reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Dziewczyny! Jakie wy jesteście płodne:-):-):-):-):-) pisarsko oczywiście. Nie ogarniam:szok:

Nie mam jakoś czasu ostatnio, skąd wy o bierzecie??????Teraz jestem 2 dni z Filipem sam na sam, więc poznam co to znaczy być bez pomocy:sorry2::shocked2: Dzisiaj (odpukać) od rana grzeczny i spokojny, właśnie ucina sobie drzemkę po śniadaniową:p A ja szybko mejkap i włosy muszę zrobić.


Kivi- powiem Ci, że jak pierwszy raz Filip mi zasnął ok.17 i spał ciągiem do 4 to byłam w szoku, mierzyłam mu gorączkę i sprawdzałam co chwila jak się zachowuje! Uśmiechał się jednak, więc chyba okiej ;) Ale teraz zdarza mu się tak raz w tygodniu rozpocząć sen nocny właśnie ok.17. Wtedy dopiero mam czystość w domu, wszystko poprane, zrobione paznokcie i nie wiem jeszcze co:-D A kąpieli ostatnio mu nie zrobiliśmy 3 dni z rzędu, bo zasypiał i trudno. Sen jest ważniejszy dla malucha niż jakaś tam kąpiel:-p

Renatal- 3mam kciuki!

Wczoraj zjadłam bób i małemu nic nie jest, więc chyba małe ilości mogę pochłaniać. Lubię niemiłosiernie. W weekend zjem szparagową i zobaczymy:tak:

A co do pieluch jednorazowych to ja trzymam w worku i wyrzucam co dwa dni, jeszcze nie czułam nigdy żeby śmierdział. Ale może ja jestem przyzwyczajona już hehe

Lecę, bo mały już się wierci, a ja miałam zrobić makijaż!
 
reklama
adasza u nas pielęgniarka za każdym razem na wizycie u pediatry pyta czy główka dziecku się nie poci. Nam pediatra przepisała Vigantol (na receptę za 3zł) krople.

Dziękujemy za kciuki - na pewno się przydadzą.
Nam jednorazówki też nie śmierdzą bo Tymek robi kupkę raz w tygodniu i zazwyczaj tego samego dnia pielucha jest wyrzucana (jak to dobrze mieć starszego syna którego jedynym obowiązkiem w wakacje jest wynoszenie śmieci). Dada może nie są złe ale do Pampersów baby active nie mają porównania :-( ale na dzień też ich czasami używam.
 
A mnie śmierdziały jednorazówki(pampers premium)... ale przed użyciem:zawstydzona/y:raczej gorzej niż "po"-w pampers activ jest ten niby aloes i już nie czuję tego zapachu, a może po prostu się przyzwyczaiłam.Po użyciu wkładamy do śmietniczka angelcare i na razie nie narzekam. Co do wielorazówek, to chyba przy zachowaniu podstawowych zasad higieny raczej nie powinno być żadnego problemu???
Adasza- my używamy Juvit D3 z pompką i nie widzę żadnych niepokojących objawów.
 
Emilia zaczęłam trochę pracować i mnie wessało, tak to jest, dasz palec, to chcą całą rękę. Szczyt bezczelności? koleżanka zapytała jak się podzielimy pracą, która była na cito :szok: Musiałam ją łagodnie naprostować :-) Na pewno sobie ze wszystkim poradzisz, tylko będziesz trochę bardziej zmęczona
Karina to jest stres przy każdym wyjeździe, chciałam jechać nad morze, ale boję się 5ciu godzin z wrzaskunem :-) Pomaga jak najcieńsze ubranie, brak słońca na twarzy i głośne śpiewanie :)
Ewela Firlej kojarzysz? W tej okolicy :)
Pauletta bób pierwszy raz testowałam dwa tygodnie temu w dużych ilościach - moja żelazna wola zawiodła heh, przeszło bez wrażeń. Na szparagówkę też się czaję, szkoda, że nie mogę masła, bo uwielbiam z bułką tartą smażoną na maśle

