co dziwne 10 piętrowym i nagle ktoś krzyknął że wojna że uciekać że kierują się do budynku, krzyk popłoch przerażenie. Udało się wydostać pobiegłam sama nie wiem gdzie i po kilku minutach na ulicy jechał kilkukilometrowy konwój tych którzy nie mieli szczęścia... I takie ataki ze 3 razy jeszcze miały miejsce a ostatni był w Kościele gdzie byłam ze starszym synem i tam nas zaatakowano nie miałam gdzie uciec tuliłam syna z całych sił i się obudziłam. Pamiętam tylko że atakowali nas na przemian niemcy i ruski. Teraz wydaje się to takie nic ale w nocy był dramat i ta świadomość ze za chwilkę syn zginie w moich ramionach.
Nigdy takich snów nie miałam od kiedy jestem w ciąży nie ma dnia by jakieś banialuki mi się nie śniły a każdy kolejny gorszy od poprzedniego.
 
reklama
Julianna słuszna decyzja wszystko co budzi strach bądź obawę należy zbadać od podszewki. I serduszko słyszałaś :-) nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Gratuluję.
 
Dzien Dobry Dziewczyny,

Bardzo zaniedbuje ten watek, ale myslami jestem z Wami. Mam bardzo silne mdlosci, a siedzenie przy komputerze jeszcze je wzmacnia. Bunny z Melisa mialam tak samo. Pomyslicie, ze jestem stuknieta, ale mdlosci przy obu ciazach zaczynaja mi sie juz tuz przed terminem @. Zarowno w poprzedniej jak i w tej ciazy wiedzialam, ze cos tam we mnie siedzi wlasnie przez to charakterystczne i jednoczesnie obrzydliwe samopoczucie. Mysle, ze za okolo miesiac powinno przejsc.

Madziarra - Fajnie, ze zafasolkowalas w Turcji:-) Moj maz pochodzi z bardzo liberalnej i "europejskiej" rodziny, wiec roznic kulturowych praktycznie nie ma. Do tego oni nie sa osobami praktykujacymi, wiec roznic jeszcze mniej. A Turcy jak Turcy - jeden moze byc wspanialm czlowiekiem, a drugi kawalem ...jak w kazdym kraju:-) Wiesz, my jestesmy razem juz 10 lat i napatrzylam sie na tutejsze pary mieszane - nie zdarzylo sie jeszcze zebym poznala w tym kraju madrea , ale nieszczesliwa kobiete. Niestety prawda jest taka, ze dziewczyny stlamszone przez jakichs narwanych i religijnych facetow, to zazwyczaj bardzo naiwne i zupelnie nieobeznane w realiach mlodziutkie dziewczyny. Poznaja mezczyzn przez internet lub w czasie wakacji i daja poniesc sie emocjom nie biorac pod uwage, ze Turcja to nie Polska i w tradycyjnych ( a tym bardziej niewyedukowanych)rodzinach panuja inne zasady i inna kultura...A potem opowiadaja w TV, ze Turcja to samo zlo - glupota.

Co do imion dla dzieci, to ja tez wybieram te uniwersalne. Melisa wlasnie taka chyba jest:-) Teraz bedzie maly problem, ale mam kilka typow imion brzmiachych w miare normalnie rowniez na gruncie polskim:-)

A to sie rozpisalam...

Syneczki ja tez ciagle mam jakies koszmary:-(
 
Iza , czy dobrze kojarzę , ze widziałaś już na usg seduszko? jestesmy w podobnym ciazowym czasie. Ja na usg ide jak bede w 7tc 3dniu
 
Kinga85 mi 3 dni po spodziwanej @ wyszedł test negatywny!! Dopiero po tygodniu wyszły II krechy. A gin nie wiem czy stwierdzi tak wczesną ciążę - oby!! bo bedziesz jeszcze bardziej sie stresowac!! Ja w 1 ciąży poszłam do gina powiedziec ze mi sie okres rozlegulował a zaczelismy sie starac o dziecko - zaznacze ze byłam juz w ciązy i on nic nie zobaczyl-dał luteine na wywołanie okresu:)
to co ja mam mu powiedzieć w piątek jak bede na wizycie? nie chce aby mi dawał coś na wywołanie okresu.. :( wtedy to już pójdę na betę w pn. bedzie 100% pewnosci...


