reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

happymum - zapewne to przez przeziębienie się budzi, u nas jest to samo. Pewnie trzeba tylko przeczekać aż wydobrzeje :)
Julianna - dzięki! Rzeczywiście wczoraj już wybrałyśmy się na krótki spacer i zarówno mnie jak i Julce chyba dobrze zrobił. Ja się trochę obawiałam bo czasem Mała pokasłuje albo kicha ale jest dobrze! I tak - nasza Julka już sama usiądzie z leżenia na brzuszku. Słodki chłopak z Deniska :) I ma jeszcze na wszystko czas.
ewula - ja mam niestety małe mieszkanie więc takie łóżeczko nie wchodzi w grę - chociaż kupiłam, ale wywiozłam jako zapasowe do Teściów ;) Siedzimy sobie razem w salonie a że jest on jednocześnie kuchnią więc muszę grodzić na razie poduszkami by nie właziła między nogi. Ale spryciula już próbuje przez te poduszki się przetoczyć :D
darucha - witaj i wracaj częściej! łoł - dwa pełzające szkraby czyli na pewno jest wesoło i usiąść nie usiądziesz. Ja próbuję moją nauczyć kosi kosi łapki, ale jakoś nie wykazuje zainteresowania :D No to się obkupiłaś za grosze. Kombinezon za 30 zł? Taniej nawet niż w ciuchlandzie.
gochson - szkoda, ze moja taka mądra nie jest bo na panelach jak rąbnie głową to ryk niemiłosierny :D Na moje oko to może być atopowe zs więc rzeczywiście skonsultuj.
olka - zdrówka! no i że teraz znowu Cię złapało, pewno przez te zimnice na dworze. Trzymaj się ciepło. A Adaś będzie chyba uzdolniony technicznie - inżynier z niego wyrośnie :)

Mała dziś dostała jakiegoś powera i szaleje od 7 a normalnie dosypiała nawet do 8.30. A ja głupia wczoraj siedziałam do nocy myśląc że dzisiaj odeśpię. A tu psikus...
Miłego dnia!
 
reklama
Happymum, chodzi Ci o leżenie na plecach? Adam nigdy tak nie robił i nie robi, za to szykuje się do siadania z czworaków. Na razie potrafi z jedną nogą prostą, a drugą ugiętą jak do klęku, ale krótko.

Olka, współczuję, myślałam, że zapalenie może się przypałętać na początku karmienia, ale po 7 miesiącach :-( zdrowiej szybko.

Gochson, tak tak, to może być alergia, ale wtedy maści nie pomogą za bardzo, może to coś w diecie go uczula? Siostry maluch (1,5 roku) ma to samo, próby zaczynają od eliminacji czekolady i jajek.

Darucha - witaj!! :-)
Oj z tymi upadkami nie jest tak źle, Adam coraz stabilniejszy się robi i nie ma tragedii (zaczyna sobie siedzieć - pierwsze próby wczoraj, dziś już mega postępy - szok :O), poza tym na ile się zgadza, na tyle ląduje w łóżeczku turystycznym jak coś mam do zrobienia, a podczas zabaw staram się z nim na podłodze siedzieć i w razie czego asekurować (np. teraz ;-))

Moje dziecko chyba wczoraj miało nadmiar wrażeń i w nocy zrobiło sobie 2 godziny 15 minut przerwy w spaniu. Byli dziadkowie, później kuzyni, jeszcze kolega rano i od 23 20 do 1 35 cierpiał na bezsenność, a mimo wszystko od 6 30 jest "na nogach", jeszcze trochę nocnych akcji, a chyba nauczę się spać w dzień :D
 
Ewula nie mogę się zgodzić że maści przy alergii nie pomogą, my mamy nietolerancję laktozy i glutenu jak na razie :baffled: i gdyby nie maści właśnie to Mała by chyba się zadrapała i jej skóra byłaby cała w stanie zapalnym (AZS) oczywiście alergeny mamy wyłączone z diety...
 
Hej Laski,

U nas wesolo, bo drzemki synek zredukowal sobie drzemki do dluzszej porannej i krotkiej popoludniowej:baffled: wiec czasu u mnie pernamentnie brak! Wczoraj na obiad bylo 'nic' i zostalo rowniez na dzisiaj:-D:-D mam nadzieje, ze chociaz zupe uda mi sie dzisiaj zrobic:-D

Sonisia dobrze, ze udalo sie tego cholerstwa pozbyc!! Super, ze juz do nas wrocilas teraz zagladaj czesciej:tak:

Darucha u nas tez 'czolgoraczkowanie' a ja mam tylko jednego i czasu na wszystko brak;-) wiec Tobie jak zawsze chyle czola, ze masz jeszcze na bb wpasc. Gratki nowych umijetnosci dla chlopakow. A za zebole to musisz od emka 2 prezenty wyegzekwowac :-D

Happymum u nas tez tylko mrozno, ale ja dzielnie wyczekuje sniegu:-) mam cicha nadzieje, ze zdazy popadac przed swietami.

Lazy U nas tez lekkie pokaslywanie przy katarze, ale mam nadzieje, ze nic z tego sie nie rozwinie i ja tez nie rezygnuje ze spacerow. Zawsze to jakas rozrywka;-)

Ewula to fajna przerwe sobie Adas zrobil :) moze w dzien dzisiaj odespi.


