reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

magda85-gdańsk do łóżeczka szybciutko. Mąż niech Ci zrobi syrop z cebuli i herbatkę z miodem i cytryna. Do tego płukaj gardło wodą ze solą-jest okropna, ale pomaga. Co do telefonu to prowadzę serwis właśnie z komórkami i polecam zanieść gdzieś do nieautoryzowanego serwisu, bo w autoryzowanym i tak nie uwzględnią Ci gwarancji na to. Taki telefonik poleży sobie w specjalnym urządzeniu ultradźwiękowym i będzie jak nowy. Jeśli chodzi o koszt takiej usługi to w granicach 30-50 zł.

Dziewczyny...mam pewien problem. Od wczoraj zwłaszcza wieczorami odczuwam czasem przez chwilkę takie kłucie w jajnikach-raz w jednym, raz w drugim, albo taki ucisk. Nie wiem czy to macica rośnie, czy dzidziuś się rozpycha. Hmm? Co na to powiecie? Żadnych plamień, ani innych oznak nie mam.
 
reklama
kasia dzieki za rady:) buźka
myslałam, że kom jest do wywalenia!!
leże w łóżku herbate piję, gardło nie boli narazie, więc nie płucze, ale sposób znam:)
syropu z cebuli nie dam rady
najgorszy ten katar
 
magda mi jakieś 4 lata temu też wpadła do wody komóra i to nie do wanny, tylko do kibelka:errr: emek ją wyłowił, wyjął baterię, przeczyścił szmatką i tak zostawił, żeby wyschła. Po chyba 2 dniach działała normalnie. To była stara Nokia, nie wiem jak to będzie wyglądać z nowszymi komórami, ale spróbować można.Zdrówka życzę

kasia pisałyśmy już kiedyś o tych kłuciach, dużo dziewczyn je ma, ja również. Czasem nawet dosyć bolesne, gin. twierdzi , że to normalne w ciąży.


Ale filmik emek włączył. Kilo w gatkach już mam, a i tak oglądam. Masochistką chyba jestem:confused:
 
kasiagaw ja tez odczuwam takie kucia, ale lekarz powiedział, że dopóki nie jest to ciagły promieniujący ból i nie towarzyszy mu plamienie/krwawienie to nie ma się czym martwić....i ja sie tej wersji trzymam :)
 
Ja tylko tak szybko ;-)
stokrotta- ibuprofen zdecydowanie nie, to już jest grupa leków niebezpieczna dla malucha, spróbuj paracetamolu, a jak nie to to może pomogą jeszcze jakieś okłady zimne na czoło czy chłodniejsza kąpiel.
Wkleje tu takie coś jeśli się nie obrazicie
Bezpiecznym w ciąży lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym jest Paracetamol (Apap, Codipar, Panadol, Efferalgan). Przyjmowany przez kilka dni, w dozwolonych dawkach na pewno nie zaszkodzi maleństwu.

Unikać należy dostępnych bez recepty NLPZ (zwłaszcza I i III trymestrze) – (Ibuprom, Nurofen) oraz (Aspiryna, Polopiryna), które powodują wady rozwojowe i zmiany w układzie krążenia
Gorączkę zdecydowanie należy zwalczać, gdy przekroczy >38˚C, pamiętając o równoczesnym uzupełnianiu płynów.
 
zakupiłam dzisiaj serum antycellulitowe z lirene i zastanawiam sie czy można bez żadnych obaw używać na uda i pośladki. Bo na brzuch mam FISSAN na rozstępy
 