ANETKA sny kobieta w ciąży ma dziwaczne i bardzo dobrze je pamieta:) to normalne. Ja też mam dziwne sny ostatnio... śniło mi się nawet że urodziłam pod kołdą dziecko i było już martwe. Innych snów nie opowiadam bo to chore jest... heh
 
zeberka ja zapisałam się do dr Sobuty wcześniej byłam za granicą więc nie miałam swojego lekarza...

Bunny studia skończyłam w zeszłym roku i do wczoraj razem z tatą myśleliśmy że skoro mnie nie wyrejestrował to wciąż mam to ubezpieczenie na stare nazwisko. Nie dostaliśmy nic z nfz ani od niego z pracy, że ma mnie wyrejestrować więc tak sobie trwaliśmy. A ja poszłam już 2 razy do gina i zrobiłam zlecone badania których koszt przekracza zdaję się nawet 300zł, a to wszystko na kartę z nfz która była na nazwisko panieńskie. Już napisałam w poradach prawnych tu na forum i ktoś odpisał że kobiecie w ciąży przysługuje darmowe leczenie no ale wszyscy wiemy jak wygląda państwowa służba zdrowia i jak traktuje się tych którzy nawet to ubezpieczenie mają...grrr...akurat teraz nie powinnam się stresować, a niestety stresów przybywa :(

Iza_i_Melisa zgodzę się z tobą, że w każdym kraju można trafić i na chama i na dobrego faceta. W Turcji nie mieszkałam (no tyle co u teściów kilka tygodni) więc nie wiem jak to tam wygląda jeśli chodzi o mieszane pary, ale w Australii wszystkie turecko-mieszane mają się bardzo dobrze więc mam nadzieję, że mi też taki los pisany. Mój też jest z europejskiej rodziny bo z Istanbułu i nie mam problemów ani z nim ani z rodzinką (pomijając fakt że chyba sobie nagrabiłam u jakichś ciotek tym że powiedziałam że nie podoba mi się zwyczaj całowania po rękach i nie mam zamiaru tego robić haha).

Pozdrawiam
 
A myślałam, że tylko mnie męczą koszmary. Mi się ciągle śni coś związanego ze śmiercią, lub zmarli. Ostatnio śniło mi się, że obudziłam się w trumnie i zaczęłam rodzić, urodziłam i oboje z dzieckiem się podusiliśmy. Nikomu takiego snu nie życzę:/
Dziewczyny, czy brak apetytu jest normalny? Ja wmuszam w siebie niewielkie ilości jedzenia na siłę, a potem z kolei jest mi cholernie niedobrze i to takie błędne koło.... :(
 
Hej dziewczyny, nie było mnie kilka dni bo mnie paskudne mdłości dopadły. Ledwo żyłam i z ledwością zajmowałam się synkiem :/
No ale dziś jest lepiej.
Co u was? Mogę poprosić o jakiś skrót bo nie uda mi się nadrobić :(
 
reklama
Kurcze mogliby nas już przenieść bo zgubić się można:/
Kinga byle do piątku będzie dobrze wciąż w to wieże póki @ nie masz to dobry znak:):)

Super że już niektóre miały okazje usłyszeć serduszko ja jutro na 17.30 idę do gina ale wątpię by było już słychać bo to dużo za wcześnie:( Trzymam kciuki za te co dzisiaj idą do gina i czekam na dobre wieści.A co do snów to ja swoich nie pamietam ale czytając co wam się śni to może i dobrze.
 
Do góry