Ulubione miejsce spania Olka? na człowieku :-D:-D Zasnął przy piersi, a że dzisiaj mi się nie spieszyło i sobie czytałam, spał tak 3 godziny, to wyczyn jak na niego :szok: A teraz znowu śpi przy cycku, zjadłam kilka daktyli, może mają uspakajajace dziaałanie :)))
 
Witam was dziewczyny. Moj maly juz druga noc z rzedu sie budzi , zastanawiam sie co moze byc przyczyna i nie mam pojecia. Wczesniej przesypial cale noce bez problemu.
Renatal co moze oznaczac,ze poci sie dziecku glowka?
Reniuszek ja mam kocyk pleciony i swietnie sie sprzwdza. Jak chcesz to wysle Ci fotke z niego.

Mi jednorazowki nie smierdza a uzywam libero i jestem bardzo z nich zadowolona, po calej nocy pielucha nie jest wilgotna. U mnie pampersy sie nie sprawdzily. A co do siedzenia w foteliku to , moze jest dziecku niewygodnie. My mamy fotelik, ktory rozklada sie do pozycji lezacej i jak bylismy na urlopie to wcale nie protestowal na fotelik, a spedzil w nim okolo 12 godzin.
Wszystkim, ktorzy sa na urlopie to zycze udanych wakacji.
 
Rekinasia - my też nad morze we wtorek jedziemy, a że mamy trochę dalej, to będziemy nocowali w okolicach Zielonej Góry:) na powrót też pewnie gdzieś się zatrzymamy:tak:no co do tego lekkiego ubranka to jak najbardziej; jak wracaliśmy jakiś czas temu z Przemyśla, to bąbel w samej pieluszce jechał i tylko ją przykryłam tetrą i jakoś daliśmy radę dojechać:-D

My już po szczepieniu, było duuużo płaczu, ale smoczek pomógł:tak: i teraz Julcia śpi w wózku, bo nie mam sumienia jej ruszać i przenosić do łóżeczka:) Ale nam się udało, bo jak tylko weszłam do domu, to zaczęło lać:baffled: Pani doktor kazała nam się umówić na usg główki, bo obwód główki Julcia ma powyżej 97 centyla (na szczęście troszkę mniej niż poprzednio)...mam nadzieję, że nic "strasznego" nie wykryją:-(i że to tylko taki urok naszego bąbla:)
 
Dada kosztuja 23 zl za 64 sztuk rozmiar 3. U nas sie sprawdzaja bo je zmieniamy dosc czesto z uwagi na duza ilosc kupek 5-6 razy na dobe. Tak samo zmienialismy pampersy wiec po co przeplacac.
 
reklama
Rekinasia ty sie boisz 5 godzin a my z Kariną jedziemy nad morze z Krakowa :-D:-D Co do odciągania to dalej działam, oststnie odciąganie mam ok 22, potem jak mała sie obudzi ok 4 (mąż wstaje z nami i on karmi), potem jeszcze 3 razy w dzień. Za miesiąc ogranicze do 4 razy, potem do 3 i zakończę zabawę pewnie koło października.

Kivinko szalejecie z tym spaniem! U nas raz sie tak zdarzyło że położyliśmy sie z Mają spać koło 5 i obudziła nas dopiero o 2 :shocked2: jak Pauletta tez sie bałam że coś jej dolega :cool2:
My też używamy Dady juz od dawna i bardzo jestem zadowolona, nigdy mi nic nie śmierdziało :sorry2:
Karina oj pada, pada, dobrze że jest parasol i folia na wózek, ja tam lubie spacery w taką pogodę, ale dzis nas zlało że ho ho :-D My tez miałysmy usg głowy :tak:
aga a co to znaczy że się budzi w nocy? na jedzenie? u nas odkąd jest skok rozwojowy to mała przebudza sie z płaczem bardzo często, w dzień nawet czasem kilkanascie razy w ciągu godziny, ale wystarczy smok, albo otulenie...może u was to też skok?

A dziś Maja odkryla ze ma kolana :-D juz sie nie moge doczekac stopek w buzi :-)
 
Do góry