reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Dziewczyny, moja Niki wczoraj miała przetykany kanalik. Nie była znieczulana, bo okulistka powiedziała, że to bezbolesne, a jej krzyk spowodowany będzie strachem... widać było, że udało się przepłukać kanalik bo trysnął płyn z noska, ale mamy mocno masować i kropelki wpuszczać. Na razie widać poprawę, oczko jeszcze odrobinę ropieje, ale jest dużo lepiej, oby tylko było już lepiej, bo gdzieś wyczytałam, że może ponownie się zatkać :(.
 
reklama
sonisia nie było ta źle na szczeście , w dniu szczepienia marudzila tylko, tak jak opisywałam , a wczoraj ani gorączki ani nic ;-) więc rewelacja.. Ja brałam te bezpłatne szczepienia, bo trochę sie boje tych skojarzonych, słyszałam od paru znajomych a nawet lekarza że one mogą być za silne, więc wolałam nie ryzykować
 
Michalis wàtpię, żeby chodziło o udrażnianie kanalika łzowego, w przypadku udrażniania robi się to tępą igłą, która przebija błonkę / zastawkę w kanaliku i to nie nawraca, bo to jest mechaniczny zabieg.

Emilia dzisiaj przystawiałam Olka przez cały dzień i nawet to szło, ale dzidzi się od razu przestawiło, przysnął parę razy przy cycki i teraz przy zasypianiu chce ssać, najchętniej by spał z cyckiem i się awanturuje. Tez tak masz? Ten laktator to nie taka zła opcja, nie chce robić za smoczek :-(
 
Rekinasia Szymon smoczkowy wiec zasypia ze smokiem:) ale wieczorem lubi sobie czesto pojeść - tankuje przed snem:-D moze się Olkowi spodobało cyckowanie i nie może się nacieszyć.
 
Emilia u nas po smoku się pojawiły pleśniawki, więc sobie daruję, może i racja, że jak się nacieszy, to mu przejdzie :-D
jutro chcemy sie wybrać do Ikei i wypróbuję chustę :-)
Madziaka niezły pomysł i jeszcze mi się przypomniało, że można Marcelinkę karmić tak, jak dokarmiają w szpitalu: strzykawką albo takim sączkiem po palcu. Kivinko ​czy ona ssie palca? Pewnie tak, bo to jak brodawka
 
Rekinasia uwierz mi, że właśnie tak to wyglądało, ogromniasta igła i strzykawka.... okulistka mówiła że Niki jest jeszcze malutka i nie wiadomo czy się uda, ale jak noskiem wyprysnął ten płyn wtłaczany do kanalika tą strzykawką to powiedziała, że poszło.... ona nic nie mówiła że może znów się zatkać, coś takiego wyczytałam w necie :zawstydzona/y: Okulistka mówiła tylko że gdyby coś się działo to za miesiąc lub dwa przyjść jeszcze raz.
 
maniaa u nas bruno zasypia ślicznie :) po kapieli czekamy az zacznie byc spiacy, czasem jeszcze leży na lezaczku dopóki nie zacznie marudzic u dopiero biorę go do lozka, mamy zgłaszone lub przyciemnione światło, jest cicho i maluszek zasypia przy piersi :)
juz go nie odbijam, bo na spiocha nie umie i tak śpi :tak:

a jak to u was wyglada?

a co Ci ginek zaproponował po miesiaczce i przy karmieniu piersia? moj w tej sytuacji tylko wkladke..
albo gumki :baffled:

pauletta gdyby pecherzyk który wyszedł u ginka na usg okazał sie "złotym strzałem" to miedzy brunem a Ktosiem było by tylko 11 miesięcy różnicy......! :szok::szok: a kysz!!!

nam zadnych ćwiczeń nie zaproponowali, mamy sie tylko zgłosić na kontrole za miesiąc bo moze gipsy które miał zalozone bylo tego przyczyna :)

fajnie ze z Filipa taki fajny facet :tak:

Helena echh .. wiesz co ci powiem na fe dobre rady..? potakuj a puszczaj mimo uszu.. próby wytłumaczenia do takich osob nie docierają a tylko nie potrzebne nerwy, a jak kiwniesz głowa to ci dadzą spokój ;)

choć tez nie sie nie zgadzała w przeszkadzaniem młodemu w zabawie jak jest spokój :/:/:/

martolinka och kocham te pytania .. " a czapeczka.......?" jak to słyszę to mi sie odechciewa... po kit brunowi czapka na przejście jak jest w foteliku samochodowym i na dodatek ma kaptur od bluzy......?
no wlasnie ;)
a sąsiadów masz suuuuuper.....:baffled:

karina oo, nie słyszałam takiego sposobu ! :) moze wyrównuje, choć brunek ma problemy z prezeniem i próbami, ale zaparc nie ma :no:

a woda taka przygotowana z czajnika..??

która jutro ze mną spędza dzien w klubie Z..? moj emek wyjeżdża w nocy i wraca w nocy... a jutro jego pierwszy Dzien Taty i bruno przygotowuje ku laurke :(:(:( no nic, zostawimy m na poduszce..

Emilia my tez długo w łóżku zalegamy i nie ra południe nas zastalo w pozamach :D

ale dzisiaj wygrał głód (wilczy.!)

michalis ooo a Mala nie plakala przy przetykaniu..?
nas chyba tez to czeka bo bruna huba męczy takie wieczne "cos" w oku :/

a nie mozna zażądać znieczulenia..?

dorota z tego co dziewczyny piszą to chyba samopoczucie zależy od dzieci a nie rodzaju szczepienia :tak:

my tez bierzemy te standardowe, które przeżyła cała moja family ;)

chciałam napisać co u mnie ale oczy tak ku lecą ze szok..
z za kilka godzin eMek wsyaje, potem mamy zrobic z brunem lzurke dla emka, wykąpać mamę ,bruna, a juz na 11 bedzie rodzinka :)

buziaki !

miłego dnia Taty - szczególnie dla tych świeżo upieczonych :tak::tak:
 
sonisia - najlepiej jakąś mineralną, tylko taką dla dzieci dozwoloną (ja mam Nestle Aquarel bo tam jest atest Instytutu Matki i Dziecka):-)
 
reklama
Nestle Aquarel i Żywiec to dwie najgorsze wody na rynku wiem bo poł roku temu robiłam ich badania na uczelni i mają mniej minerałów i jonów i kationów niż woda z biedronki. A to że poleca instytut to tylko dla tego ze dana marka go wspiera finansowo bo to nie jest zaden przebadany certyfikat. Najlepsza jest kropla bezkidu i nałęczowianki :)
 
Do góry