Dziewczyny u nas od paru dni na pupie i pleckach zrobily sie takie suche szorstkie plamy ktore podczas kapieli robia sie czerwone. Probujemy nawilzac ale jakies poprawy nie ma, mam zamiar wybrac sie do lekarza ale moze wiecie co to moze byc? Ostatnio zadnych nowosci w jedzeniu ani kosmetykach nie robilam wiec sama nie wiem...


Milego dnia wszystkim!
 
emilia- ja tez czekam za sniegiem bo co to za swieta bez smiegu, mojemu malemu wychodzily takie plamy ale po nasmarowaniu kremem E45 schodzily i okazalo sie ze to od chloru, podobno woda w angli jest bardziej niz np. w polsce
 
Emilia - u nas się porobiły takie plamki szorstkie na łydkach; lekarka je widziała i w sumie nic nie powiedziała, ale poradziła, że można nawilżać emolientami:)
 
Witajcie

U nas pęd przedświąteczny się już zaczął więc brak czasu. Wczoraj spędziłam 6 godzin w sklepie w poszukiwaniu prezentów dla dwójki dzieci. Szok.
Darucha my też kupiliśmy Kule z Vtechu i reakcja była identyczna -Nikoś rzucił się na opakowanie. Później troszkę zainteresował się kula i zaczął nią obracać.

Mania
mój Nikoś też ma katarek i kaszel -lekarka twierdzi, że przez górne jedynki ale nie jestem do końca przekonana. Robię mu wieczorem inhalacje z soli fizjologicznej -3ml (albo psikam wodę morską), po tym Mucofluid i po chwili opróżniam nosek Fridą. Przesypia mi całą noc. Mucofluid rozrzedza wydzielinę więc chyba by pomógł twojej córeczce.

Sonisia współczuje przeżyć:baffled:

Julianna ja chyba też przespaceruję się z moim zakatarzeńcem. Tylko zastanawiam się czy w -3 stopnie też jest wilgotne powietrze??

Olka :szok: jestem w szoku nie wiedziałam, że można mieć zapalenie w 7 miesiącu. Kurcze trzeba się pilnować.

U nas też upadki są na porządku dziennym. Nikoś siedzi i przemieszcza się na pośladkach. Przyjmuje pozycję do raczkowania po czym wraca do siadu. Czasami traci równowagę i wywraca się na główkę. Ostatnio uderzył się dziąsłem w krzesło i normalnie zrobił mu się siniak na nim. Mam nadzieję, że ząbek w tym miejscu wyjdzie bez problemu.

Wczoraj wyszedł 3 ząbek - jedynka na górze. Musiałam mu potrzeć pieluszką bo nie chciał się przebić. Od razu mu ulżyło. Czy wasze pociechy też was czasem gryzą w pierś przy karmieniu? NIkoś czasami ma takie odchyły - coś mu nie pasuje i ciach...co za ból...

Pozdrawiam przedświątecznie
U nas już choinka stoi od dwóch dni...
 
reklama
Hej dziewczyny,
u nas już trochę lepiej ale byłam u lekarza wczoraj żeby zerknął na uszka i osłuchał. Na szczęście ok ale zaczerwienione gardło i ma kaszel, więc na kaszel bierzemy mucosolwan, a na katarek psikamy nasivin i woda morska plus odciąganie gili plus inhalacje 2 razy dziennie. Zalecenie aby mała spała z max temp w pokoju 20 stopni i ręcznikiem wilgotnym na kaloryferze i jest lepiej w nocy :) mam nadzieje że opuści nas szybko to przeziębienie. Dzięki za wszystkie dobre rady!!!!

olagala już choinka!!! WOW!!! My w tym roku chyba sobie darujemy i tak na święta wyjedziemy do rodzinki :)
Emilia S u nas też często na obiad jest wykwintne danie pod nazwą nic :-D I czasem króluje parę dni :tak:
darucha witamy po przerwie:) Super te zakupy w Tesco mi niestety nie udało się wyrwać z domu :( Ja też jestem przerażona zbliżającymi się upadkami, siankami i płaczem ale cóż taki będzie kolejny etap rozwoju naszych szkrabów :)
Gochson ja cały czas kąpię Gabi w emolientach i nie mamy takich problemów - na początku u nas była przesuszona skóra
może warto spróbować emolum, ja dodatkowo smaruję małą jak widzę że skóra jest troszkę przesuszona catepilem i jest super :) U nas mała tak samo przewala się na kocyku i na gołej podłodze co kończy się płaczem ehhh
olka505 współczuję zapalenia piersi, dużo siły i zdrówka !!!
lazy_butterfly my też wczoraj wybrałyśmy się na mały spacer po tygodniu i od razu nam obu się poprawił humor :)Dziś u nas sypie śnieg od rana i jakoś nie chce mi się wychodzić i chyba damy się na spokój ;)
Ewula_m u nas ostatnio też występują nocne pobudki na zabawy tak około 4 rano więc biorę ją do nas do łóżka a tam mała nam "dokucza" tzn kopie ciąga za włosy po czym zasypia :)
happymum20 my też jesteśmy na podobnym etapie raczkowanie do tyłu, podnosi pupke do góry i się majta do przodu i tyłu po czym pupcia pada ;-)

Miłego dnia !!!!
 
Do góry