reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

reklama
cześć laski :)

i u nas ciezko pisać na bieżąco, bo maly gzubek ustawia dzien pod siebie :D
generalnie jest grzeczny, wczoraj zrobił mi prezent i spał cała noc bez płaczu z przerwami na jedzonko i wstalismy dopiero o 9.39, więc wyslalam sie jak nie wiem :)

dzis nocka podobna, ale juz o 7.30 sie rozbudzil.
w ciagu dnia duzo sie u nas dzieje, bo albo zakupy albo wycieczki do babci itp :)
dzisiaj wybieramy sie do lekarza, potem wpadają kolezanki a nastepnie do ikea po kilka rzeczy.

lene jak sie czujesz? co powiedział lekarz? 3maj sie..!!

martolinka takie podstawki do wozkow to super sprawa :tak:

afi ja tez boje sie jeść nowych rzeczy.. ale trzeba sie przemoc :)

g_agnes co 2 godziny to wg mnie synek je akurat .. :) mi w szpitalu mówili zeby małego dostawiac co 3 godz, ale ja karmie na zadanie i jak malutki jest niespokojny :tak:

kasiagaw fajnie ze u was wszysko w porządku - 3mam kciuki zeby Zosi pomogły kropelki!

u nas problemy z brzuszkiem zaczęły sie jak maly miał tydzien i od tego czasu dostaje niemiecki sab simplex i juz sie nie męczy biedaczek :):)

ale jak pisze Agata - maluszki płaczą z wielu powodów, Zosia dopiero ucz sie finkcjonowania na tym świece :) ma jeszcze biedojrzaly układ pokarmowy itp, za kilka dni sie nauczycie i bedziesz wszystko wiedziała :*

moj malutki wczoraj np miał jakis zły dzien i polowe dnia płakał tak ze ani rece ani bujanie ani nawet jazda samochodem były na nic.. az glos tracil :(
w tych momentach najważniejsze to zachowac spokój który odczuwają nasze maluszki.
buziak !!! :*
agata ty studentkocholiczko....!
bez kitu ja bym nic nie tknela co jest związane z uczelnia :D

twoja Tosia ma cos z oczkiem??
moj bruno ma zaropiale oczko które lzawi i wczoraj pediatra powiedziała ze to zapchany kanalik lzawy (lzowy? :D)
dostał kropelki z anty i mam mu rozmasowywac oczko.. tylko sobie wyobrazcie jak to wyglada w praktyce :baffled: :p


ziewaczka współczuje małej :( ale sie meczy biedulka

andzik ja tez nie podawalan zadnych wit, dopiero wczoraj pediatra mu zapisała wit K i D (bo na moim mleku)

co do wagi to nie wiem :(

Karina jeeejku ta w tygodniu?! :szok: ciekawe ile potem na raz dzieci :(

reniu to nasi chłopcy maja podobnie - moj za kazdym razem rozpacza ze bedzie czysty :D

i u nas standardowo cycek musi być na uspokojenie po tych "torturach"

a Maksio często ciągnie z butli?
pewnie tak jak rece odpadają :tak:

a u nas nocka super, znowu spaliny do 8.30, z 2 godzinnymi przerwami na amku amku ale praktycznie bez płaczu :happy::happy:

potem maluszek spał 2 godzini a ja posprzatalam mieszkanko, teraz sie kapalismy i maly dochodzi do siebie przy cycku i na 16 idę na urodziny mojego siostrzenca - ma dzis 4 urodziny! kiedy to zlecialo... :no::szok:
 
kasia teraz bedzie tylko lepiej :D
sonisia z butli butli ciagnie :D Maksio podobny do Brunka :Dw nocy pospal od 20 do 3 potem jedzonko i do 7 grzecznie spal :D wiec ja jestem mega wyspana , ale zeby nie bylo zbyt radosnie od 7 do 12 praktycznie caly czas uspokajanie i krotkie drzemki :/
my tez ciagle wedrujemy - do opola namietnie, nawet o katowice zahaczylismy , a sama z maksem jezdze na zakupy do innych miast na spacerki i takie tam :) przynajmniej jakies urozmaicenie :) - dzisiaj tez wyruszamy najprawdopodobniej jak mlody nie bedzie chcial nbormalnie spac : )

no i moze czeka nas przeprowadzka jak dobrze pojdzie :) - trzymajcie kciuki!
 
kivi to male wyjatki, a sa dni kiedy uciekalabym od maksia gdzie pieprz rosnie. sama teraz jestem zmeczona podwojnie. dobrze ze moja mama ogarnia kuchnie mleczna, bo bym calkiem zeszla ;/
 
kivinko ja obejrzałam parę sekund i więcej nie mogę:(:(:( Zabiłabym normalnie kobietę...

sonisia miłych urodzinek...:)

reniuszek
zazdroszczę tych spacerków...ja dziś wyrwałam się do miasta po pampersy i nie zdąrzyłam wrócić, a Mała już płakała i dostała butelkę, bo nie mogła się uspokoić...ehhh...życie...

