reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Witajcie Kochane. Nadgoniłam dzisiaj chyba 50 stron.Troszkę mi to zajęło.Ale się pozmieniało.Przede wszystkim witam nowe kwietniówki bo już myślałam że te co miały się dowiedzieć o ciąży to już dawno się dowiedziały a tu się okazuje że się jeszcze ukrywały.Fajnie że jesteście. Jest tu nawet wesoło i wesele jedno za drugim. Gratuluję zmiany stanu cywilnego.
Ja strasznie się bałam wyjazdu do warszawy bo wiedziałam że czasu na odpoczynek będzie niewiele.Ale najgorsze za nami.Gabrysia miała zrobione wszystkie badania na jakich mi zależało choć musiałam się troszkę o nie upomnieć bo lekarze chcieli nas wypuścić z kwitkiem. Chodziło im o to że jeśli wiem o istniejącej chorobie genetycznej w rodzinie to po co mi diagnoza u mojej córki skoro tej choroby i tak nie da się wyleczyć i z tym się normalnie żyje.Paranoja.Ale u każdego innego lekarza muszę się gęsto tłumaczyć że dziecko do tej pory nie ma na papierze diagnozy.Wkoło Macieju.Teraz jesteśmy w domu u brata i czekamy do środy bo mamy we środę dokładne badanie słuchu. We środę wieczór wracamy do domu.
 
reklama
Witajcie kochane brzuchatki, melduję się po intensywnym (jak dla mnie) weekendzie. Wczoraj mieliśmy gości, znajomych z małym dzieckiem, faceci tak popili że mój m.musiał brać urlop na żądanie. A ja nic, nawet kaca nie mam, haha!
Dziś sprzątam, gotuję piorę itp czyli standardzik. Pozdrawiam gorąco!

magda85 - trzymam kciuki za wizytę i czekam na dobre wieści
sonisia - ale byłaś dzielna z tym psim pogrzebem!
 
witam

wizyta w sumie udana, dostałam zwolnienie ale tylko do 19, dobre i to, tylko że 19 przyjmuje mój lekarz ale ma zajęte wszystkie miejsca i znowu muszę pojechać i zapytać czy mnie przyjmie, sz...g mnie z nimi trafi!!!


Stokrotta
mojego Mateusza też kiedyś obsypało po amoksiklavie(zamiennik augumentinu) a brał to już 3 lub 4 raz i zawsze było ok a tu nagle wysypka
 
Edytka-u nas już tak jest, że musisz się upomnieć o swoje i to głośno, bo inaczej Cię oleją-a teraz staraj się już myśleć o czwartku, kiedy będziesz mogła odpocząć w swoim domku:-)
Robaczek-dobrze, że Ci się udało z L4, myślę, że lekarz Cię przyjmie(a gdybyś spróbowała w któryś dzień zadzwonić do przychodni, poprosić go do telefonu i uzgodnić wizytę na 100%?).
Maniaa- mnie się jednak wydaje, że sprawność umysłowa przy rozwiązywaniu testów, a zdolność do dłuższej koncentracji przy np. jeździe samochodem to nie to samo. Dziwne jest też to, że takie spadki formy u tak wielu kobiet trafiają akurat na okres trwania ciąży i miałoby to nie mieć związku. Osobiście to nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek miała taaakii niż w tej dziedzinie
kap.gif
ale wiesz jak to jest; badania naukowców sobie, a my sobie...
 
Ostatnia edycja:
Witajcie,
Witam w gronie,jako nowa kwietniowa mamusia:) To dla mnie szalony czas i czasami czuje się jak doświadczalny inkubator.Choć z drugiej strony nie mogę się doczekać kiedy wezmę moje maleństwo i mocno przytulę.Moja ciąża,choć rozwija się prawidłowo,wymaga ciągłych badań i na takie właśnie czekam.Proszę trzymajcie kciuki,bo 24 mam amniopunkcję i strasznie się tego boję.Ściskam Was mocno-nowa na salonach-Anka
miło , że jesteś:tak:

o fuck, co za paskudna niedziela, ja dołączam do grona nieszczęśliwych dnia dzisiejszego:-( tak więc łączę się w bólu z zeberką i augustynką z powodu kłótni rodzinnych, z afi z powodu choroby, ze stokrottą z powodu stresu związanego z wysypką i jeszcze raz ze stokrottą - z racji, iż dziś przywaliłam autem mojego męża w nasyp na parkingu...biedak cieszył się tym autem dopiero 3 tyg:-( tak więc autko na warsztat i na malowanie, a ja poważnie naruszę moje oszczędności na wyprawkę dla dwojaczków:-(
ale wierzę, że od pon dla Wszystkich zaświeci słoneczko:-)

ciepłe mysli darucha!!! współczuję akcji z autem , ale już teraz po ptakach...

Witajcie kochane koleżanki :). Dziękuję - impreza była udana, wybawiłam się na weselu naprawdę dobrze. Zawinęliśmy się gdzieś po 3 nad ranem do domku. Aż sama byłam w szoku że tyle wytrzymałam :p. Oczywiście Panna Młoda jak marzenie, a wesele cudowne, ciepłe i bardzo rodzinne! super!!!! Wczoraj jeszcze poprawinki w domku więc odzywam się dopiero teraz. A propos ślubów - sonisia pięknie wyglądałaś i w ogóle zaje....sta z ciebie babka :) zdjęcia cudowne!!! mega szacun! :)
Ja oczywiście przez cały weekend najadłam się za czworo :) ale nie jest źle. W sobotę miałam jeszcze przed ślubem USG prenatalne i wszystko wyszło dobrze! książkowe parametry jak to powiedział lekarz. zdjęcie dzidzi zamieściłam w temacie chłopiec czy dziewczynka :) jakby ktoś chciał zobaczyć. Ściskam was kochane... P.S zrobiłam sobie dziś wolne i jeszcze się byczę :) buziaki

)
zdjęcie dziedzica juz widziałam;-) gratuluję dobrych wieści z wizyty

U nas jesień z najgorszej ,szarej i deszczowej strony. grrrr. Obiadek mam od wczoraj wiec choć to z głowy;-)

Magda mi tez sie wydawało pare dni temu ,z e czuje dzidzi a teraz nic . Wiem co czujesz. Mam wizyte jutro i az sie boje...
emama uszy do góry!!! wazne , ze Wy sie cieszycie!!!
 
MamiDo - też tak myślę bo mi samej jest ciężko się skoncentrować i ciągle coś zapominam, ale mam nadzieję że w II trymestrze może się to troszkę poprawi :) a naukowcy którzy przeprowadzali te badania pewnie byli facetami i nie wiedzieli jak to jest być w ciąży hihih
Robaczek - cieszę się, że dostałaś zwolnienie chociaż do następnego tygodnia, mnie jutro czeka niewiadoma o zwolnienie ale mam nadzieję, że będzie dobrze :)
Edytka - niestety z naszą służbą zdrowia tak jest, że jak się nie upomnisz, poprosisz to jest ciężko - ale na szczęście zdarzają się coraz częściej wyjątki od reguły
 
witam

wizyta w sumie udana, dostałam zwolnienie ale tylko do 19, dobre i to, tylko że 19 przyjmuje mój lekarz ale ma zajęte wszystkie miejsca i znowu muszę pojechać i zapytać czy mnie przyjmie, sz...g mnie z nimi trafi!!!


Stokrotta
mojego Mateusza też kiedyś obsypało po amoksiklavie(zamiennik augumentinu) a brał to już 3 lub 4 raz i zawsze było ok a tu nagle wysypka

to nie za fajnie...ale dobre i zwolnienie do 19......

ale nic mi sie niechce...:(
 
witajcie! ale pogoda brrrrrrrrrrr:wściekła/y: byłam dziś z córką po kozaki zimowe-oczywiście różowe:-D i przechodząc przez park widziałam młodą parę na sesji:szok:-masakra taka pogoda a ona bidna w tej cieniutkiej sukieneczce.....stokrotta ale się stracha najadłaś z Szymonem! mój Szymon po augmentinie wymiotuje... a co do spania na brzuchu to od początku ciąży na nim nie spałam bo mnie bolał i dlatego tak się w nocy przeraziłam i zdziwiłam:zawstydzona/y: robaczku ty to masz przerąbane z tymi lekarzami:wściekła/y:...
 
