reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

dzięki dziewczyny za rady, w sumie podjechałam do lekarza, bo i starszak chory, Sebastian ma tylko katar i mam nadzieję że szybko z niego wyjdzie, przy okazji dostałam skierowanie na usg bioderek, a szczepienie za tydzień jesli nic się nie rozwinie, a starszak ma antybiotyk:confused2:


Lene

może spróbuj jakiś probiotyk mu podawać? ja odkąd daję colinox(to coś jak espumisan z dodatkiem dicofloru) to jest lepiej z brzuszkiem
ja też pamiętam ze starszakiem w szpitalu tak było, jak tylko beczał zaraz jakaś piguła przychodziła, jakby dziecko nie mogło płakać:crazy:
Murka
ja swojego Sebastiana ucze zasypiać w samotnosci i od tej pory częściej się da zostawiać w łóżeczku i jak mu nic nie dolega to spokojnie leży i ogląda świat


ja w sumie też karmię jak gdzieś idę z małym, zdarzyło mi się w parku, i na zajęciach dla dzieci, chodzę z Mateuszem i biorę Sebka bo nie mam co z nim zrobić
 
reklama
Murka: mnie bolą i piersi całe i sutki... sutki od tego , ze są pokaleczone i trudno się goją a piersi to nie wiem czemu, to taki przeszywajacy ból, jakby ktos mi igły wbijał w cycki, najgorzej miedzy karmieniami... i tez zazwyczaj bez stanika chodze a spie na golaska- to znaczy w majtach tylko.
 
hej!

Reszcie już nie odpiszę, bo chodzę na kolanach, tak mnie ząb boli... Przy karmieniu piersią można brać znieczulenie u dentysty???

Można, tylko należy wspomnieć dentyście, ze karmisz. Wtedy daje takie trochę inne niż zwykle, różniące się chyba mniejszym przechodzeniem do mleka, jest to takie jak stosuje się u kobiet w ciąży, ale skuteczne.
 
kivi, mi się zdarzyło karmić Jagodę na stojąco :-p i to kilkakrotnie... tak potrafiła się rozwrzeszczeć, że tylko cycus pomagał... (tez była bezsmokowa...) :sorry:

ziewaczka, my szczepimy 6 w 1, na pneumokoki i rotawirusy. do tego zastanawiam sie jeszcze nad maningokokami. Jagode szczepiłam na wszystko. jednak wiem, że sa różne opinie w tym temacie. każdy rodzic podejmuje decyzję sam.

---------------

Julek na szczęście smokowy sie okazał i to BAAARDZO ułatwia życie... wprawdzie dostaje smoka bardzo rzedko, ale i tak mi go żal jak czasami leży taki SAM ze smokiem... kiedy Jagoda w tym czasie była non stop tulona... :-(

A butelki AVENT polecam. Jagoda tylko z tej piła i udalo się to dopiero w 6 m-cu :sorry: Julek też ciągnął w szpitalu z AVENTU jak mi kazali odstawić małego od piersi.

Martolinka, dałas mi do myślenia... w sumie, to, że Julek pił mleko z AVENTU 2 tyg. temu, to nic nie znaczy... :/ może sie okazać, że za dwa tyg. mu sie odwidzi... :/ chyba też odciągnę pokarm i będę ca kilka dni podawać mu z butli
 
Będę co jakiś czas małej podawać pokarm w butli w razie gdyby zapomniała. Próbowaliśmy już Tommee Tippee, Medela Calma, Canpol i jakaś marka no name. Cudem zassała Avent i to mnie cieszy. Co prawda nie tyle co bym chciała ale grunt , że się nie prężyła i nie pluła;-)
Kivi u nas jest dokładnie 10 smoczków:-pżaden pannie nie pasuje;-)
 
kivi super, że zrozumiałaś Marcelinkę:tak::tak:

robaczek ja też staram się odkładać Zosię do łóżeczka od razu po karmieniu, bo inaczej nie dałabym rady nic ogarnąć mając ją cały czas na rękach...
Zdrówka dla Sebastianka:*

lene dobrze, że już w domku...Ty to masz Kochana przeboje...oby się to skończyło jak najszybciej...moja Zosia też terroryzuje nas maxymalnie...ale nie dajemy się...

Emilia a fajny obraz na tej Motoroli jest?

murka mi położna dziś mówiła, że dziecko na cycu może jeść nawet co godzinę...

afi my też na Avencie...TT się nie sprawdziły...

A my dziś mieliśmy pierwszy tak spokojny dzień od kiedy jesteśmy w domku...Była u nas położna, która ustaliła nam ile mamy dawać Zosi jeść, bo okazała się małym głodomorem...I tak na każde karmienie dostaje 60 ml mojego mleczka i 30 ml modyfikowanego...I w końcu przesypia te 2,5-3 godzin. A my możemy trochę odpocząć od Jej płaczu, który wykańczał nas psychicznie od czasu powrotu ze szpitala...Kompletnie nie wiedzieliśmy o co chodzi jak Mała była tylko na cycu, który Jej w ogóle nie wystarczał...Tymczasem nie chce zapeszać, ale jest w miarę...Właśnie Ją wykąpaliśmy i idziemy oglądać filmik:) Zaliczyliśmy też dziś pierwszy spacerek i było bardzo fajnie. Oby ta idylla już trwała:)
 
kasiugaw - super,ze w końcu zaczęło się układać, oby tak dalej. U nas jest różnie 2,3 dni względny spokój tzn mam wrażenie że rozumiem potrzeby swojego dziecka i jakoś udaje mi się na nie odpowiednio reagować a czasami cały dzień płacz Małej i nasza frustracja, wtedy tylko cycek pomaga...
robaczku - dziś próbowałam zostawić Majkę w łóżeczku żeby sama zasnęła ale niestety płacz i zgrzytanie dziąsłami...Nie chcę jej tak do piersi przyzwyczajać ale kurcze inaczej nie chce zasnąć. Moze to się zmieni jak zacznie więcej widzieć i wtedy karuzelkę jej nakręcę, bo teraz jakoś nie robi na niej wrażenia:)
lene - ja z tym przeszywającym bólem mam podobnie, jakby mnie ktoś nożem dźgał w środek piersi, aż czasami boli pod pachami, takie kłucie masakryczne, kurcze czy to musi tak boleć??????:-(
 
Dziewczyny, przede wszystkim gratuluję Wam bardzo, że już jesteście razem z Waszmi dziećmi.
Piszę do Was z propozycją zakupu mato-kocyka z metkami. Niedługo pierwszy Dzień Dziecka Waszego Maleństwa.
Kocyk - pomysł i wykonanie jest moim dziełem - dlatego zapewniam o najwyższej jakości przedmiotu.
Zapraszam.

MATO-KOCYK Z METKAMI DLA NIEMOWLĄT (2348094194) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Podobny zrobiłam dla mojego drugiego syna:
mata Grzes.jpg
 
reklama
Do góry