Hej Dziewczyny!!! Już Was nadrobiłam
kawa_gazetka.gif
, jednak nie można Was z oka spuścić nawet na kilka godzin, bo zaległości od groma;-).
Próbowałam dzisiaj dotrzeć do interpretacji przepisu podatkowego,zajęło mi to cały dzień- zwiedziłam 3 urzędy skarbowe i tak jak się spodziewałam- w każdym otrzymałam inną odpowiedź-nie obejdzie się bez wystąpienia do izby skarbowej o interpretację pisemną, bo inaczej spokój będę miała tylko pozornie...
Ziewaczka-ja to bym chyba też zmieniła lekarza, tak jak mówią dziewczyny. Przed nami jeszcze 6 m-cy, a skąd wiesz jakie jeszcze teksty ma ten Twój gin w zanadrzu,chyba wybrałabym kogoś bardziej ważącego swoje wypowiedzi.
Magda-ważne jest żeby nie włączać komórki mokrej i nie sprawdzać w ten sposób czy już wyschła, bo wtedy może dojść do zwarcia i faktycznie ją trafi.
Przeziębionym- szybkiego powrotu do zdrówka życzę.
Buziaki Dziewczyny, do jutra!!!
prysznic.gif
 
magda mi jakieś 4 lata temu też wpadła do wody komóra i to nie do wanny, tylko do kibelka:errr: emek ją wyłowił, wyjął baterię, przeczyścił szmatką i tak zostawił, żeby wyschła. Po chyba 2 dniach działała normalnie. To była stara Nokia

Stokrotta-wyobraz sobie ze ja zrobilam dokladnie to samo, wszyscy ktorym powiedzialam ze wpadl mi iphone do kibla patrzyli na mnie jak na wariatke...no zdarza sie, nie wiem jak to zrobilam, potknelam sie na prostej drodze i stalo sie...niestety nie dziala :-( jesli ktos ma sposob na reanimacje takiego urzadzenia to bardzo prosze o porady.
A jesli chodzi o goraczke to mozna tylko paracetamol ale powiem ci ze on dziala silniej preciwgoraczkowo niz ibuprofen wiec polecam. Tak jak juz Agata pisala nie wolno ani ibuprofenu ani innych NLPZ, tylko paracetamol.

Magda-na katar w drugim trymestrze mozna brac Afrin=oxymetazolina, nie znam wszystkich polskich nazw handlowych a nawet sudafed jest bezpieczny o czym czesto ludzie nie wiedza. na kaszel wszystkie syropy na bazie dextrometorfanu, nie wolno syropow alkoholowych. Na gardlo pastylki do ssania z miodem. zrowka.

Kasia-ja tez mam takie klucia czasem ale to normalne, tak jak dziewczyny pisaly dopoki nie ma plamien to wszystko jest okey. Moj lekarz powiedzial ze poniewaz wszystkie sciegna itp sie rozciagaja to bole moga byc czasem nawet bardzo silne i to jest normalne.

Ziewaczka-ja tez jestem zbulwersowana podejsciem Twojego lekarza, na Twoim miejscu bym go zmienila, nie wiadomo czym Cie uraczy przez nastepne 6 miesiecy, trzymaj sie! Starsznych bzdur Ci naopowiadal, od kiedy opryszczka na ustach zagraza dziecku w lonie matki??? Szok!

Agata-glos na Ninje oddany :-)

A i przy okazji czy ktoras z was moze wstawic sprawdzony i smakowity przepis na leczo-strasznego mam teraz smaka. Ogolnie apetyt mi wraca i coraz wiecej wyszukuje przepisow i smakowitosci :-)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny poczytalam was z całego dnia - widzę ze dzis b. aktywnie (a temat sexu zaciekawil każda z nas)

niestety nie odpisze wam dzisiaj bo sie paskudnie czuje, tak mi sie chce wymiotowac i żołądek boli .. :(

wiec dobranoc i do jutra!
 
reklama
hej hej kochane, witam was serdecznie siedząć już od 7 w pracy :/
Temat sexu... dobry.. a ja już nie pamietam co to :). Autentyk - kompletny brak ochoty. Na nic w zasadzie jej nie mam... Czasami dla dobra ludzkości się zmuszę bo głupio mi ciągle tłumaczyć że nie. Oczywiście mój D. jest cierpliwy i wyrozumiały i nawet znalazł sobie jak to mówi alternatywę - gra w lotki wieczorami :), ale tak mi czasami przykro że się ze mnie taka kłoda zrobiła. W pierwszej ciąży było zupełnie inaczej ... chyba się starzeje :).
Sonisia a ty z jakiej części gdyni jesteś?
całuje was miłego dnia
 
Do góry