Witam:-)

Szymon znowu goraczkuje i wysypka jednak dalej jest. M pojechał z nim na badania krwi, i jutro znowu do pediatry. Co prawda lekarz twierdzi, że reakcja alergiczna może sie utrzymywać kilka dni, ale ja wolę się upewnić , czy to nie jest coś poważniejszego.

sonisia moim zdaniem najlepszym lekarstwem na ból teściowej po stracie pieska, będzie szczeniak. Oczywiście nie od razu, ale myślę, że po 2 tygodniach spokojnie możecie jej podarować kolejnego pieska.

robaczek czyli jednak można się dogadać z lekarzami. Cos jednak w głowach mają, że nie kazali Ci do pracy zasuwać;-)

Mamido, Julianna współczuję nienmożności wyjścia z domku, no ale dla dzidzi wszystko. ja wczoraj jak myslałam , że mały ma odrę, to pomyslalam sobie tak, że choć pewnie byłoby to ciężkie to jeżeli byłoby trzeba to 6 miesięcy plackiem w szpitalu bym przeleżała, Wy na pewno też, więc pomyslcie , że jeszcze nie jest tak najgorzej bo przynajmniej jesteście w domkach.Wiem, że marne to pocieszenie, ale nie wiem co w tej sytuacji jeszcze mogłabym napisać:sorry: Trzymajcie się kochane

Maniaa ja jednak obstaję przy stwierdzeniu, że moja zdolność koncentracji w ciąży jest znacznie oslabiona:rofl2: Nie sądzę , aby kobieta w ciąży była głupsza,tylko po prostu szybciej się męczy, niż nie będąc w ciąży. Ja nie będąc w ciąży nigdy nie sypiałam w ciągu dnia, a teraz oczy ok. 15 same mi się zamykają. Na dodatek tak jak pisała mamido dochodzi brak kofeiny . Normalne, że człowiek zmęczony i senny jest mniej skoncentrowany i jego zdolności za kierownicą niestety słabną.Ogolnie rzecz ujmując ciążowy brak koncentracji to wg mnie zwykłe ciążowe zmęczenie i osłabienie;-)

zeberka mojej córci okres fascynacji rożem minął, także u Ciebie pewnie też dlugo to nie portwa. Teraz obsesyjnie niemal corcia kupuje wszystko co jest fioletowe:-D


Mam taką nieśmiałą propozycję dziewczynki. Co sądzicie o stworzeniu wątku oddam/przyjmę, sprzedam/kupię? Wiem, że jest taki na ogólnym, ale z tego co patrzylam to nad podforach też istnieją takie wątki np.dziewczyny na grudniu go mają. Można by tam wyrzucać wszelke ogłoszenia z wątku o zakupach i z ogolnego i nam pewnie też by się przydał do wymiany niepotrzebnych rzeczy.

Paulusia Co o tym sądzisz?;-)

Miłego wieczorku wszystkim
 
reklama
Kobitki Drogie :)
Ja dziś od rana na wysokich obrotach aż do teraz.Początek tygodnia w firmie to masakrycznie dużo roboty. Do tego dowalili mi jeszcze kontrolę z ZUSu więc pracy mam w chol... i jeszcze trochę. No ale nie o tym miało być. Nie dość tego wszystkiego, to jeszcze dziś obudziłam się po 5. ZNOWU!!! Na początku zrzucałam to wszystko na to, że muszę oswoić się z myślą o ciąży itp. Ale od tamtego momentu przespałam jedną noc w całości. Co chwilę na siku się budziłam, a teraz to już regularnie z boku na bok nad ranem. Ratuję się już meliską, ale niewiele to daje. Może to dlatego, że całe życie spałam na brzuchu, a teraz jakoś mam co do tego obawy:( Ehh nie wiem sama. Poradźcie cosik :)
 
Do góry