Dziewczyny! Macie nianie elektroniczne? Jak tak to jakie polecacie?
 
reniuszek no to chłopaki zwiedzają świat z pozycji wozkow :D moj ancymonek juz 6 dnia był w usc w wejherowie a potem w Sopocie u lekarza :p potem poznan i s ogole w domu nas nie ma ;)
i tak nam zostało .. co bedziemy w domach siedzieć - dola mozna złapać .. a na dodatek malutki z reguły jest aniołkiem poza domem :)

za przeprowadzke kciuki trzymamy..!!! ;) w swoim miescie czy gdzieś dalej?

kasia ani sie obejrzysz jak Zosia tez zalanie rytm spędzania dnia poza domowymi pieleszami :tak::tak:

a przystawiasz ja do piersi czy tylko butla?
jesli nie to danym wynalazkiem jest samochodowy podgrzewacz do butelek :)

kivinko a macie szanse zdobyć te niemieckie krople sab simplex..? moze to by uspokoiło brzuszkow sprawy..
 
Witajcie :-)
sonisia- na szczęście Tosia nie ma problemu z oczkami, to Ninka załapała mi zapalenie spojówek ,ale na szczęście już jej przechodzi, ale zakraplanie to prawdziwy koszmar :no: super, że Bruno dobrze się czuje w roli podróżnika, bo niektóre maluchy lubią poukładany, powtarzalny plan dnia, a widzę, że Wy szalejecie na całego ;-)
kasiagaw- jak dla mnie to wyjście nawet na 15 min do sklepu za rogiem czasem się przyda by się wyrwać :-D a moja mała też baardzo często je o ile nie śpi :tak:
kivinko- my też najczęściej spacerujemy gdy mała śpi, bo jak ma czas aktywności to najczęściej co chwilę chce jeść, albo być na rączkach albo sobie patrzeć na karuzele czy mate :tak: jak wybieramy się na plac zabaw (czyli tak min 2-3 godz) to zawsze przygotowuje się na to, że będę ją musiała nakarmić, wziąć na ręcę itp
 
Kivinko
może faktycznie masz rację, Marcelinka nauczyła się zasypiać razem z tobą i kiedy jej nie ma to nie może zasnąć, a ona w nocy śpi z tobą na łóżku?
 
ja jestem na etapie czytania języka niemowlat i własnie autorka o tym pisze że jak dziecko się nauczy zasypiać w jakiś sposób to potem nie umie inaczej zasnąć więc chyba masz rozwiązanie:)

ja swojego uczę zasypiania bez niczyjej pomocy, ale denerwuje mnie że inni w domu go usypiają na rękach, dlatego wolę nie korzystać z ich pomocy bo mi rozwalają moje założenia, nawet mój mąż po powrocie z pracy to synka na ręce i lula a mnie to denerwuje bo mi krzyżuje plany


Sebastian dostał kataru, teraz niby jest lepiej, ale śpi z główką wyżej i może stąd jest lepiej, ale czy uważacie że z samym katarem powinnam iść do lekarza??
 
reklama
cześć mamuśki,
ja tylko na chwilkę ale cały czas was podczytuję ale z odpisywaniem gorzej.
Kivi - ja też mam ten sam problem z witaminkami u małej po podaniu po około 30 min jest wielki płacz i je odstawiłam i jest spokój, jutro idę do lekarza więc może zapisze coś nam innego, czytałam że niektóre dzieci nie tolerują tego oleju w tych witaminach i chyba nasze córcie go nie akceptują.
Robaczek ja bym poszła do lekarza z tym katarkiem bo u takiego maluszka szybko może przejść na uszka i gardło
U nas powolutku uczymy się siebie, z karmieniem ok tylko jestem na diecie bo jak w szpitalu jadłam wszystko co podawali a byłam tam półtora tygodnia to małą zaczął boleć brzuszek i robiła zielone kupki więc ewidentnie z moim pokarmem było coś nie tak. Więc moja dieta jest mało urozmaicona ale najważniejsze że córcia czuje się lepiej:)

Buziaki i miłego spokojnego dnia:)
 
Do góry